Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Преди всичко искам да кажа "здравейте" на моите проятели Начев и Петър! Радвам се да ви "видя" отново след толкова време!
Доста сте изписали и ще отнеме време да се отговори на всеки подробно и персонално, пък и в този си вид страницата ни лишава от някогашната възможност да се проследяват отговорите след всеки пост с помощта на "клонките от дървото" .
Когато пишех от Щатите ми казвахте, че нещата в Бг не са толкова зле и много да не вярвам на прочетеното във вестниците. Затова взех думата онзи ден - да изкажа мнение за Бг и респективно цените на НИ, вследствие видяното за няколко дни със собствените си очи.
Както вече казах, пообиколих центъра, Лозенец, Южния парк, Стрелбище, Хиподрума, Лагера, Красно село, Борово, Белите Брези, Мотописта, Бъкстон, Бояна, Симеоново и Драгалевци.
За центъра вече писах - или кал, или прах, според барометъра. С изключение на "тоталитарните" сгради около жълтите павета (м/у другото много подобни има във Вашингтон - надпреварата е била яка по време на студената война), които си ми харесват и са с добър външен вид, всичко останало е сиво, олющено, занемарено, надраскано с графити. Само погледнете какви сгради има по Мария Луиза, Графа, покрай канала, 5-те кюшета...
Каква трагедия! Кога мислите, собстениците на тези сгради ще намерят пари или желание да ги премажат и пребоядисат? - когато Джоан си признае, че София се е превърнала в една помийна яма, т.е НИКОГА!
Щом Витошка е толкова мръсна и неогледна, какво остава за другите улици. Това, че тук-там има някоя намазана витрина и два-пъти по-намазана продавачка, пардон сейлс консултант (да не ги обидим, че ще си загасят фасовете в очите ни, и без това гледат злобно-злобно), не означава, че улицата е красива и приятна за разхождане. Преди да дойда четох, че сега, когато движението за коли е забранено, най-после хората ще могат да си пият кафето на спокойствие по тротоарите. И като минавах покрай безбройните кофи за боклук НАСТАНЕНИ триумфално пред намазаните витрини, си помислих, че трябва да си много сбъркан, да искаш да пиеш кафе буквално на два метра от кофа за боклук.
Джоан споменава за една от столичните ни забележителности - бившия дворец на царя. Дано само като и дойде поредния чужденец да развежда, не му покаже задната част на двореца и "градинката" му.
За Южните райони - защо изобщо има различие в цените им, като аз не забелязах никаква, ама никава разлика м/у тях - всички си имат тук-там своите стари панелки, или 18-етажните бункери, или калта и тоновете боклуци м/у блоковте, или разбитите улици или безразборното строителсвто, или глутниците бездомни кучета? Кой нормален архитект е позволил (примерно по булевардите България или Цар Борис ) да се залепят една за друга 5-6 сгради с абслютно различни фасади- различни балкони, прозорци, покриви, цветове?!
Най-много обаче се смях в Бояна, Сименово и Драгалевците. Такъв триумф на кича, мутробарока и грандоманщината, едва ли в друга държава би се видял. На високите по 5-6 метра дувари (предполагам в пълен разрез с разрешеното по закон) , би завидял всеки турски бей (с изключение на Поганския, пардон Доганския - неговия дувар и султана неможе надхвърли). Разбира се, трябва да им влезем положението на тамошните "бизнесмени", все пак по тези места се стреля на месо. Само не мога да разбера, като са такива баровци, защо не се съберат по няколко съседа и си направат поне една нормална улица? Защото почти никъде не видах асфалт в преките, не че и по самия Панорамен път е останал много от него!

Как обаче всичките тези неща да ги разбере оня неграмотник с патагоницата, дето вика Булгар, Булгар, Софето е номер едно? Как всичко това да го схване слепия Наблюдател от Америка? Как да обясниш на манипулативното му мозъче, че 95% от бездомните и безработните там са такива по собствено желание. Защото точно като нашите цигани предпочитат да се излежават по цял ден и да си прибират помощите. Защото и на всеки един от тях да се построи отделен приют, той няма да влезе в него за повече от 2 дни, просто защото там не се позволяват алкохол и наркотици. Как да му обясниш на нащияя Стиви Уондър, че и тъмните очила да свали, пак няма да види, че в Америка в кофите за боклук бъркат мързеливите, докато в България в кофите бъркат бивши учители и лекари.

Всъшност, като казах, че най-много съм се смял в Бояна, излъгах. Повече се смях на написаното от Човек, че в България, за разлика от САЩ, имало развита пазарна икономика и че пак за разлика от САЩ , в България се давало възможност на обикновения човек да забогатее по честен начин.
Иди го кажи това на моя най-добър приятел в Бг, който е хирург в Александровската, дето прави по 2-3 операции всеки ден, за което получава 380 лв месечно възнаграждение. Добре поне, че на нощно дежурство му дават по цели 2 лева.

Здравей Нова и добре дошла в този форум!
Аз от години проповядвам само едно - спасението на всеки млад или сравнително млад българин е единствено в чужбина. Не е необходимо да се ходи като мен чак до Марс има и по-близки места - САЩ, Канада и Западна Европа.
Какво като си кореняк софиянец? Учиш език, образоваш се и се махаш от тинята. Дори и малко пари да ти остават, пак ще подпомагаш родителите си или други близки СТО ПЪТИ по-добре от скъпата ни държава, която е мащеха за честните и трудолюбиви хора и майка за мошениците и престъпниците!!!
Защо трябва да израстват децата ти в мръсотия и сред цигарен дим? Защо трябва Тинки (честита нова работа, дано ти плащат добре и да си купиш един ден желаното от теб жилище!!!) да се чуди дали ще има училище близо до работа и местоживеене. В "западащите" западни държави, родителите са си решили въпроса - или се обединяват в т.нар. car pool - родителите се редуват и взимат след у-ще по няколко съседски деца, или държавата се е погрижила и им осигурява с/у мин. заплащане едни големи жълти автобуси, които карат детето за и от у-ще всеки ден. Нямаш грижа!

Както сама правилно си забелязала, ако не си помогнеш сам, никой няма да ти помогне.
От написаното от теб личи, че си грамотна - не го казвам, защото си съгласна с мен. Достатъчно е човек да напише 2 изречения, за да се разбера багажа му. Хубавото при теб е, че си признаваш чистосърдечно, че София е кочина и че българинът не живее добре в нея. Защото и всичките пари на света да имаш, не можеш да си купиш чист въздух, ред, дисциплина, асфалтирани улици с начертани осови линии, културни водачи на мпс, зеленина, цветя и китни обществени градинки. Колкото и да си богат, не знаеш кога мерника на професионалния убиец ще му изневери и вместо мутрата, ще целне теб.
За мен това е по-важно от всякакви евтини кръчми, жени или компании. Защото всички те са до време.
Късмет!
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
28-03-2006 - 21:49:39
Здравей Фиш,
Значи наскоро си кацнал в София, а? Ония бездомен пес и двамата разгащени сержанти още ли се мотаят на входната врата на летищния терминал? Мила родна картинка...
И аз се опитвах един ден да обяснявам на Джоан, че от София на несвикнал човек почва да му се повръща, но тя ми излезе с тезата че София си е съвсем нормален град и е както навсякъде по света. Хайде, това ще го приемем, но скоро имаше тема за Южното Черноморие и тя застъпи тезата, че е ОК лайната от канализацията да си плуват край плажовете, понеже и на други места било така, а и какво толкова - биологичен продукт все пак.
Та не се учудвай че в Бг нещата не се развиват както на всички ни се иска, щом дори интелигентни и видели свят хора приемат безропотно да живеят в подобни условия.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-28 21:52 от Kobe.
Фиш
Във физиката има един закон гласящ: На всяко действие има равно по сила и насочено в обратна посока противодействие. Можеш да считаш и мен за нещо такова. Признавам, че си много добър в своите \"пледоарии\" и че на мен ми липсва тази \"Изразителност и убеденост\", и това си е дар божи. Реших да се включа \"на живо\" с цел поне до известна степен да неутрализирам този \"облъчващ ефект\" както сам се изрази. Така посочените от мен негативни страни на САЩ целят да покажат, че навсякъде има специфични проблеми, и ти много добре знаеш, че е така. Емиграцията е: получаваш нещо- губиш друго.

PS: Между другото, между бездомниците има и бивши инженери, лекари и т.н. Защо, би трябвало да знаеш много добре
Анонимен потребител
какво стана в тази тема
28-03-2006 - 22:21:57
FISH, Nabliudatel ot America, Kobe, Pancho, coolguy_mike

все стари познати дето не са се обаждали от доста време clap:
Остава и Знаещ да се намеси, ама сигурно е толкова зает с някоя падаща цена, че сигурно няма време за форума. Може пък и да намаже нещо.....
Анонимен потребител
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
28-03-2006 - 23:28:11
Е сега Pich и Nick ако се появят ...
"Аз от години проповядвам само едно - спасението на всеки млад или сравнително млад българин е единствено"

Явно, че сте позабравили, та да припомня:
"О, неразумни юроде, поради что се срамиш да се наречеш българин".
Мисли на класици, анализи, послания:
Обектите, към които са насочени явно винаги ще си останат едни и същи.
Както и да е: "АЗ НЕ СЪМ СПАСЕН". Повечето от този форум "НЕ СА СПАСЕНИ".
На теб ти пука за това - съмнявам се.

Та пак да попитам - На кого и къде проповядваш???
Kaто говорим за класици - "Не народ, а мърша".


:ami:
Здрасти, Кобе, Long time no see!
много си прав, че простотията започва още на летището.
Ами те сичките разгащени там. Нямах си работа да се правя на скромен и да влизам с Бг паспорт. Един с рядка брада и още по-редки зъби в устата, като започва да ме разпитва, защо не съм си идвал в Бг 7 години, къде съм живял, к'во съм правил. Само дето за кръвната група не пита. После телефони разни въртя, да се допитва какво да ме прави. Въртя, сука, намеци прави, аз го гледам и се хиля. Въведоха ме в някаква опушена стаичка "за справка".
Най-накрая ми писна и питам един шкембелия - ами ако американски турист дойде случайно да разгледа красива София и него ли така ще въртите, докато намерите преводач. Оня ми вика, е ти сега на американец ли ми се праиш? Викам, ами да - даже и паспорт съм си изработил и му извадих синия, който изигра ролята на зелена банкнота със снимката на Джаксън. Пуснаха ме по живо, по здраво.
Па нека Панчо си пита, поради що се срамуваш да вадиш червен бугаристански пашапорт.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход