Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
27-03-2006 - 12:51:05
Naceff,

Поста ти е до FISH, но донякъде и до мен (поне финалното му изречение smiling smiley, затова си позволих да пиша под него.

Не съм започнала приказката аз, опитвам се да не обръщам внимание на злобните нападки към мен лично, мъча се да говоря с човек, който за моя голяма изненада и съжаление, след като беше показал промяна към толерантност и разбиране, започва конфликт, при това имитирайки друг форумец, още по-конфликтен от него smiling smiley.

Аз "оставям" !
Правилен избор !

И все пак - за д аима яснота, в конкретния случай не се обръщам към тебе по простата причина, че ти си обект на обръщение и имаш право на съответна и подхождаща реплика.
Petar(Peter)
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 13:37:35
Фиш,
Присъединявам се напълно към това, което написа Начев (Начев поздрави!),
Наистина в момента атмосферата във форума е далеч по-добронамерена и колегиална отколкото преди. Получи се един вид едно "отсяване".Отвреме на време влизат някакви типове, които призовават да се спре безумието с цените (сякаш това зависи от нас smiling smiley), което автоматично влече подозрението със себе си, че всъщност пред нас е Знаещ. Това е нещо като естествена реакция от наша страна.

Причината да те "объркам с някой друг" е, че ти никога не си "тръгвал по този начин". Едва в течение на разговора се "рагорещяваха" нещата. Освен това и аз бях останал с впечатлението, че с Joan сте си стиснали ръцете. Колко време отделих, за да ви посреднича! Освен това Joan, твърди къде с повод, къде без повод, че сте се сдобрили(може и e-mail-и да сте си писали; знам ли?!)

И всичкото това само с една единствена цел : да има мир във форума. Да си обменяме мисли, информация, преживявания. Поне аз така възприемах този форум. А то какво стана: ти нещо се ядоса "на всички и за всичко"; после някъде юни замина за почивка. Малко по-късно бе изтрита темата за Красно село (дали е бил Тинки, не е ясно) и Панчо се разсърди на целия свет. С течение на времето и аз се резервирах.

Казвам ти честно, ако ти се "върнеш" във форума, лично за мен деня ще е по-хубав. (Лично моят ден е доста еднообразен. Единствено през уикенда заминаваме на някъде и има някакво разнообразие.)
Преди време ти бях писал, че от твоето участие печелим всички(особено що се отнася до мен и Начев, спор няма) Ще следя с интерес темите, ще бъда по-активен участник. Ти имаш способността да "водиш разговора", да откриваш нюанси. За подготовката ти и за богатият ти опит е ставало въпрос. Евентуално и ти можеш да научиш нещо от другите.

Разбери го като един апел.


PS: Аз и до ден днешен твърдя, че София няма нито една забележителност от европейско и световно значение
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 14:27:36
Peter,

Извинявай, не се стърпях smiling smiley- става въпрос за послеписа ти. Бих отворила друга дискусия по темата, не знам дали ще е интересна, но и тук ще вмъкна два-три реда.

Първо бих ти препоръчала горещо да прочетеш едни спомени на Кирил Христов (благодаря ти за това, че ми помогна да го "открия" като писател smiling smiley - наричат се "Затрупана София" и представляват история на града от края на 19 век (когато идва да учи в софия в гимназия) до смъртта на поета. Там много хубаво е описано какво е представлявала софия тогава и как и кога се е развила и превърнала в град и столица.

Не искам да обиждам кореняците софиянци, нека ме извинят, но софия е "млад" град и "млада" столица. И е столица само защото Берлинския конгрес разделя България и санстефанската столица Пловдив се оказва извън пределите на княжеството. София има някакви исторически забележителности от пред-римско, римско и византийско време, но след падането на България под турско просто запада като селище до "звездния си миг" - обявяването й (само с 1 депутатски глас, между другото, пред Търново winking smiley за столица на Княжество България.

Това по повод забележителностите на София. Има си причини и обяснения.
Petar(Peter)
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 15:08:24
Joan,

Аз въпроса за причините и обясненията, не съм го подхващал и едва ли ще го подхвана. Остава само да се съглася с това напомняне от твоя страна.

Проблемът се състои в това, че подобни констатации на никого не помагат. Защото аз в МОМЕНТА изпитвам затруднения с показването на забележителностите на София.
Какво предлагаш ти? Ти ми предлагаш, да тръгнем по "Витошка" и да разправям какво са правили траките, римляните и византийците в София. Този, който се интересува от история, тези неща си ги знае. А този, който не се интересува, така или иначе няма се впечатли особено. Защото така или иначе, римляните са били навсякъде(и са яли доста бой от германските племена).

Какви снимки могат да направят хората? Това е проблема.
Казваш, че София е "млад" град и съответно няма как да е "натрупал материал" за показване. Това разбира се не ни пречи да "взривяваме" мавзолеи, да застрояваме паркове. Също така другъде трябва да търсим вината за мръсотията и дупките по улиците. И за това е виновен Берлинският конгрес?!

Относно Кирил Христов:
Радвам се, че съм извършил поне едно "добро" дело в този форум. Очевидно ще трябва да си набавя цялото му творчество smiling smiley
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 15:15:44
Петър не си прав, тези , които не се интересуват от история, изкуство и т.н. обикновено се интересуват от кръчми. А това отношение не може да се оплачем - такава евтиния трудно се намира на други местаsmiling smiley
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 16:08:26
Peter,

Всичко зависи от това как го показваш този град и какви емоции и преживявания внушаваш на човека срещу теб smiling smiley Не става въпрос да лъжеш, разбира се, но има немалко забележителности в София, които, показани по определен начин със съответни исторически обяснения (дати и събития) предизвикват интерес и създават добро впечатление. Не ми се изрежда тука, когато ти си търсил съвет, мен още ме е нямало във форума, и предлагам, ако пак имаш нужда от съвет някога по въпроса, да ми пишеш - с удоволствие ще опитам да ти помогна, доколкото мога. Историята ми е слабост, да представям българия пред чужденци всякакви ми е част от професията, а пък имам и някакъв дар слово и личен чар (макар да не съм чак като "приятелката" winking smiley . Та досега не съм се "излагала" в това си амплоа. Мога да те уверя, че когато развеждам някого, последното нещо, за което му остава време и желание, е да се заглежда има ли дупки по улиците или не :]

Признавам, обаче, че с много по-голямо желание и умение представям Пловдив :} :}

Е, ако гостите ти ги интересува само приятна кръчма с хубаво и евтино ядене и пиене, друг въпрос. Ама и в София, и в Пловдив това е един от гвоздеите на програмата, така че този случай е даже по-лесен от любителите на историята :]
Petar(Peter)
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 16:51:39
По принцип съм толерантен човек, но на немците не им давам право да говорят, когато става въпрос за кухня smiling smiley . Не ми се затваря устата тогава. Единствено в бирата нямат конкуренция.
Но хубавата храна сама по себе си не е особено основание за гордост. Поне лично аз така го разбирам. Всеки път, когато се подхване тази тема, го избиваме на добра кухня(ей това не го разбирам). Аз говоря за архитектурни забележителности, а ми се отвръща с добра кухня, история итн.


P.S:Предпочитам да не се "дъним" с преговорите за влизане в ЕС(предполагам, че това се дискутира в БГ- публ. пространство).


Pancho
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 17:02:05
Е, хубаво де, защо приказваш меко казано неистини сега. Хвани си един гид на София, научи историята на съответната архитектурна забележителност и си готов. Може да съм лаик в тази област, ама ето информация от първото линкче с опит за гид на София:
"София е на второ място сред старите европейски столици с древна история датираща от римски времена, когато е носила името Сердика. От този период са съхранени забележителни археологични, исторически и културни паметници създадени по времето на траките, римляните, византийците, славяните, турците и българите.

Атрактивни забележителности са Храм паметника Александри Невски, църква Света София, църква Света Неделя, Национален Архиологичен Музей. Центъра на града е известен с едни от най-прекрасните архитектурни сгради в Източна Европа, като например Софийския университет и старият Драгалевски манастир. Други атракции на София са многобройните галерии и музеи – Националния исторически музей, който хронолгически проследява историята на страната, музея на земята и хората и националния природно-исторически музей.
Други места за посещение са операта и театрите; многообразието от рок клубове и пиано барове. Диско феновете ще открият в София страхотни клубове за танци и музика на живо. Нощните клубове предлагат разнообразие от шоу програми в малките часове. Казината на София не затварят преди зазоряване. "

Сигурен съм, че някой специалист ще направи доста по-сериозен и достоен гид на София.
Re: Fish, "здравей" и от мен
27-03-2006 - 17:17:47
Ами в момента новините са такива, че ако замениш ЕС(САЩ) със СССР ще се почувстваш много години назадsmiling smiley Та прав си за това, че темата се върти до втръсване и се опитват да ни натрапят, че това е повод за гордост.
Ама аз лично поводите за гордост си ги намирам в други неща. Ние геноцид срещу никой не сме извършвали, като цяло може и да сме прости, ама не сме се оставяли до състояние на всеобща лудост. Не сме си изнасяли химическата промишленост в други държави с цел да се правим на еколози у нас и т.н.
Нямаме награбени тонове злато от чужди държави за да го излагаме в музеи.
Стачкуват , че нямат работа, а ще си счупят краката да тичат да купуват евтини чужди стоки...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход