Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДА РИСКУВАМ ЛИ:

Публикувано от sbb26 
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 09:05:45
Човечеца попита дали да си купи жилище,а вие го избихте на комплексарско надлъгване.Истината е че трябва да се купи жилище,ако наистина имаш нужда от него.Не защото имаш дете 5 клас и видиш ли трябва да го осигурим,защото след 20 години какви щели да са цените и как детето ще купи.
Жалко че много хора напуснали България така оплюват родната си страна само защото не са намерили реализация тук.Незнам и защо им се отвръща плюейки по начина на живот наложен там.Ами по приятно и лесно нещо от кредитната карта няма.Системата e-pey с която си плащам всички сметки също е супер удобна и ако наистина си зает човек,часовете чакане по опашки които ти спестява е от голямо значение.Плащането в брой не че е лошо ,но до голяма степен е подозрително,че си човек които не може да си докаже парите,а рано или късно като не можеш да ги докажеш държавата ще те смаже.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 12:35:46
до: na

абе, човек, ти си пълен нещастник, за какви бентлита, какви ес класи ми говориш бе селю, ела в София и тогава говори, какво съм виновен аз, че си плащам в брой, а не живея като теб на кредит, затова ли отиде да живееш на майната си за да караш джети на кредит с вноска от 200 $, тъпак такъв знаеш ли въобще, че в София не съм виждал джета от години. Като за теб Шатите е толкова велика държава живей си там, яж си макдоналдса, моли се да не гръмнат децата ти докато са на училище и въобще не влизай в БЪЛГАРСКИ форум, намери си някой индиански и си стой там
na
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 14:59:25
аз карам БМВ Х5; жена ми БМВ Х3; никъде не съм споменал, че живея на кредит и за момента нямам дългове; става въпрос, че всеки, нормален живущ в америка може да отдели 200$ месечно и да си кара нова кола; не знам за каква искаш да искараш София - може би Европейския Бевърли Хилс, ама ти препорачвам преглед при психиатър в най-скоро време, и ако можеш да си позволиш - вземай си хапчетата редовно, защото ми изглеждаш поредния психо случай- те май нормални хора в БГ не останаха :}
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 15:17:07
na, ти си дал добри цифри за сравнение, но грешката ти е тук:

1. Не всеки стига до ниво bachelor, някои не завършват и средно образование.

2. Завършвайки висше се предполага, че излизаш от колежа/университета с заем, който трябва да изплащаш. В зависимост от учебното заведение може да се окажеш с стотици хиляди $ заеми


3. Да приемем, че ти и жена ти сте bachelor, обаче ти работиш, а жена ти не може да си намери работа от 6 месеца - значи ти остават чисто $2500 на месец. Плати си mortgage - $1200. Плати си данък върху имота - $400/месец. 2 обикновени коли (не Bently или Мерцедес )(и жена ти трябва да има кола за да ходи на интевюта), а ти не можеш да я караш, защото си на работа 2X480=$960. Плати си месечни разходи за храна $500, други разходи - дрехи, бензин, поддръжка на къща - $500. Не забравяй и застраховката за 2 коли, който може да бъде много солена ако не си добър шофьор. Е, колко станаха до тук? Да ги смятам ли? По добре си ги сметни ти самия. Има да теглиш заеми и като не можеш да си плащаш сметките те почват агенциите, дето са създадени с една единствена цел - да те тероризират докато или им се издължиш, или ти вземат това, което ти си мислиш, че е твое. Не платиш ли и 1 месец - и веднага те почват

Относно скъпите имоти - еми виждаш, че те са притежание на да кажем политици. Това, което в БГ е символ на корупция - политик, това тук, да си политик и да притежаваш милиони явно е съвсем нормално. И каква е разликата от БГ? Ти знаеш ли как този политик си е изкарал милионите и какви далавери са се разиграли? - представа си нямаш. Там играят милиони, ама ако иначе ТИ- обикновения човек превишиш скоростта с 15 мили/час и те одрусват с $400 ако искаш да си спестиш точките. Ако искаш да ти дадат точки и по малка глоба - тогава те почва застрахователната компания.

Продължавай да си мечтаеш - то за това си има специално име - american dream
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 18:45:40
до: na

еми като неостанаха нормални хора в България, ти какво търсиш в български форум, намери си някой индиански и си стой там, и без това целият ти живит е и ще си остане виртуален, по добре си мисли как да си покриваш вноските всеки месец, за да не ти вземат и гащите от задника, вместо да нищиш проблемите на България, сигурмо съм ненормален, че си живея живота в България, а не блъскам по 16 часа на ден някъде на майната си
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 22:37:14
Ne se izkazvaj nepodgotven.

Nedvigimite imoti sa naj-nelikvidnite assets. Tova go ima v naj-elementarnite knigi(vuvedeniaj) po ikonimika ili Invetsment Planing.

Ti pravish li razlika megdu tova da giveesh v Manhattan i da rabotish naprimer v StarBucks v Manhattan? Jasno e che v StarBucks shte ti dadat 9-10 dolara. Opitaj se da giveesh s tezi pari tam...
Idejata mi beshe che tezi deto imat gilishta, t.e givejat v Manhattan pecheljat po 200 k + USD na household...

Inache 10 usd na chas e poveche ot zaplata na prezidenta na Bg, ne razbrah kakvo beshe tova izhvyrljane che nadali imalo bylgari s tolkova niksi dohodi. Ami naprimer zjalata dyrgavna administrazija kojato megdu druogo interesting enough ima po-golemi dohodi ot tezi raboteshti v chastnija sektor...

Tova deto si vyobrazjavash che e standarta v Bylgarija vsyshnost e standarta na chengetata i mutrite.
v US moge da ima i korupzija no horata tuka gledat pone njakakyv face da zapazjat che ima edno neshto narecheno obshtestveno mnenie... Deto e mnogo vagno za karierata na edin politik.

Takiva bezsramni i samozabravili se lugzi zagubili vsjakakva mjarka za povedenie i moral kato politizite v Bylgaria v US njama. Bush moge i da e prost no e po-pochten ot 99 prozenta ot BG politizite. Izbirat go republikanzite (belite hora, po prinzip konsertativnite hora v America) deto sa protiv aborta naprimer...

Ne e mnogo umestno hora deto njamat haber za sveta i givejta oshte v shablonite ot soz vreme da davat 'avtoritetni' mnenija za neshta kojto ne poznavat.

Shto se kasae za dohodi imam edin kolega v Toronto, naskoro se ogeni, toj ima bachelor, gena mu college, na po 27 godini sa i imat nad 110 000 CaD godishen dohod...





Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 22:44:51
Ta moja kolega (junior position) si kupi towhnouse - 140 kvadrata (3 spalni, napylno obazveden basement(nevkljuchen v kvadraturata) , 5 applicances, klimatik, lokalno parno, deck, garaj) za 215 000 Canadski dolara... Na dosta hubavo mjasto... Syvsem blizo do goljam park...

Skysva se daobikalja sveta (tova sys skypija canadksi doklar hich ne e trudno).

Pochti kato mladite hora deto sega izlizat ot universitetite v Bylgarija, nali?
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 22:47:18
A da i navsjkayde ima parket, i kvadratite mu sa realni, obzavedne akuhnja + zavyrshena banja.

Ne kato idelnite (virtualni) kvadraturi na gilishtata iz Bylgaria deto gi prodavat na zamazka i shpaklovka. Na evropeisjki zeni obache...
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 22:57:33
American dream se otnasja za bednite i kadyrni evropejsi doshli i uredili se v US (kato batko Arni naprimer (the governor of California)).

Ne go byrkaj s mechtata na amerikanzite po panelkite v Mladost... ili po betonnoto chernomorie...

Porazrovete se malko iz komentarite v Capital, segabg, novinar naprimer i vigte kakvo e mnenieto na 99 prozenta ot bylgarite givesshti v Bylgaria za givota v Bylgaria i za cenite na imotite. Obshto vzeto syshoto kato moeto.

Taka che tezi pretenzii da prikazvate ot imeto na bylgarite i Bylgaria mi se struvat dosta neobosnovani....

Javno vseki rysesht akyl i prizakvasht nebivalizi i vreli nekipeli za cenite na imotite ima izgoda ili ochakva njakak pechlaba (kyshtichka, panelka, superluksozen mezonet, parzelche etc.) ta zatova ima takyv entusiazym...

Ne si izgubvjte mjarkata obache...

Hvyrli me v tycha edin komentar za monitor deto vseki den trybjat za njakakyv rasteg.
Posdlednata staija bila za tova che trevata v megdublokovite prostranstva v Mladost i Nadegda (dete e ostanala) e porastnal s 10 prozenta v sravnenie s Maj mesez.






Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
09-06-2007 - 23:00:25
I stanahte banalni s tezi mijashi na chinii i raznosvachi na piza.

Ja da byrzam che imam delivery...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход