Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Енергиен паспорт

Публикувано от briko 
Енергиен паспорт
05-11-2008 - 13:49:01
Здравейте,ако сте гледали новините по bTV вчера, в кратък репортаж споменаха,че закона за енергийната ефективност на сградите е приет.
Споменаха само две изречения от него:
Без енергиен паспорт на сградата,няма да могат да се продават и купуват апартаменти от нея. :g:
След като се изработят необходимите документи, естествено срещу солидно заплащане,въпросните щяли да съдържат препоръки за техническо изпълнение,които трябвало в рамките на 3 години да се изпълнят. :g:
Познайте,чии фирми ще се занимават с благата дейност :g:
Мисля,че прекалиха :g: :g: :g:
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 13:52:14
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 13:56:20
нема страшно
след 2 години пак ще сменят номерата на колите
а след още 3 ще променят коефициентите за енергийна ефективност и пак всички ще плащат!
приемете го като екстрата да сме търпеливи smiling smiley
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:01:01
май споменаха и за глоба от 30000 кинта ако предписанията не се изпълнят smiling smiley

панелките изгоряха май.. eye popping smiley
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:12:31
Вие да не сте на принципа:" Може и аз да съм зле,но важното е Вуте да още по зле" confused smiley
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:12:47
Ей, briko! Това въобще не е толкова лошо ,колкото ти изглежда!Енергийния паспорт свидетелства за качеството на строителните работи!Това е като при пералните-кой ти купува клас C или F?! Трябва да е клас А !Ще видиш и ,че много от новите жилища ,правени по скоростния метод ще влязат в долния регистър на класовете,щото са си компромис отвсякъде за извличане на максимална печалба от строителството!
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:17:39
Съгласен съм с теб Фло,но идеята ми е друга,начина по който налагат въпросните норми от Народното събрание winking smiley
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:21:12
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей, briko! Това въобще не е толкова лошо ,колкото
> ти изглежда!Енергийния паспорт свидетелства за
> качеството на строителните работи!Това е като при
> пералните-кой ти купува клас C или F?! Трябва да
> е клас А !Ще видиш и ,че много от новите жилища
> ,правени по скоростния метод ще влязат в долния
> регистър на класовете,щото са си компромис
> отвсякъде за извличане на максимална печалба от
> строителството!


аааа това се не знае
тука колко боклуци се продават със сертификат .....
просто това си е един лек номер като с табелките на количките.
за това казвам че е бонус за търпеливоста ни

Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:29:38
Пак съм съгласен,пак НО smiling smiley
Когато си смени номера на автомобила,случайно от КАТ да ти казаха,че колата ти е за основен ремонт и до три месеца да я оправиш winking smiley
Сега разбра ли ме?
Насила искат да си санираме жилищата,а не ако искаме smiling smiley
Re: Енергиен паспорт
05-11-2008 - 14:32:59
briko Написал:
-------------------------------------------------------
> Съгласен съм с теб Фло,но идеята ми е друга,начина
> по който налагат въпросните норми от Народното
> събрание


Е,е,е, там е тъмна Индия!Нищо не се приема,ако някой няма личен интерес.Не знам дали е известно ,че законодателната инициатива е остойностена с нарочна наредба!Например поправка в закон или наредба от вида добавяне на препинателен знак или съюз се плаща с 2 000 лв.Кво ни пречи днеска ,докато си пием кафенце да внесем две-три запетаи и един пълен член!Виж за закон данъкоплатеца изръсва 100 бона и отделно пада някой милион от заинтересованите браншовици! :} Затова мнозинството е монолитно ,а опозицията гладна :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход