Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 07:49:59
avatar
klara Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледам 34 страници с аргументи и виждам, че
> сериозно обсъждате. Ще ми обясни ли някой следната
> случка: Харесвам си имот по обява в интернет. Моля
> дъщеря ми да се обади и да отиде да го види. Тя се
> обажда и отсреща й казват - 10 лв за оглед. Тя
> казва ОК. Обещават й да се обадят около 18.00
> часа, за да направят огледа. Никой не се обади.
> Въпросът ми е: Защо? И наистина ли смятяте, че
> въвеждането или невъвеждането на такава такса има
> някакво значение за промяна в атмосферата на
> тотален непрофесионализъм, безхаберие и
> безотговорност в сферата? Съгласна съм, че не бива
> да се обвиняват само брокерите, но кой ако не те,
> е най-заинтересован от професионални и етични
> взаимоотношения?

Да разбирам ли че и вие гледате на нещата само от вашия си ъгъл? Защо според вас се въвежда тази такса? Какви са причините довели до подобна дискусия след повече от 15 години опит в тази сфера? Сигурно има нещо...какво ли е то?
Напишете името на брокера и агенцията за която говорите.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 07:58:36
avatar
[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 15:39:46
Радвам се, че ми обърнахте внимание. Аз смятям, че трябвя дя бъде въведена такса оглед и че тя трябва да бъде по-висока. Трябвя обаче дя не се плаща ако писмената информация за имота е подвеждаща (двустаен ама големичън, можете да си го преустроитер например). Главната причина за въвеждането на такава такса е, че брокерът на продавача ще престане да смята, че автоматично се превръща в мой брокер. Повече от 8 пъти досега съм купувала имоти и само веднъж можах да се доверя на брокера на продавача - просто защото го познавах. Смятам, че брокерството е също като адвокастването - прекалено е голям потенциалът за конфликт на интереси, за да може ползването на един брокер да се превърне в правило. Такова положение може да бъде само изключение. Поне веднъж съм се отказвала от имот поради желанието на брокера на продавача да бъде и мой брокер. Не ме разбирайте погрешно. Не държа да си спестя разхода по комисионната, просто иснам да я платя на човека, който работи за мен.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 18:51:23
Ама разбира се! То ние сме малоумни и си хвърляме парите- ей, така, без нужда и добре, че сте вие от имоти.нет да ни светнете как да си намалим разходите. Нали така?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 20:55:11
Bce пак имайте предвид, че някой от вас брокерите започна темата. Вероятно се нуждаете от "светване".
проблем ли е голям да се пише в другата тема не мога да разбера???
24-06-2007 - 21:32:39
avatar
Моля пишете тук: [forum.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 22:21:08
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки,
>
> аз съм на твоето мнение, не разбирам защо
> брокерите твърдят обратното - щом си дошъл на
> оглед и си харесъл имота. си длъжен да приемеш
> цялата услуга.
>
>Имам почти волско търпение,но ще кажа с една дума: Щото услугата е комплексна,понеже освен теб има и друга страна,пък мойта роля е да ви помогна да постигнете уеднаквяване на интересите,да сте доволни и двамата,щото иначе сделка няма да има.Или участваш в процеса,или не.Спирам тук. И в помощно училище биха ме разбрали,но там не са заети да измислят начини за измама на АНИ.


spinning smiley sticking its tongue out
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
25-06-2007 - 00:20:36
За намаляне на разходите ни ли? Ставаше въпрос за разкарване на туристите.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
25-06-2007 - 07:20:57
Ето това е типичен пример за ограничено балканско мислене:

---Имам почти волско търпение,но ще кажа с една дума: Щото услугата е комплексна,понеже освен теб има и друга страна,пък мойта роля е да ви помогна да постигнете уеднаквяване на интересите,да сте доволни и двамата,щото иначе сделка няма да има.Или участваш в процеса,или не.Спирам тук. И в помощно училище биха ме разбрали,но там не са заети да измислят начини за измама на АНИ.---

Разбира се, че всички са се обединили, нямат друга работа и само мислят как да мамят невинните измъчени агънца - самостоятелни брокерчета или АНИ. И този-тази не схваща, че интересите на двете страни са като правило противоположни!!!

Надявам се пазарът бързо да отсее такива *брокери*!

Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
25-06-2007 - 08:51:22
Чакай малко сега. Аз с имоти.нет нямам нищо общо, така че тях не ги намесвай тука.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.