Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 13:42:44
Ако някой е искал от теб изрично работите освен воденото до имота и срещата с продавача - трябва да си плати. Воденето до имота и срещата с продавача са за сметка на продавача. Той ти е възложил да му търсиш купувачи и да го срещаш с тях.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 13:47:44
avatar
Тинки Уинки,

аз съм на твоето мнение, не разбирам защо брокерите твърдят обратното - щом си дошъл на оглед и си харесъл имота. си длъжен да приемеш цялата услуга.



Блондинка по душа
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
23-06-2007 - 14:43:43
Ами аз от 4 години се опитвам да го разбера и още не съм го рабрал
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 00:50:46
"намирам за по-изгодно вие да си губите времето с част от "туристите"

Това наистина ме развесели spinning smiley sticking its tongue out А като води брокера турист на оглед в апартамента ти, ти къде си? Нали и теб те занимава с това?!
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 00:53:19
"Добре след като ти кажат - от мен комисиона няма да видиш, ти защо натискаш да рекламираш? Да те кара някой? Ами остави го строителя сам да си се оправя. Ти сама си си избрала да работиш без пари после на другите се сърдиш, че не искат да ти плащат. "

Ми простичко е- за да правя сделки. То по принцип всеки вика не те искам, дай адреса и без теб ще се оправя, нали? Ама искат да ги заведеш, да ги консултираш и т.н.

Знам, че ти е мъчно, ама ще плащате. Това е положението. Иначе има лесно. Отваряте си вестник "Позвънете" и се оправят без нас. Щом ни занимавате, обаче с вашите проблеми, ще си плащате. Иначе работа на нашите телефони и в офисите ни нямате.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 00:57:06
А бе, паразити не бяха ли едни хора, които нищо не правят и искат другите да им работят без пари? Защо ние ще сме паразитите, м? Щото майка ти на село ти е казала, че само копането е труд ли? Аз си изкарвам парите и си плащам данъците.

И си се объркал- не аз и Камелия принизяваме труда на другите, а другите се опитват да принизяват нашия, за да не ни плащат.

Брей, че трудно загрява тоя човек! :crazy:
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 00:58:58
За 158-ми път в този форум- иди питай някой адвокат, да ти обясни какво е договор!

Е, тука се изявиха двама велики юриста, помоли ги да ти обяснят какво е договор и стига сте се излагали!
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 01:00:13
Най-вероятно не са открили собственика и за това не са ти се обадили. Просто е трябвали да ви се обадят и да ви информират.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 01:08:34
Направи една седлка с недвижим имот- просто купи или продай и ще спреш да се чудиш! Просто е невъзможно да се отдели интереса на купувача, на продавача, че и на брокера. За да стане сделка, брокерът се върти на всички възможни страни, угажда и на единия, и на другия, вади всякакви възможни документи, справки и т.н. и даже не поглежда коя услуга за кого е. Всяка услуга в случая е за СДЕЛКАТА. Това е.

И още нещо ще ти кажа. Вземат се по 2-3% от всяка от страните, за да се достигнат онези 6%, за които толкова човека вече ви писаха, че се вземат в чужбина. Пък коя част от кого УЖ се плаща няма значение, защото пак ти казвам, както и да го сучеш, все купувачът плаща комисионната. Но понеже тука е пълно с Ганьовци келепирджии и Андрешковци, ако му кажеш, че искаш 5-6% и веднага ще гракне- ааааааа, ама за какво. Ами отвори си агенция и ще видиш за какво! Просто иначе разходите не могат да се покрият. Това е положението.
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
24-06-2007 - 06:58:13
Quote

Просто иначе разходите не могат да се покрият

На вас проблема ви е че имате много ненужни разходи, които къде поради незнание, къде поради недостатъчна техническа обезпеченост, къде поради факта че АНИ-та се роят като гъби след дъжд правите.

Виж следния пример - трима човека имат фурна за хляб. Обаче на ден продават по един хляб. От тук следва ли че хляба трябва да струва 1000 лева че те да могат да си покрият разходите?

Е при вас е същото - голяма хамалогия и като пртедложим нещо във форума как да си намалите разходите получаваме отговор - "това не става", "ти работил ли си като брокер", "аз от 15 години" и т.н.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.