Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 15:04:01
По същата логика за въвеждане на такса оглед може да сложат и такса като влезеш в Мола. Да не са луди продавачките да ви свалят дрехи, да мерите, пак да сваляте и пак да мерите. И накрая OMG! Нищо не си купил?
Тази идея е поредната простотия в тази сфера, но не бих се учудил ако се наложи като практика.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 15:28:48
такса оглед в големите градове София, Пд, Бг, Вни др. може и да сработи ,мога само да гадая , но в по-малките едва ли - давам пример - мой близък искаше да си купи апартамент в среден за Б-я град , отиде направо в офиса на строителната фирма , дадоха му така наречен стандартен договор , нали знаете много права , никакви задължения , попрехвърлих от тук оттам и му казах , не съм достатъчно компетентен , отидох ме при адвокат , който основно се занимава с такива договори и дела , пипна договора , върнахме се при предприемача всичко ОК подписи и т.н. , вследствие на това след като той позакъсня с изпълнението една част от обзавеждането излезе за негова сметка и ни помоли да не даваме такива съвети на другите да не сме го набутвали , сега за мен - още по- малък град - обажда се мой близък иска да ми купи къщата , казвам не , а той търся спешно , затворих телефона , попрехвърлих на ум , няколко разговора , дочути , споделени , някой и друг телефон и след около 15 минути му звъннах и му дадох 3 телефона и 4 имена за които бях чул , че имат желание да продават къщи готови или пред завършване той да си се занимава, просто в малките градове е така близки , приятели , колеги - абе пълна шуробаджанащина :]
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 15:56:47
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> vpetrishky Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > към Камелия: Няма конкретна правна уредба на
> този
> > институт, прилага се общото законодателство.
>
> Това всъщност не е отговор.Кое от общото
> законодателство се прилага?


Прилага се Търговския закон, защото правоотношението е търговско и за неуредените неща се прилага общият закон т.е. ЗЗД.

Правилно го каза още в самото начало. Какво им обръщаш внимание? Не им ли знаеш номерата на пишман юристите: "Какво ще ти обяснявам? Не си юрист, няма да разбереш." Пък то той самият не е в час, ама нали трябва да се направи на важен. winking smiley spinning smiley sticking its tongue out
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 16:32:17
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> sofianec,
> да ти кажа виждах в тебе надежда като човек
> работил зад океана да пренесеш малко по различен
> стил на работа (спомням си навременто какво ли не
> искаше от imoti.net). Ама като гледам сега теб и
> Продавач(той пък все искаше да се сключват
> договори да се правят снимки, да се описва всичко
> много точно)

Тинки защо смяташ, че аз съм променил мнението си относно това? Има ли връзка това, че си описвам по най-добрия начин офертите и такста за оглед, която всъщност може да бъде "предлагана" в постоянна промоция - сключваш договор с мен и те водя на 30 огледа по твоите критерии безплатно дори ако трябва с моята кола. Но след 30 оглед ако не можеш да си избереш почвам да те тарифирам с крупната сума от 1.99лв на оглед - демек още 30 огледа няма и 60лв... Тези 60лв ще ги приспадна от комисиона ако си купиш нещо толкова ли е страшноsmiling smiley?
И в същото време ако нямаш договор с мен и искаш само един оглед ще те тарифирам с 1.99лв не мисля, че е толкова страшно а ако за теб са проблем значи комисиона ще ти е 300 пъти по-голям проблем...


все повече в мен се затвърждава
> мнeнието,че хората отвътре с идеи, които искат да
> променят начина на работа много бързо биват
> "погубвани" от общата посредственост в бранша и
> вместо те да покажат на останалите пътя, по който
> трябва да се върви, те самите се пускат по
> течението.


Хмммм незнаеш какви идеи кроя всъщностsmiling smiley

>
> P.S. ако искаш да продаваш информация пускай обяви
> - "Продавам информация за имот".

То се подразбира за информацията. Адвоката пуска ли обяви - 30лв за консултация за добър ден или обявява в рекламата: "Регистрация на ЕТ, ЕООД, АД..." и т.н.winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
именно
21-06-2007 - 16:33:25
avatar

> А то това в България е невъзможно. Да не се
> чувства "прекаран" и да не остава с впечатление,
> че някой го е измамил клиента, имам предвид. На
> повечето българи безплатно да им свършиш работа и
> накрая по два шоколада да им дадеш пак ще се
> чувстват прекарани и ще си им виновен. Ама то този
> проблем не е от компетенцията на брокерите от АНИ,
> а на социалните психолози така, че и през ум не ми
> минава да се кося за тези неща. Това си е
> предварително загубена кауза.


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ммммммм йа йа вунда баsmiling smiley))
21-06-2007 - 16:37:12
avatar
global Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Ти на среща ли ме каниш?
>
> Аз няма да напиша каква убавица съм, щото ще ме
> наречат "връхтъ".
> А иначе, съм добре запазена, с философска
> склонност, вечер на свещи, да нищя темата "Какъв
> тип е жалкият тип?".
>

Да те каня на среща ли :} :} :} имам си с кой да си излизам на срещиsmiling smiley Много пък на сериозно се взе нещо хи хи хиsmiling smiley Срещите при мен стават със записване, но темата за какъв тип е жалкия тип не присъства във вечерното ми менюsmiling smiley
Иначе харесвам запазени жени winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 16:43:22
avatar
global Написал:
-------------------------------------------------------

> проблемите Ви като брокери са именно в правната
> система, а не в такса-огледи. Вашата дейност се
> нуждае от регламентиране.

Ние си имаме не е един и два проблема всъщност така е. И изобщо не става въпрос, че една такса от 2 лв ще ни реши проблемите. Идеята ми е, че тя ще ни отърве от хората, които в събота и неделя си се разхождат да гледат имоти и ние с тях - ама за какво ги гледат май не се знае. Аз знам, че тук във форума дори да има такива хора те няма да си кажат - да обичам да разглеждам къщи пък ако видя нещо за 5 000Е с басейн МОЖЕ и да реша да си го купяsmiling smiley Факт е, че такива хора има - факт и че вие не ги познавате, но всички брокери тук много добре ги знаемsmiling smiley

Таксата за огледи е за тях няма да е за всичкиsmiling smiley ок?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
хи хи
21-06-2007 - 16:47:47
avatar
lazarus18 Написал:
-------------------------------------------------------
> По същата логика за въвеждане на такса оглед може
> да сложат и такса като влезеш в Мола. Да не са
> луди продавачките да ви свалят дрехи, да мерите,
> пак да сваляте и пак да мерите. И накрая OMG! Нищо
> не си купил?
> Тази идея е поредната простотия в тази сфера, но
> не бих се учудил ако се наложи като практика.

ПАК ще трябва да се повторя, защото ПАК се пише без да се четат другите мнения.
Влизането в мола, магазина, кръчмата и т.н. можеш да ги сравниш с "влизането" в имоти.нет - магазина е тукsmiling smiley Но хайде кажи на една продавачка в мола да дойде с теб по другите магазини да ти помогне да си избереш дрешка пък ако не ти харесат другите ти ще сикупиш от нейния магазин :} :} :}

Сравнението е смешно и за това го осмивам по този начин сориsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Joansmiling smiley
21-06-2007 - 16:50:07
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Ок, Продавач
>
> Ясно, че имаш повече опит от мен с клиенти - и
> продавачи, и купувачи
>
> Но все пак те моля да ми отговориш - защо не
> въведете "наказателна мярка - такса реклама на
> имота" (примерно) за недобросъвестни продавачи?
> 'щото има и такива, дето си обявяват имотите за
> продан само да се бъзикат с хората.
>
> Редно е да има някакви мерки срещу недобросъвестни
> и за двете страни - не мислиш ли?

Моля ти се знаеш ли колко такива познавам и за тях мисля изненади при това не еднаsmiling smiley)) Не сериозно сега - наистина има и такива хора и на всеки оглед дигат цената с по 500 до 2000Е пък ако някой клъвне... А вие си мислите, че ние е лесно ама нееее:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
21-06-2007 - 16:51:10
Продавач, въпроса е принципен, преоблема не е дали ще е лев или два.

Ти от доста време се опитваш да искараш че хората едва ли не могат лесно да се разделят с малки суми и нищо няма да им стане. Спомням си по едно време беше разделил комисионата на 20 години по колко идва на месец.

Да те питам аз тебе - ти съгласен ли си всеки път като влизаш в магазина да оставяш по 50 стотинки дето да ти се приспада от сметката?

Мен не ми е за 2-та лева. Мен ме възмущават всевъзможните начини по които се опитвате да "ограбвате" купувачите поради това че не можете да се преборите за правата си пред продавачите. Да го кажем така - в момента купувачите са на зор дай да ги "доим", че няма как да си приберем парите от продавачите.

P.S. По въпроса за "Регистрация на ЕТ ...". След като адвоката си е свършил работата ти имаш регистрирано ЕТ. При обява "Продавам имот" след като брокера те е закарал до имота и ти си го видял нямаш купен имот.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.