Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?

Публикувано от dicho 
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 10:26:36
Чета, Евгения, чета статистиката.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 10:55:48
avatar
Дичо, аз като кажа цифра, гледам да посоча източника.

А това 90 % си е огромно число. Трудно достижимо дори за продукти със средна цена малко над левче.

А и видях друга цифра за % сделки с/без АНИ, затова питам. Сега излизам - след час два ще пусна линк.

Блондинка по душа
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 11:12:17
avatar
taniakv11,
След като изгориш с цена, права на собственост или некоректен строител ще си отговориш защо е нужен брокер.Не давайте за пример хората които се занимават от НЕМАЙКЪДЕ с продажби и посредничество.
ДОБРИЯ БРОКЕР ПРЕДИ СДЕЛКАТА, ТЕ СПАСЯВА ОТ АДВОКАТ СЛЕД НЕЯ.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 11:13:11
60% от сделките с недвижими имоти се извършват без посредник

Близо 60% от транзакциите на недвижими имоти в страната се извършват без посредник. Това съобщи Франсоа Ганьон, президент на Агенцията за недвижими имоти - ЕРА.

Според него това се дължи на недостатъчно добрата подготовка на брокерите, които задължително трябва да подобряват уменията в посредничеството при предлагането на покупки и продажби на недвижими имоти.

[business.actualno.com]
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 12:44:51
Интересно,наистина,откъде е информацията!Дали изчисленията им са на база собствен опит-или от 100 възможни сделки реализират 40?
И при колко от тези 40 "защитават" "интересите" на двете страни?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 12:58:26
avatar
hala Написал:
-------------------------------------------------------
> 60% от сделките с недвижими имоти се извършват без
> посредник
>
> Близо 60% от транзакциите на недвижими имоти в
> страната се извършват без посредник. Това съобщи
> Франсоа Ганьон, президент на Агенцията за
> недвижими имоти - ЕРА.
>
> Според него това се дължи на недостатъчно добрата
> подготовка на брокерите, които задължително трябва
> да подобряват уменията в посредничеството при
> предлагането на покупки и продажби на недвижими
> имоти.

Нормално е, щом се отнася до цялата страна. Което не прави грешно твърдението , че за София е много по- различен. Не виждам начин да се сравняват големите градове с малките и селата. Въпреки че и в малките градчета вече има по няколко агенции. Щом работят, значи имат клиенти.

Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 13:29:27
evgenia, нямам тази информация, провокирах. Гледай сега какво плюене предстои. Иначе са факт поне две неща - няма как роднини, които си прехвърлят или даряват имоти да го правят през АНИ и второ - все повече са хората, които предпочитат купувайки или продавайки имот да ни търсят за съдействие.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
21-10-2008 - 14:26:02
avatar
Дичо, не се сърди, но думите провокация и манипулация са близки (по звучене).

Това ми е молбата към тебе и останалите - за повече прцизност, ако пишем цифри точно да опишем за какво се отнасят и какъв е източника (ако има такъв или добавено според мене).

Не е заяждане, ама ми е професионално изкривяване, май трябва да си сменя подписа на "математик по душа".

Иначе цитираната цифра от около 60 % сделки с НИ без АНИ е от "изследване на ваши колеги - ЕРА".

Цифрите, които те цитират леко вариарат през последните 2 години - 38% (2006), 37% (2007) и 40% (2008) г. "от сделките с имоти у нас минават през агенциите" - ето един линк [www.dnevnik.bg].

Не е описан методът на изследване, нито дали е 1 изследване (цитирано с различни закръгления, например ако цифрата е била 37.449%) или са поредица от изследвания.

Аз не се ангажирам с % по темата.

Само ще добавя, че понякога за определени клиенти е по-трудно, бавно или скъпо да намерят добра АНИ, отколкото да си свършат тяхната работа без АНИ.

Блондинка по душа
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
24-10-2008 - 13:18:30
evgenia, каква прецизност искаш като след като обявих нещо, изнесено от НСИ, последва - "кой им вярва на тия", освен това не е моя работа да знам процентите. Твоа което знам със сигурност обаче е, че все повече хора се обръщат към нас за съдействие при сделки и освен това НЯМА НУЖДА ДА ИМ ОБЯСНЯВАМ КОЛКО ВЗИМАМ И ЗАЩО. За разлика от няколкото озверели опоненти тук. Ти също си между тях, само дето не си озверяла, правиш го по - интелигентно.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
24-10-2008 - 14:49:50
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> evgenia, каква прецизност искаш като след като
> обявих нещо, изнесено от НСИ, последва - "кой им
> вярва на тия", освен това не е моя работа да знам
> процентите. Твоа което знам със сигурност обаче е,
> че все повече хора се обръщат към нас за
> съдействие при сделки и освен това НЯМА НУЖДА ДА
> ИМ ОБЯСНЯВАМ КОЛКО ВЗИМАМ И ЗАЩО. За разлика от
> няколкото озверели опоненти тук. Ти също си между
> тях, само дето не си озверяла, правиш го по -
> интелигентно.


Дичо, знаеш че дъвката пише и под ник Евгения, и Янко. Като Евгения се опитва да се различи от дъвката, но не става......... smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход