Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"

Публикувано от ultrix 
Re: "Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"
28-11-2005 - 11:44:34
Coolguy а ти не можеш ли да вземеш кредит от САЩ? Не мога д аразбера защо ще им пълниш гушите на банките в българия, които правят точно същотот - взимат пари от чужбина на ниски лихви и ни мислят тук за балъци като н ипредлагат чудовищни за Западния свят лихви. Да не говорим, че ако можеш да вземеш кредит отвън, купиш апартамент и го продадеш на изплащане на някой тук със сигурност ще си на печалба.
Peter(Petar)
Re: Joan, относно....
28-11-2005 - 16:29:31
Да, наистина Хан Крум, в отсечката за която говориш, заслужава същата оценка, каквато вече дадох за Паренсов. Същото важи и за Юрий Венелин. Ще си призная, че спомените ми за Карнеги, са силно избледнели.
Относно Фритьоф Нансен.Казваш, че е шумна. А Янко Сакъзов каква е? (но я включихме единодушно към елита)
Относно:
"Всеки сам си прави сметката - а да те питам, ако човек разполага с малко пари (от моя пример - 30 к евро собствени), какво да ги прави в крайна сметка? Този въпрос и Човек, и аз го задаваме сигурно за пети път в различни дискусии - и смислен отговор още не сме получили"

И аз много съм мислил по този въпрос. При мен нещата допълнително се утежняват поради факта, че не съм си отговорил реално още на въпроса :" А бе Пешо, ти реално къде ще живееш? В коя държава?" При отговора на този въпрос изпитвам затруднения. Истинският проблем идва от това, че неизвестните не "идват" от мен. Ама да не задълбаваме.
До 2007г. ще съм пас и ако стане така, че се "обвържа" с БГ, ще "вляза с 1 трефа" в играта.Дотогава се надявам уравнението да е само с едно неизвестно.
Никога не бих си купил жилище в София, ако все още живея в чужбина ( тук се обръщам и към coolguy_mike). Вече стана въпрос, защо от финансова гледна точка това е тъпо. Иначе имам пълно доверие на двама приятели, които биха могли да "мятат по едно око". (Майка ми и баща ми не се занимават с глупости и си живеят живота, а с брат ми не сме се виждали вече 3 години) Но кому е нужно всичко това?
Относно разпределението на парите. Да речем, че съм си харесал някакво жилище за 55 000 Е в Изток. Примерно имам цялата сума в брой. Бих платил 40 000 Е първоначална вноска, а за останалите -тегля кредит (в това жилище ще живея). Така освобождавам ресурс за реализацията на други цели.
Re: Joan, относно....
28-11-2005 - 17:18:46
Е, Янко Сакъзов е сборен термин за мен - бих предпочела малките улички "зад него" посока юг, или от другата страна на парк а- там вече е дондуков, де, ама има тихички местенца. Добре де - "да" на Фритьоф Нансен smiling smiley
Карнеги е една мъничка препендикулярна на Нансен и първия "Дивак" в София беше там - ако си посещавал някой от "Диваците"... - ресторанти с хубава кухня и прилични цени.

Разбирам ти въпроса - и на Cool_guy се канех да го задам... Ама той явно е купувал вече в БГ, живеейки другаде - и не вижда проблем в това. Де да знам - моите познати емигранти май до един имат жилища в БГ - повечето купувани наскоро. Те си държат "база" тук в София- и си идват всяка година поне по веднъж- нещо като традиция.

Е, ти явно си имаш "стратегия" - "една трефа" не беше много силен анонс, доколкото съм запомнила от студентските си години smiling smiley - 12-15 точки и безкозово разпределение - или бъркам? Я по-добре "две в цвят или безкоз" smiling smiley))) - форсирай, ако си решил наситина да вземеш нещо хубаво.

Е, щом имаш по-добра реализация на 15 к евро, която да ти носи повече доход от плащанията по кредита (сумарно) - моля! Чудно ми е само в БГ каква е тази алтернатива, която гарантирано да ти носи над 8 % годишен доход (ако приемем, че плащанията по кредита са до 8 % год) за близките поне 5 години (или за срока на кредита ти). Ама щом имаш такава- не питам smiling smiley
Peter(Petar)
Re: Joan, относно....
28-11-2005 - 17:53:17
Относно Карнеги:
Знам къде се намира, но не се сещам какви бяха сградите там. Говоря ти за архитектура итн.

"Те си държат "база" тук в София". То хубаво бази, ама ако държа такава и в София, малко множко ще ми станат "базите". С Бургас не се разделям, ако ще и цунами да.....

"една трефа" не беше много силен анонс". Ти какво искаш, още в началото да тръгна с голямата кошница.Не забравяй, че имам "партнер". Ако човека душа бере. Същата работа е и при мен. Връщам се примерно в БГ(примерно съм планирал да се реализирам в София), искам да си купя добро жилище, но партнера ми ( жилищния пазар) не ми предлага това, което искам.
В бриджа с широка популярност се ползва лафа : "Ти по-добре се готви за зима, а ако дойде лято....."
И в шаха е така. Ако на дъската имаш позиция от ендшпилен тип с леко предимство да речем от 2 офицера за теб, тогава не бързай да усилваш позицията си, а бавно и постепенно натрупвай предимства.


И накрая относно :
"Е, щом имаш по-добра реализация на 15 к евро................"
Ех, опасна работа сте вие икономистите. Все проценти, все възвращаемост.Примерно ми трябват за това-онова. Защо трябва да тегля потребителски, при условие, че лихвите им са по-високи от тези на жилищните.



Za Tinky

Da,prav si che potrebitelskia zaem e s po-goliama lihva ot jilishtnia i mai ne si struva.
A Bansko mislia che shte se razviva,zashtoto samiat az sqm skior i znam kakvi pari davam za ski i hoteli..Vinagi sqm iskal da imam apt. v zimen kurort.
BTK gi prodadoh otdavna.
Za chovek

Da, moga da vzema na 5.3% no s 5% down payment(parvonachalva vnoska).Bez takava vnoska lihvata otiva na 6.5%.Za 250-300k vijdash za kakva razlika stava vapros.(mislia che okolo 300$ mesechno poveche).Pri polojenia che imam rental property v BG,na koeto vinagi moga da vzema $30k,zashto da stoi taka,a ne parite da rabotiat za men?Vse pak tezi $30k sa v vqd na staro 30g EPK,a ne novo str.,i edva lishte poskqpva poveche.
Ta vaprosa beshe dali da se vzeme neshto tuk ili novo tam (v BG). V kraia na kraishtata investitsiata na chovek e dobre da e tam kadeto chovek jivee.
Nebih mogal da vzema kredit i da kupia apt. v BG.Prosto bankite v North America ne davat pari za pokupka na sgradi v Europe ili drugi kontinenti.Znam che moi priatel napravi taka ,no s pari ot Londonska banka.Prosto lihvite sa po-niski.
Re: Joan, относно....
29-11-2005 - 10:50:56
Peter, ти да не мислиш, че моите познати-емигранти не държат и бази по провинцията smiling smiley . "Много на душманите" - какво лошо има в многото!
Ами ще си го държиш и Бургас, лошо няма.....

Карнеги си е типична уличка от "по-новия" център - сгради най-вече от 50-те години, масивно тухлено строителство - няма дървета, обаче. Иначе всичко ти е "на една крачка" smiling smiley

А - не с тия за бриджа! "Ти по-добре се готви за зима, а ако дойде лято....." - никога не съм си падала по такива сентенции. Според мен е хубаво да се готвиш за това, което е най-вероятно да идва. В смисъл - анализираш и решаваш. Понякога предпазливостта играе лоши шеги - изпускаш шансове! Ако е месец април, например, защо да се готвя за зима ?

Аз ако държа в ръце 16 точки поне, веднага ще форисрам - как иначе партньора ми ще разбере, че аз държа такава карта! А той вече ще си прави сметката - ако е слабичък и бере душа, ще си пасува. Нали целта е максимално добре да се разберем при анонсирането, че да не стане фал - а после ще си го разгираем.

А пък аз в толкова поста те убеждавам, че в БГ има и добри жилища - ама трябва да си потърсиш! Не става автоматично.

Добре де - щом ти трябват за това-онова - харчи си ги. Не съм казала, че трябва да теглиш потребителски. Изобщо аз нееднократно съм заявявала, че не си падам по кредити - каквито и да е в общия случай.
Защо да я държат тази база в провинцията?
29-11-2005 - 15:32:34
Да си плащат данъците всяка година?
Да плащат такса смет, която не изхвърлят?
Да чакат за мизерен наем?

Вместо да продадат и замразените средтва да вложат в някакъв бизнес.
"Печалбите" от недвижими имоти са едни от най-нискете под слънцето.
Инвестирането в такива е наистина идея ако нямаш никаква друга идея.
Re: Защо да я държат тази база в провинцията?
29-11-2005 - 15:49:20
И в какъв бизнес може да ги вложат? Само не почвай да ми обясняваш за акции, валутни разлики, коне и хръткиsmiling smiley
Ами бизнес като на мутрите - купува цигари за един долар, продава ги за три долара и тия два процента живее.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход