Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Теория за наемите

Публикувано от zestate 
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 02:47:09
Наблюдател,нещо не ти ли се струва странно,при плаваци ипотеки след гратисен период на 12%,да се появи и един от тези твойте с 6.25% фиксирана?
това Наблюдател е лъже заем.като отидеш в банката ти казват,че не се класираш за този заем,но се класираш за тези другите,които са нормални за БГ!!!!!!явно отдавна не си бил в бг-там процеса на зарибяване е нещо нормално-прочете ли линка на потърпевши кредитополучатели,които имат финансова култура и виждат кво става?
ето ти в същата банка можеш да внесеш по договаряне на натрупваща се лихва депозит до 9% годишно.а в малки суми без капитализиране -6%
и после ти дават заем за 6,25?
тъкмо беше започнал да мислиш логично и пак зацикли:

[www.moitepari.bg]


как ще съществува твоя пример,като банката дава по големи лихви по депозити????
или банката лъже з зарибяване,или вече да е фалирала!!!!!!!!
логика,Наблюдател.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 06:41:53
Тук не мога да ти дам компетентен отговор, има специалисти, които работят в тази сфера, но мога да ти дам възможен вариант според мен:

1. Пари, които банката е получила отвън с нисък лихвен процент - около ОЛП. Тези пари могат да се отдадат също с ниска лихва-примерно 6-7%. Предполага се, че заема е нискорисков (ипотечен)
2.Пари, които банката е получила от депозити с по-високи лихви (да кажем 6-7%) отиват за отдаване на кредити с по-високи лихви (10-12%). Това са рискови, необезпечени кредити.

Важното е да има марж.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 06:53:32
Наблюдател,ако банката имаше достъп до евтини пари от вън,нямаше да предлага такива лихви по депозити.просто е.
щеше да предлага лихви на депозити,по малки от тези на евтините пари,защото разходите по депозити са по големи,от големи суми пари

затова и колкото по голяма сума внасяш-толкова по голяма лихва ти дават

влез в твойта банка и ги питай какъв процент ти дават за CD.това е най големия процент на депозит,който можеш да вземеш.той е капитализиран,за голяма сума и за дълго време.
после ги питай колко ще искат за 30 год, фиксиран моргидж и ще видиш,че маржа е поне 3%.
и това е в сащ.тук системата е най перфектна и маржовете са по малки от целия свят.
в бг за марж от 3% ще са вътре!!!или поне на фитка.просто не става.
законите във финансирането са по прости отколкото си мислиш.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 07:04:58
"Наблюдател,ако банката имаше достъп до евтини пари от вън"

Ами точно това е, че когато банката не може да си набави пари с ниска лихва, тогава отива на депозити с по-висока лихва. Финансирането с "ниска лихва" не е неограничено. Просто депозитите допълват това, което не достига.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 07:09:32
Тук мин. който гонят банките е 4 - 4.5 % за големите , по малките 5% и нагоре
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 07:21:48
тъпчеме на едно място.защо си мислиш,че ако банката е взела евтини пари,ще ги раздаде евтино,а ще събира допълнително скъпи пари с висока лихва от депозити?
ходи утре провери как е в твойта банка и имало ли е някога случай на депозит с по голяма лихва от този на ипотеките.и тогава пак ще говориме.
не знам защо се опитваш да се самоубеждаваш?????толкова ли не можеш да приемеш факта,че в бг има хитринки?
и пускат кукички за заблудените рибки без финансова култура?та само погледни,че никоя банка не казва какъв е процента след промоцията.и който не знае как да чете дори си мисли,че това ще му е вноската за целия заем?лъжат като цигани Наблюдател!
ти го виждаш фарса много добре.само че не искаш да си признаеш.
този заем,дето го извади е единствен.той е в разрез с 4-5%,сравнение с другите и е един от малкото с фиксирана лихва,което допълнително трябва да го оскъпи.или като цяло е с 7-8% по нисък от останалите?????????
лъжат,Наблюдател,лъжат
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 11:16:17
А аз мога ли да попитам колко струват застраховките, които се плащат от клиента? Например, ако кредита е 50 000 евро, то само застраховка живот е 150 евро месечно - [www.bulstradlife.bg] (предполагам, че има и по-евтини).

Прави ми впечатление, че при кредитите с плаваща лихва банката плаща застраховките. Така че това ГПР от 7,51, май излиза доста по-височко. Може и по друг начин банката да се е презастраховала smiling smiley както знаем, банките си опичат работата.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 16:12:07
За хитринките......
Ще ви кажа какво се случи тук с мен в САЩ и приключвам.

Отивам да купувам нова кола в dealership. Ще се спра единствено на заемната част, като останалите "хитринки", които хич не бяха малко, ги пропускам. Значи договорили сме вече цената на колата. Аз им казвам- искам да си платя колата на 100%. Оня ми казва - ами не може, трябва да теглите заем от нас, ние от това печелим. Викам- добре, а колко ще ми бъде вноската. Тук предварително си калкулирах каква трябва да бъде тя, излиза примерно X пари. Оня ми казва Y пари, като това, което ми казва той излиза повече от това, което съм сметнал аз. Питам го аз що така, и той тогава почва да ми обяснява, че забравил да ми каже, че е включил и незнам какви си още застраховки. Казвам му, не ги искам. Оня ми вика, ако не ги включи, тогава лихвения процент почти се удвоява. Е накрая аз му намерих колая, оправих се, но въпросът ми е че 90% от тъпаците въобще няма да се сетят да си калкулират вноската и ще плащат като попове, и даже няма да знаят за какво плащат. И Асен ще ми разправя за "финансова култура". Смях на търкалета, работят те както си искат. ......
Приключвам до тук, кой разбрал, разбрал, кой не е, да е разбрал.............



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-31 17:00 от Наблюдател.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 16:26:43
А в БГ не съм теглил заеми, но съм вършил други финансови операции, като цяло съм доволен от обслужването.
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 16:57:16
"този заем,дето го извади е единствен.той е в разрез с 4-5%,сравнение с другите и е един от малкото с фиксирана лихва,което допълнително трябва да го оскъпи.или като цяло е с 7-8% по нисък от останалите????????? "

Как да водя дискусия с някой, дето преди малко съм му обяснил, че това не е единствения заем с подобна лихва, че това което съм показал, е точно и само от неговия сайт, че ми е отнело само 2-3 минути, и ако трябва наистина да търся заем ще отделя повече време и сигурно ще намеря и нещо по-добро, което други вече са направили. Явно е безсмислено ............................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход