Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДА РИСКУВАМ ЛИ:

Публикувано от sbb26 
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 20:41:01
Cигурно доста лекари са напуснали БГ, проблема е в това, че дипломите не им се признават тук. Необходими са 6 години яко зубкане за да вземеш тукашна диплома. А дали ще има някой да те издържа 6 години - сметките си вървят - кредитни карти, наеми, кредитни карти, наеми, и така до безкрай. Ако разчиташ на съпругата/съпругът никoй няма да ви предложи добре платена работа в началото, и така може да си кретате с години без нищо да се промени. Изборът or работи съвсем не е така голям, както ти си мислиш. 75% от предлагъната работа се заплаща $8-12/час, при това аз съм в един от най -добре заплатените щати. Шофьорите взимат добри пари, ама и там хич не е лесно.Компютърни специалисти - да - ама шансовете са малки, особено без тукашна диплома. Пак повтарям - сметките си вървят.

За лекарите в БГ- сигурно много от тях взимат рушвет, примерно да кажем 1500лв за нещо си. - пари дадени под масата. За да стане като в САЩ, държавата трябва да направи официалното плащане 5000, от които тя ще прибира примерно 1000. Ти ще си този, който ще даде 5000лв. , но вече над масата. Отговори ми ти колко предпочиташ да дадеш - 1500 или 5000 лв за едно и също нещо. Слава богу, че още е евтино в БГ.

За лизинга - има разлика между какво се разбира под leasing в БГ и САЩ. В БГ означава, че изплащаш колата си на някакви вноски, след което тя става твоя собственост. Поправи ме ако греша. В САЩ това означава следното: правиш първоначална вноска от порядъка на $3000, караш колата в продължение на 2-3 години, при което плащаш споменатите от теб $200-250 meschno, и след това я връщаш на дилъра, БЕЗ ДА ПРИДОБИВАШ никаква собственост, и без да ти се връщат никакви пари. Единственото, което дилърът може да направи, е да отбие малко от цената на новия лизинг, тъй като не си техен клиент за първи път. Освен това има ограничение върху милите и нямаш свободата да избираш застраховката, която ти би желал да направиш върху колата.

за такса имот - да, може да е $200, може и да е $800/месец. Такива са таксите при нас. Нали не искаш да живееш в най-скапаното място,заедно с всичката паплач наоколо, особено ако си с дете! Общо взето има обратно -пропорционална завижимост - скъп имот - ниски такси, и обратно. Все пак таксите се опделят в зависимост от града/селото в което живееш


Между другото, как върви рентиерството?




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-10 21:16 от Наблюдател.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 21:27:21
Наблюдател, не ги обиждай така, каква паплач, та те са в най - великата държава, клас А, така се изрази някой, не е възможно да има паплач. Пак питам какво правите вие преуспялите емигранти в български изостанал чад, ми това е под вашето ниво бе момци.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
10-06-2007 - 22:36:32
брокер, ето това съм аз v Starbucks:
[images.businessweek.com]

а това са моите приятели, с които си играем на тука има-тука нема, когато съм в почивка:

[www.digisrvs.com] :} :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-10 22:43 от Наблюдател.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 02:31:55
Imam njakolko ptijateli lekari v US - poluchavat po 280 000 USD + na godina...

broker111,
Ja mi kagi kato razbirash ot sushi kakva e razlikata megdu sushi i sashimi, kak se kazva zelenoto ljutivo prjure deto se raztvarja v soevija sos? Ribata naitsina li e surova na sushito, kakvo znachi sushi grade riba?
Na lobstera koja chast mu e naj-vkusnata?

Nabludatel, otlichno znaehs kakvo imam v predid, da giveesh i rabotihs na opredeleno mjasto sa 2 razlichni neshta. Za da imash gilishte v Manhattan trjabva da si bogat. Tova vagi i za skypite rajoni v Parig i London. Tova che ima hora bachkashti na mizerna rabota v tezi rajoni ne znachi che givejt tam. Prosto hvashtat metroto i pytuvat do tam...





Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 02:33:00
Do not judge rashli, (it is inthe bible...)
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 03:53:40
" Za da imash gilishte v Manhattan trjabva da si bogat."

Именно. Дойдохме си на думата.
na
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 18:49:18
nabludatel, ako pitash kak varvi rentierstvoto za Varna- az si prodadoh imotite- daje ako imash spomeni biah zapocnal edna tema za vazvrastaemostta ot imotite v BG i abroad- ce moje da se opitam v cujbina;аз в момента мисля, че в БГ е едва 4%- i sasto taka si investiram v drugi instrumenti(ne real estate); za lizinga imah predvid tozi v USA ; ima niakoi oferti s 0$ down(sega niamam vreme da ti dam primer,) za milite si prav; misalta mi e ce za vsiako semeistvo si e casten slucai, no the big picture e edna- the buying power of a US household is many times bigger than a BG one; kolko scetovoditeli, lekari ili advokati(ne na grupirovki) si vijdal v BG s S-clasa na Mercedez, s mansions za milioni,second home in Florida, yacht? Sигурно ще ми споменеш някой частен случай, но ако погледнеш тази класа като цяло в БГ и САЩ, мисля, че разликата във финансовото им състояние е огромна
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 20:11:02
Imenno. V Manhattan e skypo. Po prostata prichina che tam ima edno neshto narecheno NYSE (New York Stock Exchange) kakto i centralite na njakoj ot naj-golemite v sveta banki i finansovi instituzii. Samo Christmas bonusite na raboteshtite v Finansovija sektor (investitorski kompanii, insurance) v Manhatten sa njakolko pyti po-golemi ot GDP (Gross Domestic Product) na strani kato Bylgaria...

I kakto e skypo taka na mesta ima ceni sravnimi che i po-niski ot objavenite 'evropejski' ceni v Bg kato naprimer stara sgrada remonrirana njakak vyv Varna na zena 4000 euro na kvadrat (nad 5000 USD)...

Drug vyprosyt che na Long Island moge da si kupish mnogo hubava kyshta s goljav dvor za ceni po-niski ot tezi v Sofia.... Mnogo hora tam rabotjat v Manhattan i pytuvat..

Syshoto e i v Londonskoto City...

Dohodite opredeljat turseneto...
A pro tezi 1 euro na has za Bylgaria spored Eusostat i tozi mizeren rasteg dylgasht se izjalo na stroitelnija sektor njakak si ne viddam logikata paneli da se proavat po 900-1000 euro (idelna chast) v smotani rajoni v Sofia (ne che shte se prodadat njakoga de...)

Na, mnogo dobre si napravil che si prodal imotite vyv Varna.
Izkljuchitelno nadzenen grad, zenite tam sa aboslutno absurdni...
Varnenzi poluchavat dosta po-niski zaplati ot sofianzi...
Turizmyt hich go njama...

Razni mutri kato TIM perat pari a drugite gi zjapat i zykat s ezik.
Chuh se po telefona s edin prijatel ot Varna, toj beshe mnogo gord s 'fakta' (spored nego) che TIM bili grymnali Ilija Pavlov i sega 'tehni' hora bili ot naj-vlijatelnite v Bylgaria...
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 20:18:17
na, съжалявам, че си останал донякъде разочарован от рентиерството, но в края на краищата БГ е страна с отворени граници, и всеки има правото да си търси късмета навън. Ти обаче виждаш само лъскавата страна на живота навън, извинявай за критиката, просто се мъча да бъда полезен, и с пълно право можеш да ми кажеш гледай си работата. Това, което ти казвам, че животът навън има и много други лица, и нямаш представа кое от тях ще видиш точно когато отидеш навън.САЩ за мен е една голяма лотария за зелена карта - мнозина играят, малко печелят. Същото е и с "пробиването" тук - всичи бачкат, малко пробиват, а пък животът е само един.
Изборът си е твой разбира се, и бих се радвал ако откриеш своя тема за да споделиш преживяното. С удоволствие бих се включил отново, че тука им наспамихме темата със съвсем други неща. Good luck and may God be with you!!!
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
11-06-2007 - 21:00:15
хора, хора, разберете най - после, че цените на имотите в България ( в София и Варна ) нямат нищо общо с пазара на имоти, ако мислите, че след десетина години емигрантство ще си дойдете в България с 30 - 40 000 $ и ще си купите тристаен апартамент в София това е по абсурдно и невъзможно дори и от американската ви мечта

до: kuku987
не търси логика в неща, които не разнираш, нормално е никога да не намериш такава, не се заяждам, казвам го в добрия смисъл
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход