Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДА РИСКУВАМ ЛИ:

Публикувано от sbb26 
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 04:30:26
na, върви хапни в гостилницата Крали Марко на Червения площад и се успокой малко. Аз бих дал кралство за кон за да хапна там.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 04:44:58
Виж и какво пише на менюто: "Какво му требе на чиляка - една кръчма за душата и един джоб за парата"
smoking smiley smoking smiley
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 05:32:55
Куку каза:
"Ti pravish li razlika megdu tova da giveesh v Manhattan i da rabotish naprimer v StarBucks v Manhattan? Jasno e che v StarBucks shte ti dadat 9-10 dolara. Opitaj se da giveesh s tezi pari tam...
Idejata mi beshe che tezi deto imat gilishta, t.e givejat v Manhattan pecheljat po 200 k + USD na household... "




между другото, na, благодаря на Куку, че ми отвори очите как да успея. Аз толкова време работя в Starbucks за 9-10 долара/час, пък то трябвало да притежавам имот в Манхаттан, за да почнат да ми плащат по $150000- 200000. Още утре отивам да купя един апартамент в Манхаттан. Пък ако купя 2, може още повече да ми вдигнат заплатата. Не е шега това - милиони играят тука.Как не съм се сетил досега.....smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-10 05:43 от Наблюдател.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 06:14:55
За всички настоящи и бъдещи емигранти....
[standartnews.com]
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 16:32:09
kuku, kakvo mu preporacvash restoranti na toia broker, toi e sviknal na kebapceta za po 50stotinki i rakia za po 50-60 stotinki- toi ako vleze v iziskan restorant v Manhatan, kadeto porciite sa po nad 50$ i butilka vino e 80-2000$ ste si izleze kato nasran

заповядай в ресторан кук в София, порция сущи от дванадесет порцийки - около 400 лева, рибна салата - над 100 лева, за вино и други деликатеси просто няма смисъл, с тия твойте 50 $ можеш да си избършеш задните части на панталона, разбираш ли сега разликата, аз си позволявам тези ресторанти реално, а ви си позволявате вашите ресторанти с порции от по 50 $ виртуално пред компютъра. Хора разберете най - после, че сте едни смешници и нищо повече, тези глупости както ви казах някъде по горе можете да ги разправяте като се върнете на село на комшията.
na
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 17:46:04
аз забравих, че по неофициалната статистика на брокер111 всеки трети българин е милионер в евро и кара новата С-класа и яде суши за по 500лева порцията
Ама иначе ако погледнеш статистиката , която публикувах по-горе, май сме най-бедната държава с 1.8 евро на час - значи ако приемем, че цените на колите и ресторантите са едни и същи навсякъде - кой е по-вероятно да си го позволи бедния емигрант, който заработва 3-7000$ месечно или "богатия" българин, на който му плащат 1.8 евро/час? Те и румънците ни издухаха с 2.9 е/час ; очаквам някой да оспорва, че неофициално се плаща много повече- ама предполагам, че и на румънците неофициално им плащат повече :crazy:
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 18:42:55
от тия 3000 - 7000 $ като си приспаднете вноските всеки месец сигурно ви остава най - много за макдоналдс, ама няма значение, в България е много зле, всички са бедни, мизерия е голяма, затова стойте си на майната са при негрите и въобще не си и помисляйте да си дойдете в България ( дори и да съберете някога пари за самолетен билет ), ние тука ще се оправим някак си, не ни мислете, мислете да не ви взривят докато пътувате или дане ви застрелят децата докато са на училище

а, по официална статистика живеят на запад, ние тука сме в България и официалната статистика я навираме в задниците на бедните емигранти, та да са спокойни, че са избрали правилния път в живота си - чинии и пици и т.н.
na
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 18:56:47
Брокер, утре е понеделник, направи услуга на околните и се прегледай и ако ти изпишат хапчета ги вземай; айде, ....изяш една купа боб и пий една ракия за братята българи из чужбина clap: :}
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 19:20:03
Този, който е на минимална заплата в БГ, остава същия некадърник и ако емигрира. Този, който има добри доходи в БГ, например строителни предприемачи, ГП-та, адвокати, нотариуси и много други професии никога няма да си оставят професията за да дойдат тук и да почнат да "пробиват". Еми то пробиването си е това - почваш от $7-8/час, и ако си един от малкото щастливци продължаваш нагоре. Масата некадърници обаче си остава в кюпа - да си плати сметките и да се оправдае, че няма пари да си иде в БГ




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-10 19:21 от Наблюдател.
na
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 19:41:43
ако не се лъжа доста лекари напуснаха бГ и с право; мисля, че има огромна разлика в стандарта на живот точно на тази класа от лекри ,адвокати, банкери, счетоводители;
междудругото Наблюдател, по отношение на моя пример за доходите на младо семейство счетоводители: аз не съм виждал безработен счетоводител, още повече за 6 месеца, СПА прави повече пари отколкото аз посочих, колите може да са на лизинг за 200-250$, данъка може да е от 200$; отделно някои хора живеят под наем година-2, след това се предполага, че и заплатите им са по-големи; ако имаш финансова дисциплина не е задължително да имаш дългове, а по-скоро трябва да имаш спестявания и инвестиции
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход