Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Теория за наемите

Публикувано от zestate 
Re: Теория за наемите
26-12-2007 - 23:56:14
Drakula,продължавате да се правите на разсеяни(ужким)....
JulianoG,пише,че вноските са му по 25 годишен кредит,а не 30 годишен,който ти споменаваш.

и какви са тези лихви 6.25,които с ГПД стават 7.16??????
дори и общите разходи да са 7,16-тогава вноската става 395,а не 360.
а я ми кажи,ако ти дават за депозит лихва от 7,5 %,как ще отпускат кредит за 6.25????
та и аз да тегля кредит на 6,25 и после да го депозирам на 7,5.
ще вкарам банката е 1,25%?????????????????
хайде по сериозно,да слеземе на земята,стига се мечтали!!!!!!

и знаеш ли Дракула какво означава плаваща лихва????този тип кредити в сащ са причината за моментното състояние.те са самоубииствени.банката може да ти дига лихвата когато си поиска и с колкото си поиска.отпърво те зарибяват с ниска лихва и после сещаш ли се........
сещаш ли се дракула кво ви чака?ако не,питай някой от клиентите си,който е купил преди година с ужким 6,25 лихва,колко му е в момента вноската!!!!!!!!!!!!!!
плаващ кредит,а?и ви обещават по ниска лихва на заем от тази на депозит?????
такива балъци ли сте там в БГ????????
лелееееееееее,само ако знаете кво ви чака.
Дракула,поинтересувай се каква е лихвата по 30 годишен фиксиран заем-в който банката няма право да изменя лихвата-ще е минимум 10-12 процента.ето това дракула е истински заем.
тия с плаващата лихва тук им казват събпрайм,те са проблематичните заеми в сащ.



na
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 00:47:27
както и да ги нагаждат, и с 30 годишен заем, със съмнително лихва пак наема е поне 20% под вноската по заема; без да се отчитат никакви други такси и разходи и % заетост
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 01:36:12
JulianoG Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм склонен да сравнявам нещата по друг начин,
> сравнявайки лихвите по кредита с наема. Това е
> реалната цена на ползването на кредит за покупка
> на имот, а не цялата вноска. Всичко, което се
> внася над тази лихва, представлява натрупване на
> актив - моето лично участие в стойността на имота.
>
> Пример - преди 6 месеца закупих апартамент с
> кредит, като банката плати 58500EUR. При 25г. срок
> и 6.25% лихва плащам през първите 2г. по около
> 300EUR/м. лихви и още по около 85EUR главница,
> като с всяка следваща вноска лихвите на банката
> намаляват с прогресивен темп. Под наем щях да
> плащам същите 300EUR, но без да натрупвам
> допълнително средства във фиксираната вече цена на
> имота. Сега погледнете картинката след 5 год. -
> лихвите на месец по кредита ще бъдат по 272 EUR,
> докато наемите тогава няма да са под 500EUR.
> Каквито и сътресения да стават с цените.


При така зададените параметри на заема - 58500Е, лихва 6.25% и 25 г. срок на изплащане наистина се получава 300Е за погасяване на лихвата, 85Е за погасяване на главницата, или общо 385Е на месец. Друг е въпросът че лихвата е плаваща и е възможно да бъде променена след 2 години. Какво ще стане след 2 години никой не може да каже, още по-малко след 25г., когато ще бъде погасен заема. Все пак добре е ако някой каже какви са заемите с твърда лихва в момента, което ще даде основа за преценка и сравнение.
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 02:11:22
не се получава така Наблюдател.защо не е вярно вече писах.явно не си теглил заем в бг.
що се отнася за фиксиран заем,както са повечето тук в сащ-и за това някъде писах-приятел си взе на 12 %.всъщност са му казали че е 9%,но ако приравни вноската,спрямо какулатор за заеми-излиза 12 %.в бг ги изтискват здраво,не е като тук,където не ти харесва.
в бг имам затворени пари за черни дни-на 7,5 лихва.никоя банка няма да отпусне заем,който е дори на нивото на моя депозит-а дори ще търси марж от поне 2-3% отгоре(минимум).в противен случай е вътре от такива депозити.мисли логично.
междудругото Наблюдател,когато купуваха от тук имоти в бг-теглеха или бизнес заеми,или си товареха кредиткартите-излиза по евтино,от колкото ипотека от бг-банка.
бг емигрантите,които теглеха заеми за имоти от бг-банки,са предимно емигранти в западна европа,които намат достъп до кредит като нас в сащ.


Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 02:38:10
Все пак говорим за промоционална лихва, и няма да се учудя ако някъде има и 0%. Но иначе съм съгласен, банката няма да се мине. Най-важното е хората да се научат да четат дрееебничкия текст, дето едва се вижда, той е най-важен. Как и кога могат да погасят заема и още много други детайли.
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 03:20:16
а така Наблюдател.виж така те харесвам.а и май в момента много добре ме разбираш,за разлика от други,които са живяли само в бг.ти можеш да видиш разликата,но те не могат.
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 03:54:42
Re: Теория за наемите
Изпратено от: elvi81 (IP съхранено)
Дата: December 26, 2007 09:30PM

Асене ще ми е интересно да прочета историята ти за банкерите аматыори, ако ти се пише.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Елви,
2004 си отидох за първи път в бг.не си бях ходил 7 години.
имаме познат,работещ в ДЗИ в центъра на софия.той не прост касиер,а е на длъжност.и със собствена стая.понеже се интересувам от такива неща,отидох при него и смятах да внеса пари.
той ме пита-в левове или в евро.отпърво си помислих,че не съм го разбрал.после ми обясни,че в левове депозита е с 2,5% по голяма лихва????????
питах го как така,след като лева е вързан за еврото?този човек(банкер),не можа да ми отговори защо.има ли някой банкер в бг,който може да ми даде отговор на този въпрос????????
после се заговорихме за икономиката и валутния борд.той каза,че ако борда падне,лева ще девалвира??????
тук вече бях като гръмнат.обясних му защо не е прав и после го питах какви са неговите доводи за теорията му.
слушай отговор на бг икономист с влияние в ДЗИ:
ЗАЩОТО ВСИЧКИ ТАКА КАЗВАТ???????????
значи той си няма идея,нито мнение.......дори и да е съгласен с това твърдение,трябва да каже защо е съгласен.той пак не знаеше.........просто така бил чул...............


ДО ВСИчКИ БАНКЕРИ В БГ:
ТЕМА-защо ако борда беше паднал,сега лева щеше да е около 1,5 за евро

1.прирастта в бг икономиката е почти двоен в сравнение с този на европа за периода2004-2007.следователно лева ще се оскъпи за този период

2.при голопираща икономика,лихвите в бг щяха да бъдат много по високи от тези на европа и еврото.това допълнително щеше да оскъпи лева.

3.добрите новини за бъдещето на бг(говоря в минало време).те също оказват огромно положително влияние на дадената валута.

4.мощни инвестиции ,повлияни от бъдещето ни влизане в ЕС.(жалко,че бяха само в строителството).това са чужди пари(паундове и евра),влезли в нашата икономика,за сметка на тяхните икономики,откъдето са излезли.

5.мръсни пари,върнати в бг в следствие на строителния бум.(ако си мислите,че като цените почнат да падат,тези пари ще останат в бг,лъжете се)тези пари също бяха във валута,като влезнаха в бг-дори и това би повлияло положително на лева.

нека задам пак въпроса към бг-банкерите:
защо при валутен борд давате различни лихви спрямо вързаните валути-лев и евро???
знам, че има от вас четящи-засичах ви по форумите-обяснявахте ще сте в банковия бизнес.например този господин:

-------------------------------------------------------------------------------------------
Re: ДЕВАЛВАЦИЯ
Изпратено от: Niki Galenov (IP съхранено)
Дата: November 6, 2007 10:25AM

Отдавна не съм писал във фоума, но ето и моето мнение, аз самия идвам от банковия сектор и когато коментирахме с колеги на високи нива в банките, дали да си превалутирам кредита от евро в лева, напълно ме посъветваха да го направя.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
вие Ники Галенов казвате,че идвате от банковия сектор.ше ми отговорите ли на въпроса:защо еврото и лева в бг се котират различно,след като сме в борд.
и защо на високите нива в банковия ви сектор си мислите,че лева щеше да девалвира,ако беше паднал борда??????хайде коментирайте си там с колегите на високи нива,но нека ви дам и тема за размисъл.защото иначе само си мислите,че мислите....:

сравнете бг икономиката с полската,която не е в борд и после погледнете развитието на полската злота спрямо еврото.ако не знаете къде да гледате ,ето ви и чарт от 2004година до сега:

[www.advfn.com]

хайде мислете си там на високо ниво,как така злотата поскъпнала спрямо еврото???
ако имате въпроси-питайте ме.един разносвач на пици в сащ знае повече от високите ви там нива в банковия сектор.
и се радвайте,че сте ЕС.иначе щеше да се повтори историята с ПЧБ и българономиста Йосифов.
новите капиталисти.......



Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 04:22:32
Асене, просто се опитвам да бъда обективен, и да не гледам на нещата само черно и само бяло. И в БГ, и в САЩ има хора, дето ще се набучат на първата им предложена оферта, без да се замислят много много дали е изгодна за тях, говоря по принцип.
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 04:46:32
Наблюдател,в сащ знаеш какво се случва с тези хора. мислиш ли,че няма да има и бг вариант(в пъти по- лош)
и не забравяй,че в сащ и обикновените хора имат финансова култура-тва е част от ежедневието им.а в бг дори не знаят що е финансова култура.от 2 години теглят яко и не само за имоти-за всичко.....и се надяват родителите да им помагат......ама тва не е като да заколят прасето за коледа и да имат месо за половин година.
вече става въпрос за пари.много пари.и за много дълго време.
страх ме хваща само като си помисля,че тук имотите са по евтини от бг,както и заемите.и кво се случва тук.
а в бг-мижави заплати,високи лихви,по скъпи имоти.....кво ги чака......
виждаш ли разликата?
Re: Теория за наемите
27-12-2007 - 05:17:31
Асене, основната предпоставка, която според мен пропускаш, е че това, което се случва в БГ от 2 години (теглене на кредити), е било от десетилетия тук. Малко "трудно", да не кажем невъзможно е за 2 години да се постигне това, дето е "градено" с десетилетия. За добро или зло БГ е "назад" по отношение на материала, и има да наваксва. Ей тук се явява спорния момент, колко време ще и трябва на БГ да навакса по отношение на степента на задлъжнялост. Няма спор,че съществува цикличност в процесите. Да спрем дотук, пък ще видим- каквото стане, стане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход