Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?

Публикувано от dicho 
Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 15:29:10
Задавам този въпрос заради опита да бъдат ограмотени всички, които смятат, че не е нужен. Според мен посредник в сделка с недвижим имот е необходим по доста причини, ще изтъкна само част от тях :
1. Той познава пазара много по -добре от клиентите си
2. Той професионално ще ги съветва относно цената към момента и тенденциите за бъдещето
3. Той ще им подсигури всички проверки и документи, съпътстващи сделката, ако са купувачи и ще ми намери сериозен клиент, ако са продавачи
4. Заради всичко описан по - горе, клиента ще си подпише комисионен договор и ще бъде доволен, че е спестил време, нерви, че това, което е поискал по сделката е факт.
5. Заради всичко , описано по горе, посредникът ще си получи заслужените пари , които клиента с радост ще му плати - 2,5 или 3 %, а ако и двамата са решили да бъдат негови клиенти - 5 - 6 % от продажната цена
Мога да предвидя почти със 100 % точност реакцията на непрофесионалистите , ще започне пак едно плюене, ама нищо, един да се ограмоти, ще съм доволен.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 15:49:29
Искрено се забавлявам с Кичо!
Но да започнем точка по-точка:
1. Винаги има по запознат! Това си е основополагаща теза в живота. За това точка 1 може да се промени на "Той познава пазара много по-добре от НЯКОЙ от клиентите си".
2. Има ли случай в който БГ брокер да е казал на КУПУВАЧ, че цените на имотите, които предлага ще спадат? До сега не съм чувал, моля споделете ако има. До токагава точка 2 е откровена лъжа!
3. споменатите дейности може да бъдат свършени и от подходящ адвокат, на който имати по-голямо доверие и който има интерес да свърши работа а не да продаде имота!
4. невиждам как ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да платя може да е МОТИВ да използвам услуга!
5. Най-добре е да промениш темата от "Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?" На "Защо е нужно да заплащаме на брокерите?"

А сега да уточним "Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?"
Има един единствен отговор - за да ти спести време по предлагането или издирването на подходящ имот.
Цената на труда му трябва да бъде по-ниска от това да го направя самостоятелно.
Иначе не виждам смисъл да плащам на някой повече отколкото бих похарчил за да си свърша работата си сам!

т.е. Ако времето ми за изпълнение на тази задача е в рамките на един работен месец, то неговата комисионна трябва да е по-ниска от моята заплата.
И за да не скочат, че техния труд е много квалитетен и важен и скъпо платен ще кажа от сега!
Когато аз върша ТЯХНАТА работа за 1 месец, то те като професионалисти биха я свършили за 1 седмица. Следователно ТЕ ПЕЧЕЛЯТ от това, че за един месец ще изкарат 4 пъти повече от мен.
По този начин те хем печелят добре хем клиентите им са спечелили пари, като са дали например 80-90% от месечния си доход.

Последното е смисъла на понятието УСЛУГА - да предоставя решение на даден проблем на по-добра цена отколкото да си го направи сам съответния клиент.

Надявам се да съм бил изчерпателен и ясен.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 15:52:33
Много забавна тема :} Прочетох я до половината, като си поуспокоя смеха ще продължа :}
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 15:55:50
goro, Ками, коминче, сещате ли се какво още ще последва ? И от кого ? Сигурен съм, че и вие като мен можете да предвидите кой и какво ще напише. Не знам николасчо как още не е написал за тунеядците !
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 15:58:52
Ето кичо пак започва със обидите и квалификациите.
Но нещо не желае да коментира моите тези.
Явно е пуснал темата за да провокира противниците си и те да се дискредитират като започнат да го обиждат.
Елементарно Уотсън! Много са ти стари номерата и вече не им се връзват хората!
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 16:01:44
Ето кичо пак започва със обидите и квалификациите.
Но нещо не желае да коментира моите тези.
Явно е пуснал темата за да провокира противниците си и те да се дискредитират като започнат да го обиждат.
Елементарно Уотсън! Много са ти стари номерата и вече не им се връзват хората!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

goro, Ками, коминче, турбозол, някъде по - горе да прочетохте да съм обиждал или да съм давал квалификации ?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 16:04:38
Quote

сещате ли се какво още ще последва ? И от кого ? Сигурен съм, че и вие като мен можете да предвидите кой и какво ще напише.

Quote

Мога да предвидя почти със 100 % точност реакцията на непрофесионалистите

Това са си типичен намек за интелектуалното положение на твоите опоненти, за това недей се впряга.

Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 16:05:47
Има ли такова нещо , възнаграждението на брокера при сделка да не е процент от цената а пр твърда уговорена цена . Да кажем че продавам имот за 200 000 Е незнам колко би искал брокера , но аз да му кажа ако продадеш получаваш 2000 Е действай.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 16:07:00
Дължа едно уточнение - пуснах тази тема за да разбера дали все още бих могъл да работя тази работа, или да си търся друга. Ако се намерят нормални и подготвени по темата пишещи може и да ме убедят, че моята работа е незаконна, че принуждавам да ми се плаща без да съм свършил нищо, че лъжа хората и т. н. и т. н., все познати фрази, от което следва да се махам час по скоро от този иначе печеливш бизнес.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 16:10:10
Че кой би напуснал доходоностната си работа заради мнението на другите?
Или може би вече не е толкова печеливша?

Ако ти си изряден и клиентите ти не се чувстват прекарани в момента на сделката или в последствие няма никакво основание да напускаш нишата.
Е, ако няма клиенти просто си търсиш ново поприще в живота!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход