Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Специално за Джоан Горнилозенска

Тая сутрин се събудих с твърдото намерение да установя коя е столицата на България.
Погледнах географската карта - на нея като столица на България е отбелязана София. Хвърлих обаче едно око през Лозенския прозореца на една позната и гледката веднага опроверга тая хипотеза - София може да е столица на разрухата, мръсотията, простотията, бъркотията и безразборното строителство, ама пък да е чак столица на България - абсурд!
Като гледам как клетите булгаристански шофьори тренират за световното по слалом, борейки се с безбройнните улични кратери, София единствено става за столица на Луната.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-06-07 09:08 от magic.
Tova e stoto se napulni s takiwa kato teb, koito mezdy drygoto se nacepvat tochno v Lozenec stoto sa chyli che "hailaifa" ziveel tam! Ti kakvo predlagash da bude stolica na BG be, tvoeto selo li?( koeto sum siguren che e prekvalificirano na grad ot niakoi komunist koito e ot tam oste po vremeto na Tosho)????
Niama nito edin dryg grad v BG koito da ima potenciala za razvitie kato metropolis osven Sofia!
Che ima tragedii i problemi-- ima, no ste se naleiat i mnogo pari v infrastrukturata v sledvastite godini i ste stanat nestata. Mnogo seliani gi e iad oste ot godini che povecheto investicii se nasochvaha i se nasochvat kum Sofia i plyiat kato teb.--- to si ima prichina za tova!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-23 19:35 от Тинки Уинки.
Марсианец за малко в България
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
23-03-2006 - 22:31:32
С триста зора ти разшифровах йероглифите и пак не схванах членоразделна реч.
Че не можеш да пишеш е ясно, поне да можеше и да четеш - аз не живея в Лозенец, бях на гости при позната. В Лозенец още живее и на Дженифър Анистън двойницата (надявам се да прилича на нея само в тялото!) - известната форумна фурия - Джоан, която е особено горда, че живее в "най-баровския" квартал на "столицата". Затова постинга беше адресиран предимно до нея.
За какви инвестиции ми говориш бе, Христо. София за да заприлича на нещо трябва да се срине из основи и да се започне от нулата. А затова пари няма. Има пари само за жилища на циганите.
България е една кал, където жилищата трябва да се раздават без пари, за да може някой бунак да се излъже и остане в тази кочина. Иначе след 10 години там само цигани ще се подвизават. Чат ли си му?
евала на зеленото човече от марс .
Vafanculo!!!!smiling smiley))!!
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
24-03-2006 - 09:34:17
Уважаемо зелено човече,

На лично отправения към мен пост ще ти отговоря, че:

1) Си в грешка - не съм Горни, ами съм Долни Лозенска :}
2) Най-вече приличам на себе си :}
3) Съм живяла къде ли не и никога не съм се нито срамувала, нито гордяла с тези факти - всеки живее, където може да си позволи и където иска;
4) забрави да споменеш за "кинтите" и цените на имотите в цивилозованите европейски столици, например в Атина :} :} :}
Марсианец за малко в България
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
24-03-2006 - 12:17:30

1) Ауууу, голяма грешка - сори! Само дето разликата мейду Горни и Долни Лозенец е каквато е между Долно и Горно Камарци.
2) Финансистите май помнят до една година - ти самата се оприличи на "приятелката" преди година време.
3) Живяла си "къде ли не" В БЪЛГАРИЯ, т.е. все в кал, само че с различен цвят и плътност. Винаги си твърдяла, че цените в България са оправдани, даже ниски, сравнени с цените на други европейски столици. Това ти мнение само показва, че освен от късогледство, страдаш и от астегматизъм, като повечето български "европейки". Ако гледахте не само сокър, а и от време на време американски футбол, корнията на очите ви щеше да придобие желаната елипсовидна форма и по този начин да се справите с астегматизма безоперационно.
4) Веднага ти споменавам за кинтите, само че не в "цивилизованите" европейски столици като Атина (където въздуха е толкова мръсен, че налага колите да се kарат през ден), а в цивилизована Северна Америка, в частност Канада, където ако не се лъжа се подвизава твоя брат.

Ето ти линкс от първата страница в Гугъл за НИ в Канада, you do the math

[www.realtor.com]


[www.bchomesforsale.com]

[www.bchomesforsale.com]

[www.bchomesforsale.com]


P.S.
и да не забравиш да вземеш под внимание назначителни факти от рода на: среден доход на глава от населението, здравеопазване, чистота на природата, брой и чистота на парковете, престъпност, дупки по улиците и поведение на водачите на мпс, етсетра, етсетра...

Като споменах за парковете, понеже години не бях стъпвал в Южния (който така вдига цените на имотите около него), онзи ден го посетих.
Още по калните пътеки водещи към него се натъкнах на употребени презервативи, тоалетна хартия, съответно пак употребена, пластмасови бутилки и пликове от супера, изпражненя, поне два вида - човешки и кучешки. Минавайки покрай потрошените пейки и останки от някакви детски съоражения, непипнати от татово време, водейки се по счупените и олющени лампи, стигнах до една полянка, където лежаха полуизгладнели и измършавели бездомни псета, готови да те разкъсат не само с поглед. Добре, че послушах съвета на един приятел, да не ходя преди 11 сутринта - след този час помиярите вече са нахапали един-двама пенсионери или невръстно дете и вече не са толкова гладни. Малко по-натам, в подножието на Правителствена болница, до образувалото се огромно зеленясало блато, охранен полицай яздеше измършавял кон, който точно в този момент, може би под въздействието на непосилния товар, даваше своя принос в разнообразяването на изпражненията по пешеходните алеи, за радост на припкащите дечица, обгърнати от гъстия цигарен дим, излизащ от устите на загрижените им майки.
Малко по-надолу през рехавите клони на дърветатат се виждаше някаква нелоша нова жилищна сграда. Реших да я разгледам отблизо, за което минах по мостче над мръсната бара, пресичаща целия парк. Бреговте на барата бяха толкова заталачени от всевъзможни боклуци, че за момент си помислих, че съм на бунището в Суходол. И въпреки, че времето бе все още сравнително хлдано, вонята покрай въпросната сграда беше толкова ужасна, че според мен, ако наистина искаш да живееш в прекрасния Долен Лозенец, не само, че не би трябвало да даваш по 1200 евро/м2, ами и без пари не би трябвало да живееш там.

Айде Джоанке, ти си.


Znae6t,

Би ли конкретизирал целта на тази помия, дето я изписа.Доколкото се сещам нямаше повече да влизаш в този форум, но очевидно злобата отново е взела връх.

Влизай си под стария псевдоним, никой няма да ти се разсърди. Освен това все още чакам с нетърпение да ми намериш нещо за 500 Евро/кв.м. в Изток. smiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
24-03-2006 - 13:37:24
"Да спориш, Санчо, с прост човек, е все едно да наливаш вода в решето" - Сервантес
Ще трябва да ви разочаровам, че нито съм Знаещ, нито прост.
Пред фактите и богоджоанките мълчат.

Петре, тази "помия" която съм написал, е само потвърждение на твоите някогашни думи, че ако чужденец ти дойде на гости, няма какво да му покажеш от нашата столица, за съжаление една от най-грозните, мръсните и занемарени такива в света.



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход