Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Скок или срив на цените

Публикувано от 302 
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 12:04:54
biborana Написал:
-------------------------------------------------------
> ivo107
>
> 1. не съм и няма да бъда брокер. Споделям
> собствено мнение, дори се радвам, че северната
> част е подценена и там все още има относително
> спокойствие, недалеч от центъра на града.

То и аз не съм брокер и не мисля да ставам

>
> > Здравейте,
> >
> > Относно " Под северни квартали имам предвид
> тези
> > извън центъра, т.е комплекси с блокове -
> Надежда,
> > Връбница, Обеля, Свобода, Толстой, За
> квартали с
> > къщи Орландовци, Илиенци, Требич,
> > Биримирци. (извинете, сега е
> Бенковски)"................ мисля че самите имена
> > говорят за себе си.
>
> Какво им е на имената, повечето от тях, както и
> съответният квартал са на няколко века и ги е
> имало дори преди Ючбунар, Коньовица и т.н.

Имената като индикативно значение разбира се им няма нищо.По-скоро говорех за 'Фройдовската егова' реакция.Асоциативната дистрибуция в подсъзнателното мислене едва ли е една и съща при имена като 'Орландовци' и 'Иван Вазов'. И то не заради че единия главно е известен с последния път на даден индивид, а другия с дядо Вазов... а по-скоро като инфраструктура,доближеност до център,кина,театри,градинки,молове,транспорт, transportation effective time cost и т.н. Относно вековността на даден квартал едва ли е възможно да се спори.На мен примерно като по-вековен ми харесва Accopolis ad Istrum, но едва ли ще мога да се похваля с жителство там :-)))

>
> Така като гледам искате
> > зор-заман да наложите нещо което за съжаление
> си
> > има своите:
> > - отдалеченост
> виж картата - Поради развиването на София в южна
> посока, любимите на всички Младост 3 и 4, Витоша и
> разни там долини, са много по-далече от
> най-крайната северна точка, та Толстой е почти в
> центъра.

То и Черни Връх по права линия е близко, но лъкатушещия път до там си иска време и нерви.

>
> > - дълго пътуване със соц возила до центъра
> - щото до Младост и Лозенец не ходят соц.
> возила или може би никой от хората на север от
> рая няма кола.

Ами в интерес на истината не ходят!Може да видиш 15 годишен MAN,Mercedes но не и 35-40 годишен Икарус (макар да смятам че не беше лош рейс, освен шума и да паднеш в гумената среда на колелото ако си подпийнал :-)))




> > - промишлени зони бол
> е за това и мене ме боли. Хубавото е, че много от
> заводите не работят, а други стават по-безвредни.
> Но от друга страна, това са работни места и би
> следвало да вдига цената на НИ

Странен принцип на райониране залагаш.На този принцип работещите в Кремиковци е най-добре да предпочетат Ботунец и току виж има тотален бум в района

> > - панелни джунгли бол
> - а разбрах в осталата част на софия няма панели.
> Пък бих предпочела панелна джунгла, пред новото
> построена тухлена джунгла, където от балкон до
> балкон я има я не 2 метра.

Така е! И аз смятам че панела е все още по-качественото строителство (за съжаление може би но факт!). Интересното в случая е че според обща инвеститорска насоченост има все по-голямо начално строителство в градинките на панелните джунгли отколкото например в Южна дъга.И то не заради "хей-така" ами просто в центъра и Южна дъга не останаха парцели.Пък и както казваш ти в Северна дъга парцелите са по-евтини.Тъй че прогнозно-теологично според Кондратиев в близките 2-3 години и ти ще подаваш ръка на съседа от балкона.

> > - наркомания на квадрат
> - е това как го разбра?

Едва ли по-кварталните надписи "Viva Nadejda joint getto" или "Obelia Coca-Hero comunity No1". Явно трябва човек да поживее на няколко места и да сравни

> > - липса на зелени и паркови площи
> - виж другия пост, или се поразходи.

***********************************************************************
--> Точно тук ми е интересно кои зелени площи имаш предвид за сравнение.Като например Южен парк с обширното Софийско поле (както Елин Пелин го обрисува) с Фекалната Река покрай манастира "Свети Мина"...или може би нещо друго :-)
***********************************************************************
> > - липса на всякакъв тип забавления
> (театри,кина и
> > т.н.)
> - В младост, Иван Вазов, Изток, Витоша и други
> модерни квартали е театър до театър. Вярно има по
> 1-2 кина. Забавленията са в центъра на София.

Да!....но например от Южна дъга може да отидеш и пеш, докато от Обеля например би трябвало за същата операция да си вземеш сандвич и вода

> > - хората се успокояват само със забавлението
> да
> > напазаруват "по-евтино (факт!)" и да се
> > нахранят...и после да си легнат, че няма
> какво да
> > правят
> > - ромски набези - само там ли са?

Откровенно казано не съм чувал за ромски общности или ромски ламаринени барачки в Южна дъга.А за въпросните от теб райони мисля че е без коментар!

> > - населяване с "нови, интелегентни" лица - е
> това ми е любимата част, там тези лица почти ги
> няма, снобите не отиват в северната част. Повечето
> живеещи са дощли в София поне преди 30-50 години и
> дори след толкова време някъде все още ги наричат
> "пришълците".


Ако погледнеш пазарно-конюнктурно на пазара въпросните "нови, интелегентни лица" според джоба си купуват точно в твойте спокойни райони.Не че им харесват, просто не им достигат париците на хората :-)


> >
> >
> >
> > Къде е фючърсната инвестиция, къде е
> насладата от
> > лайфа....за какво говорим въобще... или
> просто
> > поредния изтрещял брокер смята че едно е да
> вземеш
> > 2,5% на 35000Еуро или 2,5% на 40000Еуро.
> Тоест за
> > бонусна печалба от 250 лева ще ви убеждава в
> пълни
> > глупости....
>
>
> След 5 години там ще е най-добрата печалба, но
> предпочитам да не пиша повече защо


Защо????? Май пропусна най-важното ;-)

>
> Освен това смятам, че и в северната и западна
> части има много приятни места, както в южната и
> източната неприятни. Изборът е труден.

Интересно ми е да чуя кои са тези прочути приятни места.....пожалуста!

>
> Но моля, продължавайте да плюете и подценявата
> северните райони - така те ще останат по-спокойни
> и уютни.
>[/color]

"Спокойствие и Уют" - това ми прилича на рекламата на прозорците на Ролпласт с гледка към слънчевите комини на Комбинат Кремиковци

clap:

Поздрави

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-17 12:23 от ivo107.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 12:14:55
kiba Написал:
-------------------------------------------------------
> Хубавите неща стават бавно.
>
> на това ще трябва да се научат много брокери,
> бизнеса с недвижими имоти е дълъг процес особено
> при една стабилна икономика с периоди от
> 5-10години, а за скъпи проекти надвишава 20
> години.
>
**********************************************************************
Интересно ми е в така наречените "архитип-сценарии" (10-15 годишен период) какъв е според теб прогностичния коефициент на ефективност и реализация.Доколкото ми е известно на днешно време "който плаща - той поръчва музиката". Да не визираш случайно сиромасите от общината :}
**********************************************************************

> Трябва да се свикне, че времето на бързото вдигане
> на цените започва да отминава и най-добрите ще
> бъдат тези който си отворят погледа за по-дълъг
> период от 1-2 години.
>
> (Извинявам се, ако съм засегнал някого. Това си е
> лично мое мнение.)
>
> Приятна вечер на всички.
>
> :-)
> Киба






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-17 12:15 от ivo107.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 12:36:14
biborana написал:

"broker 111,

този път съм напълно съгласна с тебе - северните квартали станаха най-приятни и се надявам това да се задтржи. През последната година наблюдавам, ченяколко познати ot кореняците софиянци се мeстят на там. Спокойно, бързо се стига до широк център с кола, има зеленина, междублокови пространства в комплексите. Кварталите с къщи са запазили особен чар, хората се познават от поколения, големи дворове, чист въздух (виждам щъркели, а те не понасят замърсяването). Вярно не е снобско, както казва една позната дошла на скоро в София - "не е фешан, не е близо до Витоша".

Предполагам че говориш за щъркелите в кв."Бенковски" по пътя за Свети Мина.

Ами според мен понасят щом ловуват покрай фекалната река покрай Свети Мина.Който е ходил на Свети Мина, особено лятото, знае какъв аромат се носи.Малко по-надолу е фекално - пречиствателната станция на половин София

За неосведомените да припомним на какво разтояние по права линия (тъй като на пушека не му трябват пътища) са комините на Кремиковци?.....предполагам биборана има предвид "чист въздух" за кислородните бутилки...не ми идва идея да е друго :-))))

Предлагам който не вярва да му организираме един Северно-софийски тур за онагледяване на пейзажа.Само да предупредим за 30 минутното чакане на ж.п. бариерата в кв.Бенковски.

биборана, това ли е чистото и райско местенце според теб?!!....тц,тц,тц,тц

Все пак е хубаво че си вярваш winking smiley

Поздрави

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-17 13:06 от ivo107.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 13:07:34
Иво,


ясно е, че позициите ни се различават, както и вероятно критериите. Приятно и хубаво място за живеене за различините хора е различно, затова няма да водя спор за субективните усещания.

Само някои обективно доказумени факти.


ти казваш" Имената като индикативно значение разбира се им няма нищо.По-скоро говорех за 'Фройдовската егова' реакция. Асоциативната дистрибуция в подсъзнателното мислене едва ли е една и съща при имена като 'Орландовци' и 'Иван Вазов'. И то не заради че единия главно е известен с последния път на даден индивид, а другия с дядо Вазов... а по-скоро като инфраструктура,доближеност до център,кина,театри,градинки,молове,транспорт, transportation effective time cost и т.н. Относно вековността на даден квартал едва ли е възможно да се спори.На мен примерно като по-вековен ми харесва Accopolis ad Istrum, но едва ли ще мога да се похваля с жителство там :-)))

Accopolis ad Istrum предполагам имаш предвид Nicopolis ad Istrum, все те влече към Търново вероятно>

Иво написал " То и Черни Връх по права линия е близко, но лъкатушещия път до там си иска време и нерви."

Черни връх е по-далече. А и не знам кой път ти лъкатуши и Ломско шосе и Рожен са дота прави булеварди. и са по-вироки от селският път наречен Александър Малинов, от който се очаква да обслужва няколстотин-хиляден град. В северните райони задръстванията са все още рядкост, затова придвижването до центъра е по-бързо.

Иво написал "Ами в интерес на истината не ходят!Може да видиш 15 годишен MAN,Mercedes но не и 35-40 годишен Икарус (макар да смятам че не беше лош рейс, освен шума и да паднеш в гумената среда на колелото ако си подпийнал :-)))"


За разпределянето на автопарка на СД"грАДСКИ ТРАНСПОРТ" не мога да споря, но знам, че маршрутите са направени да минават през центъра, т.е което ходи на в непрестижният север достига и до престижните юг и изток. Напр. авт 83. трамваи 12, 1 и 7 и вероятно други. Пък не съм видяла да сменят колите в центъра, за да остане за южната дъга по-новият модел.

Не познавам наркоманските сборища и ромските гета и няма да взема отношение по върпоса

Иво написал "Така е! И аз смятам че панела е все още по-качественото строителство (за съжаление може би но факт!). Интересното в случая е че според обща инвеститорска насоченост има все по-голямо начално строителство в градинките на панелните джунгли отколкото например в Южна дъга.И то не заради "хей-така" ами просто в центъра и Южна дъга не останаха парцели.Пък и както казваш ти в Северна дъга парцелите са по-евтини.Тъй че прогнозно-теологично според Кондратиев в близките 2-3 години и ти ще подаваш ръка на съседа от балкона"

Едва ли в северната част ще се допунатбезумията от някои южни части (например Горен Лозенец зад Кемпински, приличащо на лего, то май и затова там цените се задържаха) времената се менят и наредбите ще се спазват по-добре, гражданско общество и т.н. Затова и застрояването в северната част ще е пак хаотично, но ще има въздух между сградите.
А за моите имоти в северната част не се безпокой - там със сигурност няма да подавам ръка. За тези в другите части на София, шансът е малко по-голям.


Иво "Ако погледнеш пазарно-конюнктурно на пазара въпросните "нови, интелегентни лица" според джоба си купуват точно в твойте спокойни райони.Не че им харесват, просто не им достигат париците на хората :-) "


Не знам откъде черпиш данни за демографията и интелекта на купувачите на НИ, ако имаш такава статистика, моля те сподели я с нас. А иначе смятам, че независимо от обема на парите, те трябва да се влагат умно"

Иво "Интересно ми е да чуя кои са тези прочути приятни места.....пожалуста!"
Ами приятните места в северните части не са прочути, точно това е ключът. Освен това приятно е субективно усещане и по него не споря. За мене да имаш къща с двор, да познаваш съседите си и да ти харесва общуването с тях е приятно усещане.

Няма да отговоря на въпроса защо смятам, че инвестицията в НИ в северната част ще е много печеливша, защото избягвам да правя безплатни анализи и прогнози.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 13:23:20
А как ще се отрази на пазара евентуална експанзия на емегранти? Защото това ще се случи много скоро. Според мен ще има ръст във всички квартали на София. javascript:emoticon('spinning smiley sticking its tongue out')
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 13:47:35
biborana Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво,
>
>
> ясно е, че позициите ни се различават, както и
> вероятно критериите. Приятно и хубаво място за
> живеене за различините хора е различно, затова
> няма да водя спор за субективните усещания.

Здравей,

smiling smiley

Хубавото нещо на различните позиции е това че има съпоставимост от 3та независима страна.Едва ли съм тръгнал с идеята че аз съм най-прав в съжденията си.Има все пак нещо което е хубаво да се отрази - изложените от мен примери и факти се залагат на реализма, не на субективизма.Защото когато хората купуват имот по една или друга причина те се интересуват главно от фактите.Забелязвам при теб субективиското начало в тази "северно-софийска романтика"



>
> Само някои обективно доказумени факти.
>
> ти казваш" Имената като индикативно значение
> разбира се им няма нищо.По-скоро говорех за
> 'Фройдовската егова' реакция. Асоциативната
> дистрибуция в подсъзнателното мислене едва ли е
> една и съща при имена като 'Орландовци' и 'Иван
> Вазов'. И то не заради че единия главно е известен
> с последния път на даден индивид, а другия с дядо
> Вазов... а по-скоро като
> инфраструктура,доближеност до
> център,кина,театри,градинки,молове,транспорт,
> transportation effective time cost и т.н. Относно
> вековността на даден квартал едва ли е възможно да
> се спори.На мен примерно като по-вековен ми
> харесва Accopolis ad Istrum, но едва ли ще мога да
> се похваля с жителство там :-)))
>
> Accopolis ad Istrum предполагам имаш предвид
> Nicopolis ad Istrum, все те влече към Търново
> вероятно

А знаеш ли за огледалния град на Nicopolis ad Istrum, който се намира в района към гр.Гоце Делчев.Както и да е..... и двата са хубави местенца за визита smiling smiley

>
> Иво написал " То и Черни Връх по права линия е
> близко, но лъкатушещия път до там си иска време и
> нерви."
>
> Черни връх е по-далече. А и не знам кой път ти
> лъкатуши и Ломско шосе и Рожен са дота прави
> булеварди. и са по-вироки от селският път наречен
> Александър Малинов, от който се очаква да обслужва
> няколстотин-хиляден град. В северните райони
> задръстванията са все още рядкост, затова
> придвижването до центъра е по-бързо.

Примера беше според мен нагледен.Да те питам от светофара за Битака по "лъкатушещия път" през Бенковски с ширина на лентата половин кола, оуф-роуд трасето и великолепната спирка почивка на влаковата линия как е?.... едва ли е по-добро от Цариградското към Младостите


>
> Иво написал "Ами в интерес на истината не
> ходят!Може да видиш 15 годишен MAN,Mercedes но не
> и 35-40 годишен Икарус (макар да смятам че не беше
> лош рейс, освен шума и да паднеш в гумената среда
> на колелото ако си подпийнал :-)))"
>
>
> За разпределянето на автопарка на СД"грАДСКИ
> ТРАНСПОРТ" не мога да споря, но знам, че
> маршрутите са направени да минават през центъра,
> т.е което ходи на в непрестижният север достига и
> до престижните юг и изток. Напр. авт 83. трамваи
> 12, 1 и 7 и вероятно други. Пък не съм видяла да
> сменят колите в центъра, за да остане за южната
> дъга по-новият модел.

Така е! Но една линия "пролет не прави.В същия аспект какво да кажем за 108,310,82 --> погледни с какво возят и маршрута им

>
> Не познавам наркоманските сборища и ромските гета
> и няма да взема отношение по върпоса

Доколкото знам почти всеки клиент пита за тези неща.Как тогава може да обясниш на клиентите си че даваш коректна прогноза срещу заплащане smiling smiley


>
> Иво написал "Така е! И аз смятам че панела е все
> още по-качественото строителство (за съжаление
> може би но факт!). Интересното в случая е че
> според обща инвеститорска насоченост има все
> по-голямо начално строителство в градинките на
> панелните джунгли отколкото например в Южна дъга.И
> то не заради "хей-така" ами просто в центъра и
> Южна дъга не останаха парцели.Пък и както казваш
> ти в Северна дъга парцелите са по-евтини.Тъй че
> прогнозно-теологично според Кондратиев в близките
> 2-3 години и ти ще подаваш ръка на съседа от
> балкона"
>
> Едва ли в северната част ще се допунатбезумията от
> някои южни части (например Горен Лозенец зад
> Кемпински, приличащо на лего, то май и затова там
> цените се задържаха) времената се менят и
> наредбите ще се спазват по-добре, гражданско
> общество и т.н. Затова и застрояването в северната
> част ще е пак хаотично, но ще има въздух между
> сградите.

Едно е да си ентусиаст...друго е да си реалист.Същото като забраната за тютюнопушене на обществени места.Прекрасно се спазва нали? smiling smiley


> А за моите имоти в северната част не се безпокой -
> там със сигурност няма да подавам ръка. За тези в
> другите части на София, шансът е малко по-голям.
>
>
> Иво "Ако погледнеш пазарно-конюнктурно на пазара
> въпросните "нови, интелегентни лица" според джоба
> си купуват точно в твойте спокойни райони.Не че им
> харесват, просто не им достигат париците на хората
> :-) "
>
>
> Не знам откъде черпиш данни за демографията и
> интелекта на купувачите на НИ, ако имаш такава
> статистика, моля те сподели я с нас. А иначе
> смятам, че независимо от обема на парите, те
> трябва да се влагат умно"

Еми ако си живял на едно място примерно 20 години и си познаваш съседите.....новодомците не би трябвало да ти убягнат! Мнението не е локално когато се взаимства с повече хора.

>
> Иво "Интересно ми е да чуя кои са тези прочути
> приятни места.....пожалуста!"
> Ами приятните места в северните части не са
> прочути, точно това е ключът. Освен това приятно е
> субективно усещане и по него не споря. За мене да
> имаш къща с двор, да познаваш съседите си и да ти
> харесва общуването с тях е приятно усещане.

Удар в десетката! И ако това не е субективизъм smiling smiley


>
> Няма да отговоря на въпроса защо смятам, че
> инвестицията в НИ в северната част ще е много
> печеливша, защото избягвам да правя безплатни
> анализи и прогнози.
>

Едно е да смяташ, друго е да го докажеш!.........

Колко би ли струвала платената ти прогноза за Северни райони? Замислям се да ти платя да чуя становище от специалистл.Но преди това е хубаво да се поразходиш из нарко- и ромо- сборищата.

******Току виж романтичния ти съсед през оградата е "доста потъмнял от слънцето" и те пита "Как са магистралите, как са магистралките..." smiling smiley *********

Поздрави

smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-04-17 14:00 от ivo107.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 14:35:41
Иво, основния пробме е, че говорим за разлиен тип пазар ТИ говориш запоръчкови Мерцедеси, аз и други участници ти говорим за народни коли
Освен малката част купувачи, които купуват жилище защото им харесва, съществува и доста по-големия пазар на хора, които купуват това, което могат да си позволят, защото трябва да живеят някъде, нещо, което няма да бъде жилището на техните мечти, но ще е прилично, сравнително удобно.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 15:20:56
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, основния пробме е, че говорим за разлиен тип
> пазар ТИ говориш запоръчкови Мерцедеси, аз и
> други участници ти говорим за народни коли
> Освен малката част купувачи, които купуват жилище
> защото им харесва, съществува и доста по-големия
> пазар на хора, които купуват това, което могат да
> си позволят, защото трябва да живеят някъде, нещо,
> което няма да бъде жилището на техните мечти, но
> ще е прилично, сравнително удобно.


Здравей,

Абсолютно съм съгласен с теб! --> в контекста Северна и Южна дъга са несъпоставими.И смятам че наистина спора с биборана е излишен. Все пак между "народните коли" има къде,къде по-добри райони от "романтичния "фекално-влаков северен район". В контекста в бъдещ аспект какво може да се случи:
- податлив район на наводнения от р.Искър
- ж.п структурата ще си остане
- гробищната площ ще си остане
- ТЕЦ-ове;заводи и предприята ще заработят по-силно след "пост-комунистическия 15 годишен упадък.Дори и с по-чисти производства те пак са си производства
- пречиствателната станция ще си остане
- къщите едва ли ще станат по-чисти от прахоляка
- Кремиковци няма да го преместят, Бухово също, с урановата мина която искат пак да отварят
- разширение на индустриалната зона

Та........ къде го вижда биборана този ценови бум в тази "романтична" северна идилия ?

Като е "народна кола" къде по-добре в 'Модерно преградие' например!

Поздрави,



smoking smiley
Re: Скок или срив на цените
17-04-2007 - 17:49:26
Ей, не дай си боже, едно здраво земетресение, и всички доказателства отиват в небитието.
То бе вадене на аргументи, (повечето от любов към спора), то беше вадене на води от всички потоци и дерета, и дори от миризливи фекални реки, за да се разбере, че правото да харесваш или не, е чисто субективно.
А истината е, че все още сме обути с цървули, и ни се ще да догоним развития свят. Ама сме много бедни... А за бедните мечтите са безплатни. Всичко това ми напомня разказа "Когато светът си събуваше потурите".
И така, съфорумци - за да обобщим положението ще ползвам пак Хайтов - "Едно е да искаш, второ - е да можеш, трето - да го постигнеш".
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 19:34:02
Mn.bih se radval optimiznut ti da se sbudne, no e fakt vse oshte che v BG e pulno s bezrabotni mladi hora, a 2 000 0000. mladi bulgari sa napusnali stranata prez poslednite desetina godini ne ot visoki, a mizerni zaplati ili bezrabotitsa.
Shto se otnasia za emigrantite chujdentsi koito shte doidat da ni rabotiat - molia da ne diskutirame po temata. Sled okolo 100tina godini, ako vse oshte sushtestvuva BG mojem da pogovorim. ...A za zaplata ot 100$ na mesets bi se izsmial vseki etiopski ili keniiski emigant. I te znaiat na kade da se orientirat.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход