Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Теория за наемите

Публикувано от zestate 
na
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 17:34:52
аз не споря с каквото сте казали по- горе (въпреки че се съмнявам) обаче преди около 1.5 години ходих при Българо-Американска Кредитна банка и ми искаха над 10% за ипотека , въпреки, че имах 70% от сумата,
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 17:56:05
"аз не споря с каквото сте казали по- горе (въпреки че се съмнявам) обаче преди около 1.5 години ходих при Българо-Американска Кредитна банка и ми искаха над 10% за ипотека , въпреки, че имах 70% от сумата"

Ами всеки си предлага неговите условия, не внимаваш ли какво пише в договора, не българска, не американска, ами и в банката на Марс да отидеш пак може да те прекарат.
na
Re: Теория за наемите
31-12-2007 - 18:37:50
той моя кредит беше малко по-специфичен, ама аз ако съм банкер и някой дойде със 70% ще направя всичко възможно за да му спечеля бизнеса; даже моя кредит беше за офис, който да отдавам под наем и наема покриваше вноската преспокойно; те по това време в Бълг-Американска Кр. Банка лихв. процент се договаряше индивидуално, ама понеже те решиха, че са много хитри аз им теглих една майна
те оттогава лихвите ги вдигаха няколко пъти, затова ми се струва доста трудно да получиш 6.5% ако не е промоционален- това което предлагат ОББ в момента- промо 6.25% за определен период и после над 7.5%; Те сигурно така зарибяват - фиксирана лихва за 1 година и после брадва; те в САЩ лихвите за прайм са по над 6.0%, където СД са под 5% в момента
Re: Теория за наемите
01-01-2008 - 01:46:04
През Октомври 2007 ходих в няколко банки да се интерсувам от условията на жилищните им кредити - ОББ, Пощенска, ДСК, Пиреус и Алфа.
Не съм специалист по кредити, но съм вземала 2 пъти преди това ипотечни кредити, та имам добра идея.
Интересувах се само от кредит с фиксирана лихва. От всички банки казаха първоначално, че точно такъв ми предлагат. Обаче като започнах да разпитвам с подробности и да изисквам текстовете на договорите, се оказа - във всичките 5 банки - че фиксирана е само част от лихвата. По-голямата част обаче е свързана с
Еурибор (?), който по тяхно твърдение, не се променял и да не съм се притеснявала!!??
Щом не се променя, защо тогава не фиксираме цялата лихва? confused smiley
Е, отврене на време все пак Еурибор(?) се променял, ама то било незначително.
И т.н....... щуротии.
Другото интересно нещо беше размерът на месечната вноска. Банките, които твърдяха, че ми дават по-нисък лихвен процент, всъщност ми "изчислиха" по-висока месечна вноска??!!

Цяла мъглявина Андромеда :}


Re: Теория за наемите
01-01-2008 - 02:25:49
Любопитна,мъглевина е за такива като Наблюдател.колкото и да обясняваш-не попиват.
ама да си плащат балъците,които са неграмотни и се врът между шамарите да забогатеят.
проблема е ,че е бомба със закъснител-нито банките ще спечелят,нито кредитираните.
а защо ше е така?ами нека се учат бг банкерите,чиито кръгозор е замъглен от липса на знания и лакомия.
и да видиме дали е верна поговорката:

ЛАКУМО ДУПЕ-КРЪВ СЕРЕ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход