Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА

Публикувано от sevgin 
МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
24-06-2007 - 15:04:08
Много ми е интересно защо така се получава,ще се радвам ако някой брокер или някой от агенциите ме "светне",защо плащам наем.... който е в пряка конкуренция със Холандската столица давам следния пример:

в центъра на ХАГА за маломерно жилище... 48 кв. плащах 200 евро,като в ценатат се включва ,газ!,ток!,вода!,портиер!,и такса осветление асамсьор+чистачка!!!още повече е че апартамента е самостоятелен с самостоятелен санитарен възел и всичко необходими,кабелна,интернет,телефон,домофон

Нима покупателната способност на българина да се е увеличила и аз да не съм разбрал???

Жилището което цитирам е в блок в центъра на ХАГА ,ако съпоставя нещата тук... доста се разминаваме със предлаганото и цената?!!!!
Не е ли време да се модернизираме в предлагането и в ценовото образуване за наем.....

съглкасен съм с цените в България и покупателната способност на българина ,но ... уважаеми брокери и т.н не се става лесно богат или много богат за един сезон....
опитайте се да намерите подобно нещо в софия ...аз търсех и уви няма или цената е прекалено висока,почти нереално за София и България.... мисля че все пак Хага е доста по уредена за разлика от София и на какво основание са толкова високи наемите намаломерните.... нямам и понятие

Ще се радвам ако някой ми помогне да разбера,защото не разбирам... наистина цените тук са европейски но... дали мисленето ни е европейско.... да станем всички богати и ....още по богати

късмет и помислите ... какво още европейско да вземете като пример
Re: МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
24-06-2007 - 15:14:04
търсенето определя предлагането - явно има по-високо търсене на маломерни жилища в софия в сравнение с хага... иначе нито доходите нито нищо не ни е същото
Re: МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
24-06-2007 - 15:28:10
Sevgin,

Въпросът Ви е неуместен, защото конюнктурата на наемите е различна поради различните функции на града, степента на частна собственост и наличният свободен жилищен фонд. Стандартът на живота разбира се има значение, но само при други равни условия. Работила съм в Женева, Загреб и Сараево (веднъж 1997-1998 и после 2001-2002) и най-висок наем за един и същи стандард жилище съм плащала в Сараево през 1997 г. Точно 2000 долара (доларът тогава беше по-силната валута). Много просто беше обяснението - разрушен жилищен фонд, неизяснени отношения на собственост, огромен брой международни служители. Тъй като познавам конюнктурата в Хага, мисля, че Вие просто имате късмет, а също и че перспективата за затварянето на Международния съд за бивша Югославия, представлява психологически елемент за свалянето на наемните цени поне за кратко време. Място за директно сравнение между София и Хага не съществува.
Re: МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
24-06-2007 - 15:46:45
sevgin, би ли посочил някакъв link. Аз намерих един, но цените посочени там са доста по- високи от цитираните от теб 200 euro


[www.expatriates.com]
Re: МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
24-06-2007 - 23:00:35
мдаааа,много думи и нищо конкретно.. като обяснение а аз си мислех че все пак има смисъл да спорим.... за наемите в столицата на БГ,които просто са ... под всякак критика,неоснователно високи за стандарта на живот в столицата на България

дето се казва соти каквото сте си надробили ще си го ... папкате

ще устискаме по балкански и така
Re: МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
25-06-2007 - 04:35:41
"мдаааа,много думи и нищо конкретно.. като обяснение"

севгин, точно за това помолих за link, за да видим за какви наеми в Хага говорим. Наема, който ти си посочил, ми се вижда доста нисък за страна с висок стандарт на живот, така че бих желал да видя и други оферти. Виж какво, аз не че не ти вярвам, че си живял на този наем, но може би има и други фактори, които не си споменал. Ще ти дам за пример наема може да е редуциран срещу гледане на дементно болен човек, чистене на къщата, или нещо друго. За да повярвам, че това е нормален наем, искам да видя поне няколко оферти около гореспоменатата сума.
Re: МАЙ МИНАХМЕ ПО ЦЕНИ ЕВРОПАТА
25-06-2007 - 07:30:55
Севгин,

Да разбирам ли, че внимателния опит да Ви се опонира е "само думи", и че приемате само мнения, които съвпадат с Вашето? Наемите са такива каквито са. Обикновено състоянието на пазара е резултат от нивото на търсене и нивото на предлагане в конкретното място, а не пряк резултат от стандарта на живот. Ако наемите в Хага са по-нисоки от тези в София (което е Вашето недоказано твърдение) или търсенето е слабо или предлагането е голямо. Имам 6 познати, които живеят в Хага и работят кято юристи в съда. Нито един от тях не плаща под 1800 евро наем. Разбира се, тази извадка не е представителна, защото ООН им плаща наемите и те избират по-луксозни жилища.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход