Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: в този случай трябва да има
28-06-2007 - 12:20:18
Аз пък мисля че точно тогава задължително трябва да няма smiling smiley

При всички останали случай има възлагане, при този няма.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 12:40:36
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Май пак ти си неразбралата:
>
>
Цитат:
> Комисион м/у 0,5 и 1,5 %
> Комисиона се взема само и единствено от продавача
> или от наемодателя!
> Какво търсене на имот какви 5
> лева???????????????????
>
> "Другата страна" преди да продължиш да ръсиш
> бисери по форума що не вземеш да си събереш
> мислите и преди следващия ти пост да помислиш
> малко преди да пишеш.
>
> Чесно да ти кажа, мислех, че след този бисер:
>
> ще се покриеш в дън земя или най-малкото ще си
> смениш ника


Не, бе Тинки. Пак ти си неразбралия. Прочети какво съм цитирала! Това, че ти решаваш да вярваш на един, който е чул-недочул нещо и не му е ясно точно какво, а не човек, който професионално се занимава с това, щото така ти оттърва си е твой проблем, за който вече всички разбрахме.

А що се отнася до бисерите- ти се ненадминат в тоя форум, ама даже си му и модератор.

Тинки, ти си най-голямото доказателство, което, условно казано, познавам за това, че да можеш да четеш закони и да можеш да извличаш полза от тях са две много различни неща. Виж какво съм отговорила на колежката, санким се светнеш за какво става въпрос!


Оф топик!!! Защо всеки път като вляза в имоти.нет хващам коне и трябва по 10-15 минути после да си чистя компа???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-28 12:42 от другата страна.
Re: в този случай трябва да има
28-06-2007 - 13:08:59
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък мисля че точно тогава задължително трябва
> да няма
>
> При всички останали случай има възлагане, при този
> няма.

Ооо,Тинки,ще има!И не 2лв.,а 5лв. и тези 5лв. са само в чертите на Околовръстно шосе.Извън него 10лв.

:} :} :} :} :} :}
Re: в този случай трябва да има
28-06-2007 - 13:30:32
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък мисля че точно тогава задължително трябва
> да няма
>
> При всички останали случай има възлагане, при този
> няма.

Ами при положение, че нямам договор с купувача, който идва само за този имот вероятността да го купи е малка следователно вероятността да ме разходи е голяма и следователно трябва разходката за да се заплатиsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: в този случай трябва да има
28-06-2007 - 13:32:50
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Аз пък мисля че точно тогава задължително
> трябва
> > да няма
> >
> > При всички останали случай има възлагане, при
> този
> > няма.
>
> Ооо,Тинки,ще има!И не 2лв.,а 5лв. и тези 5лв. са
> само в чертите на Околовръстно шосе.Извън него
> 10лв.
>

Да между другото забравихме да уточним какво до къде и колкоsmiling smiley
Наистина за имоти извън София 2 или 5 кинта не вършат работа в случай, че купувача не ми е възлжоил да му търся и нямам договор с него. Извън София тарифата трябва да е друга и ще се приспада ако има сделка ако няма обаче...и отделя няколко часа, които няма да ми бъдат платени по-късено от този клиент при евентуална сделка - такса.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
а после за комисиона
28-06-2007 - 13:35:11
avatar
После ще пусна една тема отново за комисиона от купувача, но и от продавача даже си мисля за анкета. Отново ще има горещи спорове, но поне в тях се ражда истинатаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: в този случай трябва да има
28-06-2007 - 13:41:50
След като го рекламираш ще водиш клиентите до него.

Колкото по-добре описваш имота, който рекламираш, толкова по-малко "ненужни" огледи ще имаш.

Примерно - всяка стая описана с размерите си и изложението. Още по-добре скица.

Примерно жена ми не иска да чуе за северна спалня. Ама ти като не знаеш каква е трябва да се разкарваме.

Аз не искам апартамента да има общи стени с асансьорната шахта - ама ти като не знаеш как е - ще ме водиш.

Жена ми не иска далакопровод на по-малко от 1км - знаеш ли какво е отстоянието на далекопроводите от имотите, които рекламираш - не знаеш - ами значи ще трябва да ходим да гледаме.

Етаж 4/5 - знаеш ли дали върху някоя от стаите не се пада тераса - не знаеш - ще ходим да гледаме.

1- ви етаж - знаеш ли дали има части, които са издадени навънка - не знаеш - ще ходим да гледаме.

Ей затова ти казвам Продавач - трябва един списък с 50-60 позиции в който е писано всичко и като те попитам по телефона да можеш да отговориш.
Re: в този случай трябва да има
28-06-2007 - 13:47:43
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> След като го рекламираш ще водиш клиентите до
> него.
>
> Колкото по-добре описваш имота, който рекламираш,
> толкова по-малко "ненужни" огледи ще имаш.


При мен това е закон!


>
> Примерно - всяка стая описана с размерите си и
> изложението. Още по-добре скица.
>
> Примерно жена ми не иска да чуе за северна спалня.
> Ама ти като не знаеш каква е трябва да се
> разкарваме.

Звъните и питате брокера по телефона ако той не е обърнал внимание може да звънне на собственика да хване компаса и да провери и така се спестява огледа.

>
> Аз не искам апартамента да има общи стени с
> асансьорната шахта - ама ти като не знаеш как е -
> ще ме водиш.

Между другото ако търсиш ново строителство - това, че си асансьора няма никакво значениеsmiling smiley

>
> Жена ми не иска далакопровод на по-малко от 1км -
> знаеш ли какво е отстоянието на далекопроводите от
> имотите, които рекламираш - не знаеш - ами значи
> ще трябва да ходим да гледаме.

Е тук вече това са подробности от които никой не се интересува, но пък никога не е късноsmiling smiley)) В смисъл ако толкова е важно това вече е нужен оглед на място в този случай - да.

>
> Етаж 4/5 - знаеш ли дали върху някоя от стаите не
> се пада тераса - не знаеш - ще ходим да гледаме.

Ще ходимsmiling smiley

>
> 1- ви етаж - знаеш ли дали има части, които са
> издадени навънка - не знаеш - ще ходим да
> гледаме.

Е сигурно ще знам.

>
> Ей затова ти казвам Продавач - трябва един списък
> с 50-60 позиции в който е писано всичко и като те
> попитам по телефона да можеш да отговориш.

Съгласен съм за списъка.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 17:32:31
Колеги, не се сърдете когато Ви наричат какви ли не , защото е смешно да се наричате професионалисти, а да не сте си прочели поне ЗЗД, където ясно е указано, че при сделка с недвижим имот ТАКСИТЕ СЕ ДЕЛЯТ НА ДВЕ. Моля прочетете си го! В случай на неграмотност, мога допълнително да Ви цитирам и члена.
Да не говорим, че съм възмутена от огромното количество правописни грешки в изказванията Ви . Поне поглеждате ли какво пишете?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
28-06-2007 - 19:05:48
"186. Разноските за договора и другите разходи във връзка с прехвърляне на собствеността са за сметка на купувача, освен при продажбата на недвижими имоти, при които разноските се заплащат от страните по равно.
Разноските по предаването, включително по меренето и тегленето, са за сметка на продавача, а разноските по приемането - за сметка на купувача."

Може би този член имате предвид.
Въпреки, че съм нов в сферата не недвижимото имущество, пак сам го чел, а за по-старите в бизнеса съм сигурен, че го знаят наизуст. confused smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.