Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
ха дойдохме си на думата
21-06-2007 - 16:59:01
Quote

Но хайде кажи на една продавачка в мола да дойде с теб по другите магазини да ти помогне да си избереш дрешка пък ако не ти харесат другите ти ще сикупиш от нейния магазин

Аз като ти се обадя за конкретна оферта която ти предлагаш тя е в "твоя магазин". Затова не искам да ти плащам нищо.

Ако те накарам да ходиш по чуждите "магазини" значи съм дошъл и съм ти казал - "търси ми дрешки" и естествено че ще ти платя.

Това че на теб ти трябва разкарване до имота и разходи за това не се опитвай да си ги избиваш през продавачите, защото по твоята логика като идеш на Горубляне трябва да си платиш за да гледаш колите и да влезеш в тях защото там се плаща за паркинг. Ти за твоите имоти не плащаш за паркинг нали. Един магазин трябва да има склад и да плаща за него, за да му бъдат стоките под ръка. Ако идеш в аптека и си поръчаш лекарство което го няма в момента да не би да плащаш повече за това това лекарство заради доставката?

Просто спецификата на това което продаваш е такава че няма как да го държиш при себе си, но това не означава че ти имаш разходи, а тези едто го държат при себе си нямат.
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 17:01:12
Продавач, ти работно време нямаш ли?
Кой те кара събота и неделя да ходиш по огледи?

Сериозните купувачи не ходят събота и неделя по огледи
Да пишем тук предлагам!
21-06-2007 - 17:02:55
avatar
Предлагам да продължим тук с темата:

[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 17:17:31
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, въпроса е принципен, преоблема не е дали
> ще е лев или два.
>
> Ти от доста време се опитваш да искараш че хората
> едва ли не могат лесно да се разделят с малки суми
> и нищо няма да им стане. Спомням си по едно време
> беше разделил комисионата на 20 години по колко
> идва на месец.
>
> Да те питам аз тебе - ти съгласен ли си всеки път
> като влизаш в магазина да оставяш по 50 стотинки
> дето да ти се приспада от сметката?
>
> Мен не ми е за 2-та лева. Мен ме възмущават
> всевъзможните начини по които се опитвате да
> "ограбвате" купувачите поради това че не можете да
> се преборите за правата си пред продавачите. Да го
> кажем така - в момента купувачите са на зор дай да
> ги "доим", че няма как да си приберем парите от
> продавачите.
>
> P.S. По въпроса за "Регистрация на ЕТ ...". След
> като адвоката си е свършил работата ти имаш
> регистрирано ЕТ. При обява "Продавам имот" след
> като брокера те е закарал до имота и ти си го
> видял нямаш купен имот.

Не можем се разбра с теб и това си е - магазини та магазини...къде са те къде е услугата...в банката как е?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 17:32:59
За банките ти казах - вече гледат да я махнат тази такса или да намалят размера й на 50%. Даже някой и с 1% те зарибяват дето те ще ти го дадат.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 21:44:32
Камелия и Другата страна,съжалявам ви. Жалко е жени на вашата възраст да имат подобен манталитет. Дано животът ви се подобри и започнете да гледате по-позитивно.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 21:58:23
Ти от къде знаеш каква ни е възрастта и защо смяташ, че не гледаме на живота позитивно?

Аз пък ти пожалавам да порастнеш, да престанеш да смяташ, че другите са ти длъжни и най-накрая да разбереш, че както ти си имаш интереси, така и другите си имат. Тогава ще се успокоиш и НАИСТИНА ще започнеш да гледаш по-позитивно на света. Пък и повече ще ти върви, да ти кажа. От личен опит го знам. smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 08:18:46
avatar
vpetrishky Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия и Другата страна,съжалявам ви. Жалко е
> жени на вашата възраст да имат подобен манталитет.
> Дано животът ви се подобри и започнете да гледате
> по-позитивно.


Моето пожелание към теб е да не казваш никъде,че си завършил право и да не се опитваш да даваш съвети,за да не объркваш хората.Няколкото назубрени латински израза не вършат работа.То,както схващам и сам си разбрал колко те бива,затова си отишъл да миеш чинии навън.
А животът ми е добър,щом си позволявам да си губя времето по форумите. И не се оплаквам,за разлика от теб,и не критикувам всичко в България,че да оправдая неспособността си да се справя.Май някой друг е за съжаление..... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 09:50:45
Хората с манталитет на миячи на чинии мислят, че всички българи в чужбина мият чинии :} :}
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
22-06-2007 - 11:15:44
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------

> Прилага се Търговския закон, защото
> правоотношението е търговско и за неуредените неща
> се прилага общият закон т.е. ЗЗД.

Много си нагла, Друга страна. За да ти се обясни, поне трябва да минеш една година в Юридическия факултет.
Правиш ли разлика между общ и специален закон. Пак ме сърби устата да те запитам, какъв според теб е Законът за счетоводството, защото и ти като АНИ, регистирана по търговския закон, си задължена да го правиш...
Общият закон в случая е търговския, а не ЗЗД. Това е последното нещо, което ти пиша на тази тематика. Защото в противен случай, те уча без пари. А за нагли дами, ми се ще да не го правя.

От друга гл. т., при теб има една характеро-патия, а и изборът ти на ник, показва, че си си направила самоанализ, че си вечно другата, противостояща , и опака страна. Което говори за добра, реална самооценка.

В интерес на истината, ти си малко от деятелите на АНИ, които с интелигеност, са си направили труда, поне да вникнат в правните норми. Поне правилно си се ориентирала към законите, които регулират дейността Ви. А масата това не го прави.

Но не мисли, че само нарушението на един закон, при подаден иск, ще накара съда да осъди неизрядната страна. Има си материални и процесуални норми, но те се учат в по-горните курсове на ЮФ.



> Правилно го каза още в самото начало. Какво им
> обръщаш внимание? Не им ли знаеш номерата на
> пишман юристите: "Какво ще ти обяснявам? Не си
> юрист, няма да разбереш." Пък то той самият не е в
> час, ама нали трябва да се направи на важен.



За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.