Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 14:22:16
Вица за глистчето е хубав, ама аз знам и други - може и да ги знаеш и ти - надявам се да не досаждам... Един човечец бил много праведен и отишъл в рая. Поживял там, ама му станало скучно все едно и също да гледа. И един ден гледа навсякъде рекламни листовки "Елате в Ада да видите колко е гот там. Купон, пиене, жени - нон-стоп". Рекъл да иде и да види човекът - записал се, отишъл и вярно! Много хубаво си изкарал. Отишъл така на две-три екскурзии и си рекъл "Абе аз какво седя в тоя тъп рай, а там, в Ада, животът кипи с пълна сила. Я да взема да емигрирам". Отишъл, попълнил молба и веднага го взели - зер рекалма за Ада! Човек от Рая доброволно в Ада иска да иде. Влязъл той вече като "гражданин" на Ада, и тръгнал към кръчмата с мацките. Да, ама един дявол го пресрещнал с вилата - ти къде?! Я с мен в казана да вриж ей там! Ама как, защо?! Няма "как", търгвай! Натикал го дяволът в казана и взел да го мушка с вилата. Човечеът ревал, ревал, пък попитал "Абе обясни ми, бе, защо така?! Аз като идвах тука преди, такка хубаво ме посрещнахте, такъв купон беше, какво стана?!". А дяволът отговорил "Е, сега ще ти стане ясна разликата между туризъм и емиграция" :}

Изобщо вицове много - и вскеи отразява някой аспект от сложния ни живот.....
Re: Fish, "здравей" и от мен
29-03-2006 - 14:22:22
Казах ти - летвата е много високо вдигната. София се развива около 100г. като столица, Париж 8-9 века. Освен това мащабите България Франция са различни.
Естестевно, че много градове в света е абсурд да сравняваме със София. И естествено причината е в София.
Ама това не означава, че трябва да се срамуваме от София.
Re: Fish, "здравей" и от мен
29-03-2006 - 14:36:48
Peter,

Ти за какво всъщност се бориш? Питаш какво да покажеш в София - казваме ти. Ама няма Лувъра като в Париж. Ами няма - не може и да има! И германецът това го знае, няма да очаква да види в София Лувър. Даже от моя опит знам, че ще очаква да види много по-грозни неща от действителността. Т.е., ще дойде с много отрицателна нагласа (обикновено е така), което ти дава предимството на изненадата при тура :} и възможността да му покажеш, че не е чак толкова лошо.

А ако ти се иска София да беше Париж - няма да стане! София си е София - какво ще стане с нея от тук нататък, зависи И от нас - засега не от тебе, де. Ама това си е твой избор.

Някои се раждат бедни, други богати, някои - хубави, други - грозни, някои в Париж, други - в София :} Съдба!
Pancho,
Предлагам ти да прочетеш още веднъж поста ми и ще разбереш, че:
1. Живея в България.
2. Понякога пътувам и всеки път, когато се връщам, ме удрят с мокър парцал още на летището неща, от които се срамувам. Затова те помолих да предложиш нещо (ако може да не е толкова нафталинено), с което да се гордея. Моите гордости съвсем не са достатъчни да погледна със самочувствие чужденеца пред или зад мен. Той не вижда гордостите ми, а и не го интересуват, за тях си знам само аз. Той вижда друго.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 14:44:24
4ovek, те това с посолството на "Големия бял брат" си беше най-голямата гавра с нещастната ни псевдосвобода! И само няколко дни след като се нанесе, тогавашния посланик ПРИЗОВА ОБЩИНАТА да не допуска застрояване в зелени площи!!!!

"Не ме гледай какво върша, а ме слушай какво говоря"
Ха, ха! Не съм приятелката, при която е отседнал FISH, макар че той ми напомня на едно старо гадже. А ти ми напомняш на заядливец.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 14:48:49
Ами как - подсказва на новобогаташите ни че въвеждането на ред е от полза най-вече за тях и да побързат, че ще има още отстреляни. Кой иска да бъде изместен от млади нахъсани вълци? smiling smiley
Американската имперска политика е прекрасен пример за това - те могат да съдят който си искат по обвинение в "тероризъм" в Гуантанамо без никакъв контрол, но техните войници не трябва да да са подвластни на Международния Наказателен Съд.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 14:53:27
Nova,

Ами аз лично на всеки чужденец съм обяснявала моите гордости - който иска, да слуша. Слушат и разбират - поне досега европейците са се показали много толератнтни към нас и нашата действителност - тези, с които съм общувала аз (уточнявам).

И мисля, че самочувствието ти ще дойде от начина, по който се държиш в своята страна и столица - каквато и да е тя. Защото ти не можеш да си избереш родителите и страната, но можеш да избереш поведение, достойно за човек с интелект и знания - какъвто, предполагам, си ти. И това, ако насреща ти има подобен човек, веднага предизвиква уважение.

Малък повод за гордост ли е, че не искаш да се предадеш и да избягаш, а си съгласна да се бориш тук, за да направиш макар и с трошица своя град по-хубав?
Не знам на какъв ти приличам, ама пак питам: с какво тогава се гордееш от там, от където се връщаш??? Мисли няколко хода напред и ще разбереш, защо те питам и смисъла на въпроса ми - Не можеш да се гордееш с нещо, което ти е чуждо. Да може да ти харесва, ама не е "твое" и затова нямаш основание за гордост. България си е "наша" и ДА, НИЕ СЕ ГОРДЕЕМ С НЕЯ. Твоите проблеми не са наши проблеми. Сега капиш???

P.S. Не намирам някакви достойнства в поста ти, та да го препрочитам.
Joan,
Права си, разбира се, стигне ли се до личен контакт е ОК, но за съжаление нито аз, нито ти можем да разговаряме с всички чужденци, които идват в БГ. Пък и ние сме само субекти, нещата са много по-обективни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход