Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Към Фиш
Aми Фиш, все пак граница на Еуросъюза ще ставаме, та трябва да се внимава кой влиза и кой излиза. Тo такива субекти, дето от 7 години не са се връщали в БГ, са доста подозрителни. Особено пък ако са хилещи се... :} :}
Цитат от FISH: "Мога съвсем отговорно да кажа, че в САЩ с изключение на наемите, цените на стоки от първа необходимост, са по-ниски от българските!!!!!!!!"

Цитат от FISH: "95% от бездомните и безработните там са такива по собствено желание. Защото точно като нашите цигани предпочитат да се излежават по цял ден и да си прибират помощите. Защото и на всеки един от тях да се построи отделен приют, той няма да влезе в него за повече от 2 дни, просто защото там не се позволяват алкохол и наркотици.

Значи, ако правилно съм те разбрал,твърдиш, че при цени в САЩ по- ниски от аналогичните в БГ, и заплати от 6 до 10 пъти по високи, би трябваво тези бездомници да нямат никакъв проблем да стъпят на краката си, и да започнат нов живот. Решението да не пожелаят да променят живота си, е само и единствено тяхно. Само дето се получава така, че тези нещастници не желаят да се върнат обратно в \"Systemата\", и вероятно си имат своите причини за това. Май се получава като с войната в Ирак: САЩ отиде да установява \"демокрация\" там, пък иракчаните нещо се дърпат от "хубавото". За Канада наистина можеш да кажеш, че е възможно да преживяваш от помощи, но за САЩ.... едва ли

Другия вариант е да признаеш, че съвсем не е толкова евтино. Щото при тая \"евтиния\" месечно ни отиват почти 2000 долара за 3-ма човека. И то при най-икономичен режим: не kонсумираме органични храни, не ходим по ресторанти, въобще: нужди от първа необходимост


Щях да пейстна няколко снимки от Манхаттан отпреди 2-3седмици, ама не можах. Тинки, трябва ли да се регистрирам, за да мога да направя това?

И още: помощите, за разлика от БГ(които сега знам че ги намалиха на 18 месеца), са обикновено 6 месеца, като може да се удължат и до 1 година, но не е сигурно. Може би, и вероятно съществуват някакви социални програми, но пази боже ако трябва да стигнеш до тях.
"Не народ, а мърша"


За кого мислиш, че се отнася???? За целия народ или за подобни на такива дето се срамят да се нарекат българи.

Наблюдател от Америка - добре, че има такива като теб - здраво стъпили на земята и трезвомислещи хора. Дори и без да съм бил в Америка ще повярвам на теб, защото при теб е логиката. А проповедникът да си проповядва "религията" .
Фиш, все едно...
29-03-2006 - 10:31:03
... не си преставал да пишеш.
Не си мръднал и на милиметър от мненията си, изобщо не приемаш някаква различна гледна точка. Истински болшевик, ама то като живееш в социалистическа държава е трудно да се възпиташ в толерантност, индивидуализъм и т.н.smiling smiley
И престани да обобщаваш - "всеки млад човек". ТИ не знаеш какво точно от живота иска Драган, какво Петкан, какво Стоян.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 10:36:51
Наблюдател, Pancho,

'Що се хабите?! Наливате вода в решето.....

Аз все повече клоня към тезата на Начев - "оставете!".

Fish и Kobe,

Вашите убеждения, идеи и вярвания са си ваша работа. За вас София е кочина, вие от летището нагазвате в лайна и т.н. Сега да ви попитам - това защо ни го казвате на нас? В крайна сметка нали вие сте се спасили от лайната, спасили сте и близките си (по някакъв начин).

Казвате го в сайт за имоти, по повод цени на имоти, които според вас в тази кочина не могат да бъдат на тези цени. Тръгнахме от там, че те НЕ СА ТАКИВА. После се убедихте, че СА такива, ама "не могат да бъдат такива".

Какво ви интересуват цените на имотите в софия? Имате ли намерение да купувате в София ?
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 10:55:16
Напоследък ми е много интересен този нашенски уникален нихилизъм, който е така разпространен сред българите живеещи в БГ, и изглежда е добро гориво за самочувствието на някои емигранти да се изживяват като ментори.
Искам да покажа един пример за противоречието в нашенското мислене:
Гранитогрес за 100 кв. м. открити тераси...
Цитат:
"Днес ходих до Метро и какво да видя.
Гранитогрес на цена от 12лв с ДДС за квадрат. Просто сам изумен от нискате цена. Прилича много от онзи масово разпостранен турски и май имаше такъв и гръцки гранитогрес. Загледах се и видях, че не е от турския, който до сега те го продаваха за 14лв а китайски ( олеле майчице, тези жълтури са уникални). Та тъй като има цвета, който си търся а, имам да правя 2 открити тераси, около 100кв.
Струва ли си да дам 1200лв за този гранотогрес или такъв сам виждал чешки за 19лв квадрата, което е 1900лв и е доста крупна сума за едно нормално българско семейство. Въобще, що за стока е китайски гранитогрес?"


Според мен има леко противоречие между следните две твърдения:
"имам да правя 2 открити тераси, около 100кв."
и
"Струва ли си да дам 1200лв за този гранотогрес или такъв сам виждал чешки за 19лв квадрата, което е 1900лв и е доста крупна сума за едно нормално българско семейство."

Не знам, но на мен ми се струва че 100 квадрата тераси предполагат поне 200-300 м2 жилищна площ и то най-вероятно масивна постройка и приличен двор. Едва ли е средно за "нормално българско семейство". Но иначе сме майстори да се оплакваме че сме бедни и да си мислим че всеки на запад има къща и двор с подобни параметри и си я покрива с каквото си иска...
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 10:59:36
Наблюдател,

Има ли някой изобщо да вярва още, че САЩ в Ирак "установяват демокрация"???

Светът отдавна разбра, че иракските пясъци случайно са попаднали върху американския нефт.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 11:24:32
В това да го "играем" бедни сме царе.
Ама той и Фиш си е запазил нещо типично българско - вечното оплакване, че нещо не ни е нардеsmiling smiley Вместо да се изкефи на почивката - ходи да го ядат кучета. Няма да се изненадам ако тръгне и по наркомански сборища, обиколи спящите по пейките на централна гара... и т.н. само и само да събере материал за оплакванеsmiling smiley Нищо чудно да го е яд, че още не са го пребили, обрали, че не е станал свидетел на убийство.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 11:26:11
Boby,

Ето тук мисля, че напипа разковничето на проблема! Ако говорим за национални черти на българина, мисля, че нихилизма и склонноста към оплакване е типична такава черта. Дали защото имаме тежка историческа съдба или пък си е нещо типично за балканите? Да ти кажа - забелязала съм го и у гърците, но явно поради различните исторически обстоятелства, там е съчетано с гордост от националната им принадлежност и историческо минало.

Снощи пак четох "Затрупана София" - и там се описват дрязгите, завистта и съпернчиеството между писатели и поети, които сме свикнали да величаем като титани на нашата култура. Вазов срещу Пенчо Славейков, д-р Кръстев срещу порф. Шишманов.... Техните прения (описани от Христов) много ми напомниха нашите тука с FISH smiling smiley. Не са жалени нито "удари под кръста", нито злонамерени намеци, нито фино прокарани клевети (не направо лъжи, но ловко извъртане на обстоятелства и факти). И като се има предвид, че всички те наистна са майстори на перото и въздействат силно на публиката, ми стана наистина интересно, но и много болно. Ами тази енергия и талант можеха да бъдат оползотворени по много по-добър и полезен за всички начин. Направо хабене на таланти! Изключение прави Алеко - една наистина изключителна личност.

Какво е това - дали е отражение на ботевия завет "силно да любят и мразят" ? Или просто "всички сме хора и нищо човешко не ни е чуждо" smiling smiley ?

Колкото до примера ти - не забравяй, че човек, оценявайки, може да сравнява само с това, което познава. Никой от българите, оплакващи се от бедност, не си дава сметка, че да притежаваш 100 % жилището си е нещо изключително в "другия свят" - и е белег на сравнително високо социално положение.
И хората работят и плащат лихви по 20-25 години, за да го постигнат това. И че това дава на бедния българин свободата да не го изгонят сред клошарите, ако остане без работа. Една "степен на свобода" повече smiling smiley Да не говорим за размера и качествата като вид строеж на жилището.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
29-03-2006 - 11:39:19
Мисля, че това се дължи на факта, че винаги сме били под чуждо владичество и не сме имали за дълго време суверенитет. Дори и сега не сме суверенна държава - ЕС и САЩ ни управляват. Това всичко води до съзнанието, че ако покажеш истинското си положение - ще ти резнат главата. Нещо като да криеш данъци. и това да ти е начин на живот, предаван с поколенията, защото от векове наред платените данъци са отивали извън държавта, в Истанбул, в Лондон, в Москва, във Вашингтон...
Ако някой ми каже за период от две поколение (примерно 50г.) при които парите на данъкоплатците са оставали в БЪлгария и сме били оставени сами да определяме какво да ги правим ще го почерпя (виртуално).
И в този аспект заявленията на Фиш, че плащам по-скъп, храни и т.н. ток бих го приел като подигравка, излизаща извън моралните норми, ако мислех, че е на ясно защо е така. Подминах това само защото като живее в САЩ няма достъп до информация и не е наясно, че цената на тока не я определя българското правителство. Явно не е наясно и с факта, че хората, които той нарича престъпници и мафиоти не могат да оперират на наша територия без да имат протекцията на великите сили, в частност любимия му САЩ. И това, че му е евтино на него там се дължи отчасти и на това, че на нас ни е скъпо тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход