Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 22:22:53
Камелия и Другата страна, има ли много хора като вас в България? sad smiley

"Легион ми е името; защото сме мнозина... ":cry:
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 22:30:31
avatar
vpetrishky Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия и Другата страна, има ли много хора като
> вас в България?
>
> "Легион ми е името; защото сме мнозина... "

Да,има.Само един милион избягаха.Другите останахме и се справяме.Вярно,наложи ни се да сменим по две-три професии,но те ни обогатяват,не ни дърпат надолу.Жалкото е,че хора като теб-учили на наш гръб,избират да мият чинии навън............
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 22:42:33
То като се замислиш, като че ли не е чак толкова жалко. winking smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 22:47:11
Какви хора? Такива, които не искат да работят без пари ли? Ми има, но не достатъчно. Ти без пари ли работиш и там, където си има ли много, като тебе? Питам, щото като се напечелим тука да дойдем там за живеем по-евтинко. spinning smiley sticking its tongue out :]
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 23:10:48
Две са основните причини за състоянието на България днес. Първата е, че хора като мен напускат или се дистанцират. Най-страшният бич за развитието на страната обаче е, че хора като вас двете остават и паразитират. От ваша лична гледна точка е нормално да принизявате труда и знанията на околните, за да изглеждате по-значими и по-малко неспособни. В национален план тази тенденция е един от симптомите на предсмъртната агония на една държава с велика история.Алеко Константинов, ми беше казал един възрастен човек, е велик психолог, не защото е създал героя си Бай Ганьо, а най-вече заради разказа си "Пази боже сляпо да прогледа."
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 03:00:29
Kamelia,
Az pone ne sam vidial dosega posting v temata kazva6t 4e niakoi iska da preska4a brokeri i ga ne im pla6ta.Horata sa saglasni da ti platiat kato ti vazlojat rabota i ti ja svar6i6.Ne iskat da ti platiat ako ne si svar6ila ni6to za tiah.Az li4no sam kupuval imoti bez da polzvam brokeri-re6il sam 4e ne sa mi nujni.Za kakvo to4no iska6 da ti pla6tam??? Za tova 4e sam te presko4il li???Leko ne sam saglasen! smiling smiley
Tova mai na reket mi ponamirisva!!!Ama to bez brokeri ne mojelo!!!
Moje ....da ....moje
A koito iska broker,e niama da mu 4upim hatara ja!Da otiva pri teb i da si ti plati!!! smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 06:44:34
Когато вземете да си сключвате договори с продавачите и да си калкулирате комисионата вътре никой не може да ви прескочи. Само че вие за едно "Здрасти" се опитвате да вземате пари - затова са и толкова предложенията за "прескачане" както му викаш ти.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 11:35:52
Гледам 34 страници с аргументи и виждам, че сериозно обсъждате. Ще ми обясни ли някой следната случка: Харесвам си имот по обява в интернет. Моля дъщеря ми да се обади и да отиде да го види. Тя се обажда и отсреща й казват - 10 лв за оглед. Тя казва ОК. Обещават й да се обадят около 18.00 часа, за да направят огледа. Никой не се обади. Въпросът ми е: Защо? И наистина ли смятяте, че въвеждането или невъвеждането на такава такса има някакво значение за промяна в атмосферата на тотален непрофесионализъм, безхаберие и безотговорност в сферата? Съгласна съм, че не бива да се обвиняват само брокерите, но кой ако не те, е най-заинтересован от професионални и етични взаимоотношения?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 11:59:17
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Kamelia,
> Az pone ne sam vidial dosega posting v temata
> kazva6t 4e niakoi iska da preska4a brokeri i ga ne
> im pla6ta.Horata sa saglasni da ti platiat kato ti
> vazlojat rabota i ti ja svar6i6.Ne iskat da ti
> platiat ako ne si svar6ila ni6to za tiah.Az li4no
> sam kupuval imoti bez da polzvam brokeri-re6il sam
> 4e ne sa mi nujni.Za kakvo to4no iska6 da ti
> pla6tam??? Za tova 4e sam te presko4il li???Leko
> ne sam saglasen!
> Tova mai na reket mi ponamirisva!!!Ama to bez
> brokeri ne mojelo!!!
> Moje ....da ....moje
> A koito iska broker,e niama da mu 4upim hatara
> ja!Da otiva pri teb i da si ti plati!!!

Имам чувството,че не си чел това,което съм писала.......
С две думи.Ако се обадиш по моя обява,заведа те на оглед,харесаш имота,срещна те с продавача,изготвя предварителен договор и го подпишете,след като съм направила всичко по изрядността на документите и съм неотлъчно до теб докато си получиш нотариалния акт,трябва ли да ми платиш комисион?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 12:57:14
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>> С две думи.Ако се обадиш по моя обява,заведа те на
> оглед,харесаш имота,срещна те с продавача,изготвя
> предварителен договор и го подпишете,след като съм
> направила всичко по изрядността на документите и
> съм неотлъчно до теб докато си получиш нотариалния
> акт,трябва ли да ми платиш комисион?

Естествено, ако направиш всичко това аз ще си платя исканата сума, защото ти си работила и за мене.

Но ако само се се обадя по твоя обява,заведеш ме на
оглед (и си мълчала през цялото време) и харесам имота, но не желая да използвам твоите услуги на следващите етапи, ти ще се съгласиш ли? Естествено, ако си поискала заплащането на такса оглед, аз ще си платя. Когато реша да купя, аз ти отправям моето предложение, като уточнявам как ще стане плащането в брой или с банков заем, и на какъв етап е отпускането на заема. В какъв срок ще съм готова да изповядам сделката. Документите, които искам от продавача са обичайните.

До тук ти си работила по договора си с продавача и си длъжна да го уведомиш, че си намерила клиент, приел условията за продажба. и той трябва да реши дали иска да продаде на мене, а не ти.

АКо твоят договор с продавача е по ЗЗД, това се описано в ч. 284
ЗЗД Договор за поръчка
Чл. 284. Довереникът е длъжен да уведоми доверителя за изпълнението на поръчката.
Довереникът е длъжен да даде на доверителя сметка и да му предаде всичко, което е получил в изпълнение на поръчката.

ако е по ТЗ в
чл. 53 ал 3
3) Търговският посредник е длъжен по искане на страните да им дава извлечения от дневника си, които съдържат всичко вписано относно договора им.


Аз ще си донеса предварителен договор, който ще обсъдим, ти ще участвш в обсъждането като представител на продавача и ще защитаваш неговите интереси. В този договор ще има задължения, срокове, неустойки и т.н. След това аз лично или чрез наети лица ще извърша моите задължения, за да стигнем до изповядане на сделката. Ако не се справя губя задатъка, който си 10 % от договорената цена на имота. Защо в такъв случай да съм длъжна да използвам твоите услуги? Моля те не ми отговаряй, защото така, а ми посочи законово основание.






Блондинка по душа
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.