Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Скок или срив на цените

Публикувано от 302 
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 04:52:54
Да, наистина имах пред вид Витоша, благодаря Боби. За Обеля не знам, не съм стъпвал там от 12 години, което само по себе си говори много. Въобще единственната причина поради която отивам в който и да е квартал е на гости на приятели или по работа, т.е. по принуда. За разлика от това, в центъра (някои места) и централните паркове често се разхождам просто за кеф.
Според мен ако не спре механичния прираст на София имотите навсякъде ще поскъпват, ако пък спре, колкото по-далеч от центъра толкова по-силно падане на цените.
По интересен е въпроса с Витоша и подобните квартали. Започвам с пример с който съм подробно запознат. Жилището на родителите на жена ми е строено 1971 по стопански начин във В.Търново при инфраструктурни условия подобни на тези сега във Витоша. Първите 5 години нямат канализация, още 10 след това нямат улица, а няколко години карат със полулегално ел. захранване. Е, сега всичко е супер, даже газ прокараха миналата година, района се води за престижен и т.н. Там сега живее сестрата на жена ми и е много доволна. С други думи за следващото поколение е добре. Обаче има една голяма разлика със Витоша сега - оптимизма за бъдещето е вече вкаран в цените на имотите във Витоша, което не е нормално и обществото не бива да го приема - т.е. да не купува там, или не на тези цени. За сравнение навренето в Търново дори не са плащали за терена.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 05:40:02
Sofia shtjala vse da narastva.

I kolko shte stane, 10 miliona li? Pri prognozi Bylgaria da e 5 miliona do njakolko godini?
Ami Varna, Byrgas, Plovdiv, horata ottam shte se izseljat v Sofia taka li?
Ajde po-poleka s ihhvyrlnajiata.

Vjarno e che v Sofia ima vse oshte njakava platena rabota, no vseki uvagavasht sebe si i dostatychno inteligenten chovek moge da si nameri mnogo po-platena rabota v Evropa i po sveta.

Osven ako ne go kefi da bluska 100 godini (po tekushtite ceni) za kushta sys septichna jama v pkrajninite na Sofia v rajon minavasht za 'tuzarski'

Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 05:42:07
Infrastrukturata v Tyrnovo ja postroiha po Soz vreme, sega nikakva infrastruktura ne se stroj, 10 miliarda evro trjabvat samo za vodosnabdjavaneto che da njama zagubi ot 70-80 prozenta a da gi namaljat do 50...
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 05:46:23
Ama te anglichanite/marsianzite osven da izkupuvat gilishtata i infrastrukturata shte ni opravjat, i pytishtata shte ni psotrojat i EAZ-a, i toka shte subsidirat che da e evtin, i vodosnabdjavaneto, i geleznicite, i skapanoto zdraveopazvane i obrazovanie, i pensiite shte ni platjat, i lihvite ot bankite shte sa 0.1 prozent che da vzemame ridiculos mortgages a pyk nishto da ne plashtame i prestpnostta shte opravjat.
I hlaba evtin sireneto po 2.60...

I malko akyl v glavata na Stoichkov shte nalejat...
I shte vyrnat shahmatnata korona na Topalov...
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 05:49:53
За разлика от това, в центъра (някои места) и централните паркове често се разхождам просто за кеф.

?!?
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 09:13:49
Куку, какво те учудва/стряска/учудва?
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 10:32:19
Здравейте kuku,

Без да го приемаш лично (нищо лично!) но ми се струва че не е редно България да става подлога на западния образец.Хубаво е да се взаимстват някои неща но според мен БГ трябва да търси свой собствен път. Вече има обосновани анализи които доказват че капитализма в този му вид трябва да се реформира.В никаъв случай не съм комунист/социалист :} , по скоро съм фен на социално-пазарния модел.

Тъй че..... защо мислиш че това което си видял като модел там е добре?Лично на мен твоите съждения ми приличат на поредния промит американски мозък :crazy:

Едно е да търсиш собствения си модел по Ф.Котлър (примерно), друго е да тръбиш "Ей тиквеници, вижте прекрасния запад бе"

Поздрави

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-05 10:33 от ivo107.
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 17:49:47
Мисля, че бъркаш.
А И забележи, че аз не твърдя, че цената в Обеля ще надмине тази в южните райони, а че няма логика да се получи падане точно там, пък на други места да расте цената.
Освен логиката, че е модерно да си купиш апартамент в южен районsmiling smiley
Освен това да има ръст по Южната дъга, а задържане на цените в Гео Милев ми се струва също много нелепо. Гео Милев е район в близост до големи артерии, близо до центъра, има парк, а и до Борисовата градина не е далеч. А и няма много възможност за нови предложения. Аз лично не виждам голяма разлика между Гео Милев и Изток, освен метрото.
Всичко това естестевно е при презумцията, че сравняваме еднакви по тип сгради. Ако ще сравняваме конкретни проекти то вече е друга работа. Но тогава ще искам да ми кажеш на каква цена оценяваш триетажните сгради в парк Гео Милев (мамицата им е престъпници, че ги построиха в парка, ама пък си готино да гледаш дървета в центъра на Софияsmiling smiley), на колко старите високи блокове в Изток дето са на улицата , свързваща Универсиада с парк-хотел Москва и са практически в Борисовата градина (добре са си жевели няой хора от БКП на времетоsmiling smiley) , на колко разположените на първа линия до парка Заимов ( и центъра казваш, че ще му пада ценатаsmiling smiley), на колко Оборище, Шипка и Санстефано на първа линия към Докторската градина....и ми кажи колко струва апартамент в нов южен квартал, от който отгоре на всичко вижда не Витоша, а на съседа тоалетнатаsmiling smiley
Естествено, че ако някой инвеститор реши да направи някоя сграда с много съвременни екстри цената и може да бъде над всичко познато до сега, но нали говорим за локацияsmiling smiley
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 19:11:09
Ivo, absojutno si prav.

Bulgaria za sygalenie v momenta e mnogo po-div kapitalizym ot US.
Za Canada njama da govorja. Za EU i duma da ne stava. Bulgaria shte se sravnjava s Franzija na kukovo ljato (inache i dvete sa v EU nali?)

Ne givej sys spomenite ot minaloto.

Dalech sym ot misylta da hvalja 'prekrasnija' zapad.
Tova koeto tvyrdja e che ako si kadyren na zapad pochti sigurno uspovjasah do njakakva stepen dokato v Bulgaria si obshto vzeto zaguben osven ako njamash vujcho chenge (vladika e starata versija).
Re: СКОК ИЛИ СРИВ НА ЦЕНИТЕ
05-04-2007 - 19:29:11
Куку, какво значи да успееш донякъде?
Добре, уреждаш си някакъв стандарт на живот -къща, кола, телевизор, изплащаш ипотеката - след това какво следва?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход