Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
26-06-2007 - 09:55:53
С пускането на обявата брокера се ангажира да води клиентите до имота. Като не искаш да ги водиш клиентите до имота не пускай обяви.

С обаждането си купувача не ангажира брокера - огледа върви като "комплексна" услуга към пускането на обявата. След оглада купувача е свободен да избере теб или някой друг да му исвърши "комплексната услуга".

Айде и теб да те питам. След като ако купувач иска да купи имот който ти рекламираш, задължително държиш ти да си му брокера защо не пускаш обяви от сорта "Посреднича при покупка на ..... Цена на услугата ...", ами пускаш обяви - "Продавам ..."?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
26-06-2007 - 10:07:52
Камелия и другата страна,

Не е нужно да се конфронтирате така с Клара, която от изявите си във форума е показала, че е умерена и разсъждава трезво за нещата. Защо и как е в чужбина, нейна си работа. И не става въпрос някой да ви отнеме полагащото ви се възнаграждение или да се опита да мами някого. Просто тук се излагат различни мнения и гледни точки, което е естествено. Нека се опитаме да имаме дискусия, а не множество монолози, придружени от обидни квалификации.

Според мен наистина в една сделка (независимо дали е покупко-продажба на имот или друго) интересите на двете страни са противоположни. Едната има интерес ка купи възможно най-евтино, другата - да продаде възможно най-скъпо, всичко това придружено от набор от условия, които натежават в една или друга посока върху спазарената цена (условия на доставката, заплащане на присъщи разходи като държавни такси и т.н.). Затова са преговорите - за да се стигне до съгласие по тези точки и да стане сделката.

Камелия, не си права, че след като се спазарят за цената и отпадат всякакви възможни конфликтни точки - остават начин на плащане, подялба на разходи по прехвърлянето, и т.н. До последния момент все нещо се уточнява или изниква допълнително.

Сега по въпроса за представителството. Съгласна съм, че ако е един брокер, той има целия интерес да стане сделката дори повече, отколкото ако са двама, понеже така взема повече пари (не дели комисионната). Тук (както впрочем и навсякъде) опираме до личността на брокера - дали ще се мъчи да укрие недостатъци на имота или други неща във вреда на клиентите си (и двете страни), за да има сделка на всяка цена. Съшото, разбира се, важи и за продавача и купувача. Непочтени хора има и те могат да бъдат и в трите роли.

От моя опит мога да кажа само, че плащането на комисионна от мен като купувач на брокера на продавача само ми даде предимства. Понеже видях, че хубавите имоти са много малко въпреки морето от обяви, разбрах, че плащайки малко повече, мога да разчитам на това да успея да купя хубавия имот преди други купувачи със собствен брокер. Така че, Тинки, вместо да се оплакваш от това положение, по-добре се възползвай максимално от него smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
26-06-2007 - 10:19:18
Аз не искам да се възползвам от нещо, което е нередно според мен.
Аз не смятам да се възползвам от това че сделките минават на данъчна оценка, въпреки че се плаща по-малко и т.н.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
26-06-2007 - 11:22:02
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия и другата страна,
>
> Не е нужно да се конфронтирате така с Клара, която
> от изявите си във форума е показала, че е умерена
> и разсъждава трезво за нещата.

Съгласна съм,с една забележка."Умереността" на Клара,която си позволи обидни квалификации,предизвика отговора ми.

> Камелия, не си права, че след като се спазарят за
> цената и отпадат всякакви възможни конфликтни
> точки - остават начин на плащане, подялба на
> разходи по прехвърлянето, и т.н. До последния
> момент все нещо се уточнява или изниква
> допълнително.

Това твърдение не е мое,но няма значение.Реакцията ти показва,че си наясно с работата на посредника и необходимостта му..........



smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
26-06-2007 - 14:29:42
Камелия,

Извинения, ако грешно съм те цитирала, явно твърдението е било на "другата страна". Съжалявам, не ми се търси линка, изявлението беше нещо от сорта "щом се споразумеят за цената и престава да има конфликт на интереси, ами вече всички имат еднакъв интерес". А конфликтът на интереси обективно си го има даже и след изповядването (ако имотът не е бил празен, например). Това не значи, че хората искат да се мамят или че няма да се разберат.

Мисля, че излишно ескалира напрежението между вас двете (с другата страна) и Клара. Нито тя е мошеник, какъвто я изкарвате, нито вие - простачки. Не ми се иска сега да ровим като в детската градина "кой пръв ме наплю" smiling smiley. Според мен, Клара има основания да твърди, че има противоположни интереси в една сделка (вече обясних защо е така) и вие напразно го отричате и търсите мошеничество там, където го няма. Не казвам, че няма мошеници-купувачи, както и продавачи, както и брокери. Както казах, това е въпрос на манталитет на даден човек, а не на професия или пък ситуация в една сделка - всеки от нас може да бъде и двете (продавач и купувач), понякога и третото даже smiling smiley

Вярно е и че брокерът, ако е един и за двете страни, се старае всячески да угоди и на двете. И в такъв смисъл прави много, за да стане сделката и я улеснява повече в сравнение с варианта "двама брокери", най-малкото защото има 2 пъти по-голям материален интерес smiling smiley Въпросът е докъде е готов да стигне в името на сделката и дали би укрил или изопачил информация (и за двете страни) заради това. Което, повтарям се, е въпрос на лични качества, а не на професия.

За необходимостта от посредника - има много и различни случаи в практиката. Например ако продавачи са възрастни хора без опит и ги е страх от измама или пък заети хора, които нямат време за продробностите по една сделка (които са много наистина), или нямат познанията за това, или..... (сигурно има и други случаи), тогава посредникът е нужен. Същото важи и за страната на купувача. Понякога, обаче, някой продавач решава, че посредник не му е нужен, и тогава, мисля, че не е редно да му се крадат обявите и да се публикуват от името на агенции. Ако купувач реши, че посредник не му е нужен, просто си търси сам имот, като го намери, си слага всички допълнителни разходи върху цената (вкл. и комисионна, ако му искат такава) и си прави сметката струва ли си. За мен искането на Тинки не е много смислено - да се обявява по друг начин или да се включва комисионната в цената. Просто защото не мисля, че има значение как ще е обявено. Може би само от гледна точка съпоставимост на офертите (т.е. всички без или всички с комисионната за купувача), но това е "бял кахър".

Има място под слънцето за всички smiling smiley Важното е да е на доброволен принцип и да има разбиране и на другата страна. Защото обективно има хем еднаквост на интересите (и трите страни са заинтересовани да стане сделка), хем конфликт, който касае конкретните параметри на сделката - продавачът има материален интерес от маскимална цена, купувачът - от минимална, а двамата заедно - да не платят на брокера smiling smiley

Общо взето, нещата на практика се саморегулират, според мен smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
09-07-2009 - 00:42:08
avatar
Като видях отговора на valsodar в една друга тема, си рекох, че ще е забавно да се извадят и други теми от нафталина, които сега звучат комично (защото останалите дускусии изглежда се изчерпаха и винаги се стига до това някой да оплюе Камелия, след като тя се е изходила заядливо).

Като мнението на Продавач (на всичкото отгоре нарича измамници някои, а сам признава, че не издава касови бележки):

П.П. гледайте го от smiling smiley страна


Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> По този начин поне тези измамници, които още от
> самото начало искат да те прескочат поне да си
> запатят времето и разходите отделени за тях в
> случай, че успеят да измамят разбира се. Ако има
> сделка приспадаме от комисиона всички такси за
> огледи!
>
> Такса оглед - 1.99 лв минимум на имот - ако искаш
> фактура или разспика моля заповядай 2.50 лв с
> ддс.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
09-07-2009 - 14:53:16
Тая тема цепи мрака направо smiling smiley *angel*
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
09-07-2009 - 15:43:31
avatar
Мда-а-а, на фона на последните новини от пресата, как бурно се развива туристическият бранш в сферата на огледите, може би тази прадлагана такса на времето, ще е единствената, която би спасила в наши дни брокерите от гладна смърт?! :cry: :] :} clap: *ok* *angel*
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
09-07-2009 - 15:55:53
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Тая тема цепи мрака направо


:] :] :]
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
09-07-2009 - 18:16:34
Да спрели били туристите.А Вие какво сте?Още по-големи туристи.Разходвали пари за реклама?Къде е тая реклама?Хостинг-а Ви е 50 лв/месечно.Веднъж платен уебсайт примерно за 1500 лв.В него има обяви на стотици имоти.Качествени снимки на имоти аз съм видял много малко на брой, качествено представяне също.Какво рекламирате Вие точно?
Ето линк към едни от най-уважаваните фирми при Вас в бранша.Във всички обяви за имоти се ползват сигурно сумарно не повече от 100 думи.Дори и тях не можете да се научите да пишете правилно.
[www.google.bg]

Пребройте колко пъти има "детцка градина".С кеф ще дам даже 100 лв да ме заведат да видя имота до детцката градина.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.