Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДА РИСКУВАМ ЛИ:

Публикувано от sbb26 
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 04:41:20
Наблюдател Написал:
Масата некадърници обаче си
> остава в кюпа - да си плати сметките и да се
> оправдае, че няма пари да си иде в БГ
>
>


Вярно в голямата си част.....ти какво друго очакваш, да залеем света с гении ли? Какво очакваш да излезе от страна като България, която общо взето нищо не е дала на света? И не се очертава нищо да даде със този начин на мислене на огромната част от населението, което мисли че хем може да пиеш ракия през всеки ден през седмицата и да ходиш на другия ден на работа с махмурлук, и хем да си умен, образован и богат.
Голямата част навън са или с лотарии или нелегално. Които им трябват на запад, те сами си ги намират.
Голяма част от американците може да са тъпи, те обаче си го знаят и нямат претенции за друго. Въпреки това като си отвориш капака на колата или компютъра, ще видиш че много неща вътре са измислени или произведени от американци. Интернета също не е измислен в Бусманци.

Виж [en.wikipedia.org] - 160 за US, 0 за България. Тъжна статистика.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 04:55:13
sbb26 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте:
> Налага ми се да купувам жилище, какво ще ме
> посъветвате, да зачакам да видя на къде ще тръгнат
> цените.

sbb26, сигурен/на ли си че ти се "налага" да купуваш жилище? Ако имаш свободни пари според мен трябва да ги вложиш както правят евреи и китайци - най напред за образованието на децата си, ако там си се изчерпал/а вече, тогава може да помислиш и за жилище.

Ето ти един цитат от евреина актьор Mel Brooks :


A UNIQUE VALUE SYSTEM - We still haven't touched on the most important reason of all. Jews are smart because they have been raised in a tradition that treasures education above everything else, that considers study the highest obligation of mankind, and that identifies the intellect as part of us created in "the image of God." To be illiterate was unheard of in the Jewish world, not only because it was a sign of stupidity, but, more significantly, because it was a sin.

Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 05:54:55
t1pt0p написа:

"Какво очакваш да излезе от страна като България, която общо взето нищо не е дала на света? И не се очертава нищо да даде със този начин на мислене на огромната част от населението, което мисли че хем може да пиеш ракия през всеки ден през седмицата и да ходиш на другия ден на работа с махмурлук, и хем да си умен, образован и богат."

На мен ми се струва, че това е причината доста хора в БГ да си мислят, че е достатъчно да не пият ракия през ден, и да не ходят на работа с махмурлук, и примерно да не крадат от работа, за да прогресират в чужбина.Ти ако и това не спазваш, просто няма да си на работа. Това са неща, които се подразбират и се изискват от теб, но не ти дават предимство в работата, тъй като всеки друг спазва същите правила. Това е май илюзията в БГ: дайте да работим както трябва, и резултатът е гарантиран - от чистач на Макдоналдс ще станеш мениджър (примерен случай). По вероятния вариант е, че те ще те държат като чистач, защото им вършиш работата, и нямат полза да те местят на друга позиция. За тях ти си човекът, който ВЪРШИ работата.

Ако искаш да бъдеш мениджър, трябва да отидеш и да им кажеш: Здравейте, АЗ СЪМ МЕНИДЖЪРЪТ. Никакви гаранции, че ще те вземат, но поне ИМАШ ШАНС


ЗА нобеловата награда не си прав. Имаме си 1 smiling smileysmiling smileysmiling smiley





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-12 06:06 от Наблюдател.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 10:13:34
t1pt0p Написал:
-------------------------------------------------------
> sbb26 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Здравейте:
> > Налага ми се да купувам жилище, какво ще ме
> > посъветвате, да зачакам да видя на къде ще
> тръгнат
> > цените.
>
> sbb26, сигурен/на ли си че ти се "налага" да
> купуваш жилище? Ако имаш свободни пари според мен
> трябва да ги вложиш както правят евреи и китайци -
> най напред за образованието на децата си, ако там
> си се изчерпал/а вече, тогава може да помислиш и
> за жилище.
>
> Ето ти един цитат от евреина актьор Mel Brooks :
>
>
> A UNIQUE VALUE SYSTEM - We still haven't touched
> on the most important reason of all. Jews are
> smart because they have been raised in a tradition
> that treasures education above everything else,
> that considers study the highest obligation of
> mankind, and that identifies the intellect as part
> of us created in "the image of God." To be
> illiterate was unheard of in the Jewish world, not
> only because it was a sign of stupidity, but, more
> significantly, because it was a sin.
>
>


Браво t1pt0p страхотен цитат за Евреите! Всички са с впечатлението че те инвестират само в Имоти излато но очевидно това е МИТ!

Аз без да искам съм уцелил smiling smiley не си давам парите за тухли, а давам пари за частни градини и училища за децата си smiling smiley

сега си давам сметка че ако трябва ще тегля кредит за да ги образовам, а не за да си купя апартамент на морето например ....
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 22:06:50
Вярно в голямата си част.....ти какво друго очакваш, да залеем света с гении ли? Какво очакваш да излезе от страна като България, която общо взето нищо не е дала на света? И не се очертава нищо да даде със този начин на мислене на огромната част от населението, което мисли че хем може да пиеш ракия през всеки ден през седмицата и да ходиш на другия ден на работа с махмурлук, и хем да си умен, образован и богат.
Голямата част навън са или с лотарии или нелегално. Които им трябват на запад, те сами си ги намират.
Голяма част от американците може да са тъпи, те обаче си го знаят и нямат претенции за друго. Въпреки това като си отвориш капака на колата или компютъра, ще видиш че много неща вътре са измислени или произведени от американци. Интернета също не е измислен в Бусманци.


до: t1pt0p

това, че ти си един прост и злобен комплексар, емигрирал в Австралия, незначи, че другите са като теб. Кажи ми моля те какво е дала на света Австралия. 2000 змии, залавяни всяка година в Мелбърн. Само това и малко аборигени. Най - слабо населената страна в света. Пустиня, аборигени, змии и тъпи нещастници от цял свят, борещи се за трохите си всеки божи ден. Толкова си прост и елементарен, че даже не си заслужава да ти обяснявам какво е дала България на света. Това е разликата пич, аз мога да работя и по четири часа на ден в България и пак да съм сто пъти по - добре от теб, а ти ще работиш цял живот по 16 часа на ден и пак ще си си същият нещастник. В една кола има толкова неща, измислени от американци колкото мозък има в главата ти, демек - нищо. Интернета незнам къде е измислен, но компютъра нещастнико смотан е измислен от българин.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 22:49:33
За мен японските коли са най-добри. Уж патентите са американски. но за нищо на света не бих си купил вече американска кола, скапват се много бързо. Европейските и те са добри, но са по-скъпички. Като цяло американското автомобилостроене е в тежка криза - пример с Форд. Само патриотите тук, дето развяват американски знаменца от прозорците си купуват такива.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 23:35:59
Хеййййййй , мислите ли за Админа - какъв Backup го чака с тези ваши постове.Що се абите постоянно , вкарайте тази енергия в нещо стойностно.Емигранти , БГ умници.....всеки си плаща сметките сам . :crazy: clap:
и по-малко ингилишки думи - че го не Фдявам тоз език шекспирски

================================
Ако на 20 год НЕ СИ оптимист-нямаш сърце
Ако на 40 год НЕ СИ РЕАЛИСТ-нямаш - ? *xxx* *huh*
================================



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-12 23:37 от вазовия мунчо.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 23:50:20
broker111, писанията ти показват че си расъл в къща където по секциите и библиотеките (ако е имало такива) са били сложени чинии и чаши, а не книги. И chat се пише "чат" , не "чад", което е държава в Африка.
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
12-06-2007 - 23:55:55
Той че broker111 е прост, прост е, ама вие с Куку сте му точно по мярка. Що не вземете да си направите отделен форум да се псувате едни други и да си разправяте небивалици?
Re: ДА РИСКУВАМ ЛИ:
13-06-2007 - 12:10:59
Quote

Виж [en.wikipedia.org] - 160 за US, 0 за България. Тъжна статистика.

TipTop, за манталитета на голяма част от българите си прав - България никога няма да стане Швейцария на Балканите, щото за това се иска яко бачкане и дисциплина

обаче да сравняваш страните по Нобелови лауреати, не виждам смисъл. Всъщност ако разгледаш класацията, ще видиш че повечето страни подобни на България (Сърбия, Словакия, Словения, Гърция, Румъния, Балтииските републики) са в дъното на класацията - просто толкова им е потенциала на малките държави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход