Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Теория за наемите

Публикувано от zestate 
Re: Теория за наемите
22-12-2007 - 14:05:57
RTING, но така си на загуба, стои ти жилището празно и само му плащаш данъци. За да стане наема 800 лв, то доходите трябва да нарастнат поне двойно. В момента по-изгодно да го продадеш а парите да инвестираш някъде другаде. Разбира се, ако очакваш цената или наема да нарастне е друг въпрос, но ти сам виждаш, че няма кой да ти даде 800 лв. Помисли си. Разбира се ако смяташ, че това жилище е специално и не искаш да се разделяш с него, то винаги можеш да си го държиш като пасив, стига да можеш да си го позволиш и да не търсиш по-голяма печалба.
Re: Теория за наемите
22-12-2007 - 21:53:00
Всеки изтегли кредит и купи жилище, за да го дава под наем - обаче кой ще го наема тогава?
Плюс това, в БГ всичко струва колкото в остналата част на Европа - и сиренето, и месото, и почивките, и дрехите. Защо тогава нивата на наемите са по - ниски за мен е необяснимо. Само заплатите ни са по-ниски, но тава не пречи на цените на другите неща. Така че е много велоятно скоро да има вълна от апартаменти, събрани от банките от нередовни платци, които са разчитали на наем, за да изплащат кредита и не са могли да се спвравят.
Нами от по 100-200 лв. са абсолютно нереални, при положение, че продажната цена на същото жилище не е под 50хил евро (примерно). А наемите намаляват напоследък точно заради такива кредитни недомислици
Re: Теория за наемите
25-12-2007 - 16:11:02
Re: Теория за наемите
Изпратено от: elfi30 (IP съхранено)
Дата: December 22, 2007 09:53PM

Всеки изтегли кредит и купи жилище, за да го дава под наем - обаче кой ще го наема тогава?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ами ще стане като в сащ-ако купиш апатртамент с 30 годишен заем,вноската +всички други месечни разходи по него,ще са по малко от наема,ако го рентваш.
далавера,само че не можеш да намериш наематели......и за това цените продължават да падат.
в следствие на бума и разтящите цени,строителите тук се престараха и е прекалено презастроено-доста свободни жилища.....
ама сега не само не строят, ами и доста фалираха.и чакаме новите зелени карти от източна европа да дойдат,да понапълнят малко чикаго идващата пролет.......
и до 2 години се надяваме всичко да си дойде на мястото.
а в бг-там такива проблеми няма да има,защото руснацте ще изкупят всичко.........
или така поне обещава вестник Пари......
Re: Теория за наемите
25-12-2007 - 18:14:24
Абе то това за руснаците............. знам ли. Те ако купуват ще го правят в курортите най вече. Поне аз така си мисля.
Всъщност никой не може да каже какво предстои. Едни казват, че балона ще се пукне, други че няма балон.
Всеки трябва сам да си прави изводите и да преценява за себе си и свойте пари.
Аз лично бих бил предпазлив, тъй като не виждам никаква здрава логика в ценообразуването в момента.
Re: Теория за наемите
25-12-2007 - 18:47:00
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> По повод наемите. Гледам тук какви са обявите и не
> познавам никой който да плаща подобни наеми. Имам
> познати наели една стая за по 100-120 лв, а
> последно една групичка се пренесоха в тавански
> апартамент от 110 кв. - 3 стаи и кухня на 5-те
> кьошета за 200 лв. на месец. Да има оферти за по
> 300 евро на месец ама те май само си стоят ...


Човече ако щеш ми вярвай но се сбиха 2-ма клиенти в един ден за апартамента ми. Цена от 300 Е/месец.
Като се замислиш ако са семейство с 2-ма работещи със средна заплата от 1000 лева на човек (не е толкова трудно в София) то не е проблем да плащат 600 лева (300 Е) за наем.
При мен "сбилите се" бяха семейство и 2 момчета на работа в бизнес парка в Младост.

Имам познати чужденци (работят в клон на мултинационална компания тук в Сф) които плащат по 700Е наем за апартаментите си ( двустайни отремонтирани в долния Лозенец). Имам и други които плащат и повече ( за по-големи и по луксозни апартаменти).

Така че според мен не може да слагаме под общия знаменател всички апартаменти. Скъпия двустаен от 2000 Е/м2 в Лозенец като се ремонтира може да се даде за 700-800 Е, което си е точно = на погасителната вноска по кредита за закупуването му.
Маломерна боксониера в Люлин ако е до метрото пак ще бъде отдадена за 200Е което е пак около погасителната вноска за купуването и... така че докато в София продължават да прииждат хора от цяла България няма опасност да спре търсенето...

na
Re: Теория за наемите
25-12-2007 - 22:02:00
zestate,
дай по- конкретни примери с квадратури и цени, защото ми се струва, че говориш наизуст и си поне с 20% отклонение, а да не говорим че за ремонтите, които предлагаш ще трябва да ги изплащаш 2 години
Re: Теория за наемите
25-12-2007 - 22:55:01
Жилището в Младост: 64 м2 Реални 75 (усвоена тераса) Блокче ЕПК на 3 етажа до Бизнес Парка. Ремонт от 1997 (сменена дограма изолации теракот и дюшеме)
За Лозенец нямам точна идея само знам че са в нова кооперация в ниския Лозенец и доколкото разбрах от колегите - двустайни (стая + Хол с бокс) на ламинат вградена кухня направена баня и климатици (луксозни жилища).
Re: Теория за наемите
26-12-2007 - 03:06:31
Zestate,
това ли в лозенец е луксозно жилище????
с ламинат?????
малееееее и климатик!!!!
а да,и големи пространства-стая+хол с бокс.
въйййййййййййй,тънете в лукс там в лозенеца......
Re: Теория за наемите
26-12-2007 - 07:08:35
Пешо,като те гледам колко му обясняваш на JulianoG,нека ти спомена,че е напразно.
той лъже,че вноската му е толкова,а дори дали и има и вноска и апартамент.....
направил си е труда да сметне,или е използвал готова програма за изчисляване на вноска спрямо дадена сума от някой сайт за имоти.
дори и в сащ,върху лихвата имаш APR,който е околко 1/2 процент.а в бг освен това имаш и една камара такси отгоре.
ако наистина той имаше заем и говореше истината,а не лъжеше като мангал(циганин),
на заем от 58 500евро,вноската му щеше да е около 500евро,а не както лъже-380евро.
и това би било преди ипотечната криза!!!!!!!!
в момента имам познат,който ужким е на 9%,но с хитрините са близо 12%.....
или ако теглиш кредит за 58500,вноската ще ти е около 560-580евро.
защо има хора които лъжат по този начин-идея си нямам.явно поредното бг качество,породено от липсата на продажби?????????
прескачай такива индивиди(лъжци).те са с цел в този форум,а не истински купувачи.
аз също съм с цел тук-да им късам нервите на селските тарикати.и гледам да не ги пропускам хитреците да минат незабелязани
Re: Теория за наемите
26-12-2007 - 13:12:51
Асене, от доста време следя коментарите ( анализите) ти в другите форуми и тук. Определено допадат и на моята преценка за ситуацията на пазара Н.Имоти тук.
Сега погледнах и лихвите по депозитите и се изненадах от скоростта им нагоре,
3-месечен депозит 7%. Погледнах и потребителските кредити, 7,85 беше на ниския.
за Евро са 5% 3-месечните депозити. Явно има ГОЛЕМ ГЛАД ЗА ЛЕВЧЕТА ?!?!

Имам едни кинти с които мислех да купя некъв НИ, ама като гледам то от лихвите добре ще си помагам като гледам. Помня, че и Парцалев спомена за вариант с депозита като най-добро за момента.
Фондове не ми се занимава щото за бг-мушмороци.

Кажи си мнението за лихвения процент в момента.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход