Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?

Публикувано от dicho 
ss7
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 17:36:24
И аз съм на същото мнение като Huba-Buba. Единствената причина да плащам на брокер е че той ще ми спести времето за ровенето по обяви, разкарването по разни институции и т.н. Ако обаче това което трябва да му платя е повече от това кето аз изкарвам за това спестено време не съм на сметка да го наемам.
И защо наистина възнаграждението на брокера е процент от цента на сделката? Тва си е услига и трявба да има твърди тарифи.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 17:39:46
ss7 Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз съм на същото мнение като Huba-Buba.
> Единствената причина да плащам на брокер е че той
> ще ми спести времето за ровенето по обяви,
> разкарването по разни институции и т.н. Ако обаче
> това което трябва да му платя е повече от това
> кето аз изкарвам за това спестено време не съм на
> сметка да го наемам.
> И защо наистина възнаграждението на брокера е
> процент от цента на сделката? Тва си е услига и
> трявба да има твърди тарифи.


Съгласен,всички умни хора мислят така.Е стадото е на друго мнение....беж в агенцията за недвижимости...........Аз просто предлагам да променим заглавието на темата...
ЗАЩО НЕ МИ Е НУЖЕН (ПОСРЕДНИК)БРОКЕР.....................ПРИ ЗАКУПУВАНЕТО НА НЕДВИЖИМ ИМОТ
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 17:47:03
Явно вече самите посредници осъзнават ,че няма нужда от тях затова питат дали да останат на това поприще.Скоро имоти няма да се продават, няма да има търсене,ще се продават с години да видим тогава от какво ще си плащат разходите по офис , автомобил, консумативи, не вярвам да харчат спестени паричкиsmiling smiley
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 17:54:32
Дължа едно уточнение - пуснах тази тема за да
> разбера дали все още бих могъл да работя тази
> работа, или да си търся друга. Ако се намерят
> нормални и подготвени по темата пишещи може и да
> ме убедят, че моята работа е незаконна, че
> принуждавам да ми се плаща без да съм свършил
> нищо, че лъжа хората и т. н. и т. н., все познати
> фрази, от което следва да се махам час по скоро от
> този иначе печеливш бизнес.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нима не съм написал ясно при какви обстоятелства ще си сменя работата ? Обяснявам пак на отбора на посредствените плювачи - имоти винаги ще си продават и купуват.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 18:20:20
тунеядци,оядени (угоени) с пари на клиента брокери.марш на полето..реколтата чака да бъде прибрана...всъщност като се позамисля,повечето брокери са нещастни хора,без реализация в живота...нямат и друго поприще на което да се изявяват........
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 19:32:24
1. Той познава пазара много по -добре от клиентите си.

Това ще го приема на доверие...ама какво толкова има да му се познава на пазара,подлежи на доизясняване.Изключваме "инвеститорите"-те трябва да познават пазара.Къща за живеене...или ми харесва и ми е по джоба,или не...то няма какво толкова да му се разбира на пазара в тоя случай.
Виж...консултация с архитект...няма да ми е излишна.Пропуснал си разни други специалисти,нужни при подобна средлка...ще приема,че и това осигуряваш.


2. Той професионално ще ги съветва относно цената към момента и тенденциите за бъдещето

Това е пълна дивотия...все едно да влезеш в магазина и да питаш "извинете,ама тая консерва с копърка ДОБРА ли е,за да си я взема"...Дали ще се намери продавач,който да каже,че копърката е гадна...При положение,че тъй или иначе хлябът ти зависи от това дали ще има сделка или не,брокера е последния човек на света,на който бих се доверил относно движението на цените.Пък ако се зачета и в тоя форум...нещата съвсем отидоха по дяволите...smiling smiley


3. Той ще им подсигури всички проверки и документи, съпътстващи сделката, ако са купувачи и ще ми намери сериозен клиент, ако са продавачи

Ще го приемем за вярно.Пак с някои уговорки,защото клиента е какъвто ти се падне.


4. Заради всичко описано по - горе, клиента ще си подпише комисионен договор и ще бъде доволен, че е спестил време, нерви, че това, което е поискал по сделката е факт.

Това за КОМИСИОННИЯ договор не го казвай извън форума,че ако дойде някакъв брокер да ми обяснява за комисионни договори..100% няма да използвам услугите му.Комисионният договор си е еднакъв навсякъде по света и навсякъде означава едно и също-косвено представителство.Ти на кой си представител бе пиле?Продавача с кой договаря...с теб или с купувача?А купувача от кого купува...?Къде ти е отчетната сделка...?
Комисионния договор има една особеност-забравяш да искаш комисионна от двете страни.Плаща ти който те е наел.
Виж,ако се беше писал представител,щеше да е друго.


5. Заради всичко , описано по горе, посредникът ще си получи заслужените пари , които клиента с радост ще му плати - 2,5 или 3 %, а ако и двамата са решили да бъдат негови клиенти - 5 - 6 % от продажната цена

Последно...Посредник или Представител?Разграничението е доста съществено...


Да не ме разбереш погрешно,пазарът има нужда от посредници...отделно,че има сделки,които са въобще невъзможни без посредници.
Но така,както си описал работата на брокерите...наистина присъствието им на пазара изглежда безсмислено.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 20:08:41
За момента не ми се е налагало да ползвам услугите на 'брокер'. Поне не директно, но реших да си дам скромното мнение като страничен наблюдател.
Изчетох внимателно темата. Моята професия е свързана с морския бизнес, където (както навсякъде, де) също има брокери. В самата дума 'брокер' е залегнал смисълът, че това е някой, който посредничи, НО се ГРИЖИ ЗА И ЗАЩИТАВА интересите на този, който го наема, както и носи съответната оговорност за това!!! Казусът важи с пълна сила за морския брокераж, както и за застрахователния, примерно. почти немислимо е брокерът на един корабостобственик да стане по съвместителство и брокер на продавача на товарът, който ще се транспортира.
От всичко изчетено в този форум на мен не ми става ясно докъде се простира отговорността на АНИ и нейните служители, след като разбирам, че комисионните са съизмерими като % с този, даван в морските среди, а същевременно отговрността за разминавания, немарливост и прочие пропуски в изпълнението на задължението като 'брокер' нямат нищо общо в двата случая confused smiley И как е въъзможно една и съща фирма да обслужва интересите по една сделка на две страни с диагонално различаващи се интереси confused smiley
Убеден съм, че има АНи, чиито служители са коректни и действат професионално, но щом имиджът като цяло на тези агенции е накърнен, значи има нещо гнило в основите на системата
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 22:16:12
И аз това питам.Чат-пат се появи някой,дето каже,че е посредник и комисионната му е N%...да си я делят страните както искат.По идея си я делят по равно.

Ама тия дето се изживяват като представители...хич не мога да ги разбера на кой свят живеят,след като фигурата на представителя в търговията е детайлно изяснена и те такова чудо,каквото те се опитват да се изкарат,няма никъде.Кого освен себе си представляват...не е ясно.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 22:34:00
Целта на "брокера" от АНИ е да лапне повече! Като се появиш в агенцията като продавач ти дават да подпишеш придварителен договор за 3% комисион и пускат някоя безплатна обява ,наречена реклама.Аз съм видял обявата и идвам да я проверя като купувач и веднага ми предлагат предварителен договор от 3% за да започнат "работа " по сделката.Така си осигуряват 6% от още недоговорената цена.От тук нататък сюжета се усложнява,щото 6-те% могат да се калкулират в различни числа,според "усета за бизнес" на агенцията.При тоя подход всяка от страните обикновенно търпи щети,но "брокера"не носи никаква отговорност.Главната цел е да има сделка и процента да е с висока стойност !

Сигурно не съм изчерпателен и "брокерката"Камелия ще ме поправи и допълни! :} spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 22:46:42
Дано да са лапнали достатъчно защото скоро няма да лапатsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход