Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Скок или срив на цените

Публикувано от 302 
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
17-04-2007 - 21:00:52
Човек, поръчков мерцедес и Южна дъга не ми се връзват в едно изречение. Освен ако там е останало някое неосрано и непретъпкано място. Иво говори за някакво хипотетично презастрояване на непрестижните райони, при положение че в престижните това отдавна е факт. За какъв субективизъм говорим тогава?
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
18-04-2007 - 12:19:50
Боби , има хора, които просто са длъжни да купуват това, което се води престижно. ЗА този пазар говори Иво, там не става въпрос за това дали е добре устроен район, дали параметрите са добри. Основното е да е престижно.
Интересно ми е как ще се развива този пазар, защото е престижно да имаш къща, престижно е да живееш в Иван Вазов, престижно е да си в затворен комплекс, ама още по-престижно е да си в най-новия, съответно най-хубав нов комплекс.... но в същото време , човек съвсем спокойно може да живее в Обеля или Левски и вместо да даде луди пари за имот и подръжка в затворен комплекс да ходи на море на остров в Индийския океан, на ски в Давос....smiling smiley
Re: Скок или срив на цените
18-04-2007 - 12:34:13
Човек,

Аз продължавам да твърдя че да живееш в затворен комплекс ще е по-евтино, отколкото да имаш къща в бояна или дори в Обеля ... и това няма да е благотворителна акция ... защото големите знаят как да строят два пъти по-евтино отколкото сульо и пульо в БГ.

И не ми обяснявай за проблемите с администрацията, щото проблеми имат и в западна европа и то в пъти по-големи. /на кривата ракета космоса и пречи smiling smiley/
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
18-04-2007 - 12:51:23
Иво, продължавайте да не виждате, че ако прогледнете ще трябва да си търся работа на трудов договорsmiling smiley
Re: Скок или срив на цените
18-04-2007 - 15:42:37
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей, не дай си боже, едно здраво земетресение, и
> всички доказателства отиват в небитието.
> То бе вадене на аргументи, (повечето от любов към
> спора), то беше вадене на води от всички потоци и
> дерета, и дори от миризливи фекални реки, за да се
> разбере, че правото да харесваш или не, е чисто
> субективно.
> А истината е, че все още сме обути с цървули, и
> ни се ще да догоним развития свят. Ама сме много
> бедни... А за бедните мечтите са безплатни. Всичко
> това ми напомня разказа "Когато светът си събуваше
> потурите".
> И така, съфорумци - за да обобщим положението ще
> ползвам пак Хайтов - "Едно е да искаш, второ - е
> да можеш, трето - да го постигнеш".


И каде е основната връзка с темата?
:ami:

Това за бедността го разбрах.Не че не си го знаеме.

Поздрави smoking smiley
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
18-04-2007 - 15:48:12
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек, поръчков мерцедес и Южна дъга не ми се
> връзват в едно изречение. Освен ако там е останало
> някое неосрано и непретъпкано място. Иво говори за
> някакво хипотетично презастрояване на
> непрестижните райони, при положение че в
> престижните това отдавна е факт. За какъв
> субективизъм говорим тогава?


Здравей,
Не виждам на кое казваш хипотетично за "непрестижните" квартали.Да си ходил скоро из тях да видиш колко ново строителство никне.

Поздрави

smoking smiley
Re: Скок или срив на цените
18-04-2007 - 15:56:05
"И каде е основната връзка с темата? "

За да ти напомня, ставаше дума за издържливостта на панелите и новото строителство... Аз не вземам страна, защото наистина не знам, коя конструкция е наистина по-здрава...Затова ми дойде наум за земетресенията, като природен съдник за здравината.








Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
18-04-2007 - 16:00:14
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Боби , има хора, които просто са длъжни да купуват
> това, което се води престижно. ЗА този пазар
> говори Иво, там не става въпрос за това дали е
> добре устроен район, дали параметрите са добри.
> Основното е да е престижно.
> Интересно ми е как ще се развива този пазар,
> защото е престижно да имаш къща, престижно е да
> живееш в Иван Вазов, престижно е да си в затворен
> комплекс, ама още по-престижно е да си в
> най-новия, съответно най-хубав нов комплекс.... но
> в същото време , човек съвсем спокойно може да
> живее в Обеля или Левски и вместо да даде луди
> пари за имот и подръжка в затворен комплекс да
> ходи на море на остров в Индийския океан, на ски в
> Давос....


Човек,

1 въпрос към теб - Къде в София са престижните райони? И какво разбираш под престижен? И ако няма такива, не смяташ ли че дадената локация и инфраструктура определя до някъде преценките на хората.Що не отидеш в блоковете на Кремиковци,Яна и Ботунец да смесваш сутрин кафето с това що е наоколо.Поживей малко там..... пак отиди на Индиския океан да им занесеш малко редки метали за спомен


2 въпрос към теб - малко си свикнал с гьон съзнание на полунаквасен строителен работник.Защо мислиш че хората не могат да преценят нещата.Аджиба от долния ти пост хората в БГ са слабоумни, пак ти хак големия мозък,а? Това за трудовия договор е добра идея. Може малко да отрезви обременения ти мозък.Вместо да виждаш във всяка градинка бъдещ блок, ще се поугледаш каква зеленина има.Бъди малко социалист човек а не капиталистически изедник smiling smiley


Поздрави

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-18 16:15 от ivo107.
Re: Скок или срив на цените
18-04-2007 - 16:02:34
global Написал:
-------------------------------------------------------
> "И каде е основната връзка с темата? "
>
> За да ти напомня, ставаше дума за издържливостта
> на панелите и новото строителство... Аз не вземам
> страна, защото наистина не знам, коя конструкция е
> наистина по-здрава...Затова ми дойде наум за
> земетресенията, като природен съдник за
> здравината.
>
>

Глобал,глобал.....

малко си се поубъркал (да не става въпрос за друг постинг :} )

Ставаше въпрос за инфраструктурата на Северна и Южна дъга

Поздрави

smoking smiley
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
18-04-2007 - 16:37:58
Ами мисля, че не гледат инфраструктурата, защото купуват в Манастирски ливади апартаменти на цена с 50 % над тази в Обеля, пир положение, че в Обеля има метро и бърз достъп до центъра, както и свободни междублокови пространства, а в Манастирсик ливади няма път, няма транспорт и се нахакваш на задръстване накъдето и да тръгнеш.
Затова мисля, че определящото за купувачите на апартамент в такъв район , че просто не могат да си позволят да живеят в Обеля, Левски, Дружба... защото не е престижно.
Може и да съм с мислене на почерпен масон, ама засега се справям криво ляво без да изпадам в зависимост от крупен субект от типа политик, инвеститор, кредиторsmiling smiley
ТИ кога за последен път си минавал през Манастирски ливади, Витоша, Малинова долина, Обеля, Левски, Дружба, Орландовци...? А по тъмно? Обикалял ли си с автомобил и засичал ли си време в час пик до различини дестинации? Разхождал ли си се из тези квартали, представял ли си как живееш с жена и две деца, как те ходят на училище, как ти свършва солта и къде е най-близкия магазин, дали жена ти ще я е страх да остане сама в къщи, дали няма да се налага да я посрещаш ако се стъмни.... ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход