Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Скок или срив на цените

Публикувано от 302 
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 00:21:20
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Куку, какво значи да успееш донякъде?
> Добре, уреждаш си някакъв стандарт на живот
> -къща, кола, телевизор, изплащаш ипотеката - след
> това какво следва?


След това си гледаш живота и се опитваш да помогнеш на децата колкото можеш - да им осигуреш приличен старт в живота. Може и да се поглезиш малко, да идеш тук там на екскурзийка, да си купиш някоя играчка (кола или каквтото там те влече).

По-добре е, отколкото да живееш ден за ден, да даваш половината си заплата 30 години за ипотека, да се чудиш как да си платиш сметките и нещо да ти остане и какво ли ще се получи ако случайно те уволнят....
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 01:58:54
Quote

лед това си гледаш живота и се опитваш да помогнеш на децата колкото можеш - да им осигуреш приличен старт в живота. Може и да се поглезиш малко, да идеш тук там на екскурзийка, да си купиш някоя играчка (кола или каквтото там те влече).

да ме извиняваш ама изобщо не си гледаш живота, гледаш да имаш работа за да си изплащаш ипотеката, колата, лодката, мотора, кондото във Флорида и да спестиш някой лев за колеж на децата. След гореизброеното повярвай ми ти нямаш време телевизия да гледаш, камо ли да го удариш на лайф, което автоматично извиква въпроса " ами защо са ти всичките тези боклуци в гаража?"...Личен избор, търпи много критики...
Америка е един огромен трудов лагер на засилено хранене...................жалко, но истина.
В Европа и Канада съм бил само на екскурзия и нямям мнение, да не бъркаме екскурзията с имиграцията...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-06 02:08 от bansko7.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 05:15:27
Ne sym advokat na amerikata no poznavam dosta studenti ot Bylgaria deto idvat ljatoto v tozi 'trudov lager na zasileno hranene' che da pozikarat njakoj lev.
Za razlika ot Bylgaria v tozi 'lager' ako bachkash i si kadyren ti plashtat.

Tova za lajfa v Bylgaria e majtap nali? Shoto laifa go givejat 0.1 prozent a za drugite e gizn (ot ruski de trudno se spelva na latiniza). (Tova go beshe kazala navremeto Sonja Vasi, az i se smeeh togava ama donjakyde e bila prava).

Poznavam mnogo hora v Bylgaria (small business, professional) kojto bachkat mnogo poveche ot Amerika (do 8 vecherta vseki den). Estestveno ne pecheljat po amerikanski ili evropejski.

Osven ako pod lajf njamash predvid da se napraskash sys mente rakija i vino, da hapnesh radioaktivni fystyzi, da opraskash edin biftek ot 20 godishno govegdo i da platish s mesechnata si brutna zaplata 0.2 kvadrata 'luksozno stroitelstvo' na zamazka i shpaklovka i da pozjapash porednija mach nmegdu Levski i CSKA.


-----------

Side track: Mnogo me kefi kato zapochnat da prikazvat za unikalnostta na Bylgaria, na bylgraskata priroda, vino i prochee. Naposledyka ne namiram Caberne Sovinjon ot Bylgaria v LCBO, ili ne zaregdat zaradi kachestvoto ili im idva skypo - ima renomirano kalifornijsko, frensko, italiansko vino na zeni po-niski ot bylgarskoto...






Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 05:25:27
Gledaneto na givota e vypros na izbor, otgovornosti i vyzmognosti i mnogo malko na gelanie.

Gledaj si givota ako si gladen i jaden, giveesh v mizeria i njamash perspektiva...

Za da si svoboden trjabva da si bogat. Ili lud.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 06:00:24
Razbira se vsichko zavisi ot glednata tochka.

Edno prase natypkalo se s zareviza i otyrkaljano do shia v laj_na v kochinata e mnogo po happy ot kogoto i da e bilo (ministyr, milioner, dupetat,...)

--------------------

Kolkoto po-malko znaesh tolkova si po happy. Idiotite sa naj-happy.

------------------

Forest Gump e veliko movie

---------------------------------

Ne byrkaj bezotgornost i lajf.

Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 10:13:58
Здравейте, още ли се пускат такива безсмислени теми?
Сривове, скокове, пяна по устите.
Толкова ли е трудно да се види миналото, настоящето, че да се предвиди бъдещето?
Явно е.
Или пък да се избяга от егото - ако нямам пари- о, обезателно скок; ако имам - о, скок и то голям.
По темата:
Срив няма, няма и да има. Имам късмета да следя този пазар непрофесионално вече около пет години. Въпреки постоянни и разпалени теории за срив през това време, такъв не само нямаше, а скокът бе осезаем. Леко примерче - София, гарсониера, 2002 година - 9 000 - 12 000 долара; София, гарсониера, 2007 - 35-50000 евро.
Това са простите факти, аз вярвам единствено на тях. И съм на печалба от това winking smiley
Правете си правилните изводи и действайте.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 10:47:27
Pancho Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте, още ли се пускат такива безсмислени
> теми?
> Сривове, скокове, пяна по устите.
> Толкова ли е трудно да се види миналото,
> настоящето, че да се предвиди бъдещето?
> Явно е.
> Или пък да се избяга от егото - ако нямам пари- о,
> обезателно скок; ако имам - о, скок и то голям.
> По темата:
> Срив няма, няма и да има. Имам късмета да следя
> този пазар непрофесионално вече около пет години.
> Въпреки постоянни и разпалени теории за срив през
> това време, такъв не само нямаше, а скокът бе
> осезаем. Леко примерче - София, гарсониера, 2002
> година - 9 000 - 12 000 долара; София, гарсониера,
> 2007 - 35-50000 евро.
> Това са простите факти, аз вярвам единствено на
> тях. И съм на печалба от това
> Правете си правилните изводи и действайте.
>

Pancho ,
Ако искаш да видиш наистина безмислени теми, е по-добре да отидеш във форума на "Инвестор бг". Там ще видиш как всеки един божи ден, едни и същи лица сипят безспир мъдрост и психиатрични способности за поставяне на диагнози от разстояние.

А това, че пишеш по темата, поставя ли те в числото на хората, пишещ в безсмислени теми?

А иначе по същество: Всички ние следим пазара на имоти. Няма човек, който да не е забелязал фактите, които ти споделяш тук. Няма човек, който не е забелязал, че в София гарсониера през 2002 е била 12 000 долара, а понастоящем - 35 000-50 000 евро. Въпросът е докога имотите ще търпят поскъпване/ поевтиняване, съобразно твоя личен опит, представи, информация от кухнята, статии и пр.
Това, че вярваш на простите факти ( за изминал период) теб те кара да си правиш "правилните изводи"в бъдеще и да действаш. Ама за мен това не е достатъчно. Или може би ще ме пратиш за диагноза във форума на "Инвестор"...
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 11:23:36
Да, от хората пишеш и в безсмислени теми съм. Това прави ли темата смислена?

Заглавието на темата е "срив или скок". Твоя въпрос не го виждам.

Ако те интересува мнението ми, относно кога ще спре нарастването на цените, ще ти кажа:
Не знам. Не ме интересува. Действам по интуиция.
Ако те интересува прогнозата ми относно същия въпрос, ще ти отговоря:
Има накъде. Няма да е в близката година.
Ако те интересува човешкото ми мнение относно гореизложеното:
Искаш жилище - действай. Остави прогнозите, гледай си кефа и семейството.
Искаш да инвестираш - обърни се към специалист.

Ясен ли съм?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-06 11:24 от Pancho.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 11:37:33
Тъй вярно, господине!!!
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
06-04-2007 - 12:02:13
Къде го видя този скок на цените приятелче ?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход