Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"

Публикувано от ultrix 
Аз не ръгам масата да прави бизнес.
02-12-2005 - 17:13:00
Просто искам да си повишава знанията, уменията и старанието, за да са добри работници и служители.
Така фирмите ще просперират, а от там и всички.

Тогава цените на НИ няма да ви се струват високи.
Re: Аз не ръгам масата да прави бизнес.
02-12-2005 - 17:41:19
Ама то и продаването на собствения труд е бизнес. Инвестирането в собствени умения също е вид инвестиция.
Joan,

Sartse pusto unashko ne trae,no ne go sajaliavai ti naroda.Koito e iskal e nameril nachina da bqde po-uspeshen i zajivee po-dobre.Ako triabva kato nachalo shte otide v London da kara pitsi i pak shte pravi po 50 pounda na den..Znaem che komunizma ni osakati mnogo,zashto ne se postaraem da navaksame sega?A samo kqrshim ratse i se oplakvame.Predi godini se chu sluchai kogato shefa na Audi uvolnil v Germania vsichki istochno germantsi s replikata-"te ne znaiat kak da rabotiat'.A nie bulgarite kak sme-spetsialisti po vsichko-i montiori i stroiteli i businesmeni.Vseki da si znae miastoto i da pravi tiva koeto moje.Prosto stavashe vapros che prez poslednite 2-3 godini pazara na imoti e vav vazhod i e izgodno koito ima vazmojnost da vkara pari tam.No dali vse oshte e taka,nali zatova govorim?
A za skite ne si prava.Tova e nachin na jivot.Itre otkrivam sezona tuk.Super e.Ako ne si skiorka -opitai,niama da sajaliavash,opianenito e goliamo!
A za Bansko vinagi sqm si mechtal da si vzema apt. za da ne davam pari za hoteli.I edin apt. na moreto s hubava gledka za liatnata vakantsia.Mnogo li iskam ot jivota?
A s 30k naistina nemoje da se pochne business.Oshte poveche v leva.Az misleh che stava vapros za euro.Naskoro govorih s edin priatel,koito mi kaza che min. $100k mu triabvat na chovek za start.Nezabraviai che ti triabvat i rezervni sredstva v sluchai na nepredvideni razhodi(tsenite padat,kachvat,moje da ti stakmiat niakoia globa ..)
Джоан,ако знаеш колко женици има,най-вече млади девойчета на 19-20,който не гледат дрехата която купуват,а колко е скъпа за да могат да се изфукат пред приятелки че видиш ли гаджето ми купи обувки за 300лева :loveu: .Витошка е залята от ментета!!!
Ти тази маса много я подцени,българина не е чак толко тъп и непредприемчив.С влизането в ЕС възможности за бизнес много.
Един млад мъж ако разполага с 30 000евро,дори и да не разглеждаме покупката на имот като инвестиция,ако просто купи жилище да има къде да живее и се хване за 500-600лв заплата,този човек наистина е обикновен страхливец.По-добре да живее под наем и да завърти парите в бизнес,и един ден с печалбата да си купи имот или дори да вземе кредит и да го изплаща.
Ще кажеш да ама ако загуби?
Ами по-добре опитал и загубил,отколкото нищо не опитал и нищо не спечелил!
Пък и с 30 000евро наистина ще живееш на бунище,защото с тези пари друго не може да се купи(в София)
Re: "Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"
05-12-2005 - 11:13:39
Петров, много обичам мъже да ме информират за отношението на жени към пазаруването и магазините :} Много ги разбирате тези работи!

Витошка може да си е залята от каквото си ще, масата не купува от там. А за тия девойчета да ти кажа - ако са с определна професия winking smiley - съгласна съм - купуват си от там. И гажета си имат, дето могат да им купят такива обувки - само дето периодически ги отстрелват и е необходимо да ги подменят. Ама понякога се получава "засечка" - новите босове не искат "употребявана стока" smiling smiley
Само че това, дето го говорим, не е масата.

Масата си купува от Илиенци и сие - Световен търговски център smiling smiley

А ти що не си признаеш, че не живееш в България smiling smiley

"Един млад мъж ако разполага с 30 хиляди евро..." - ами една млада жена, тя какво? Да си търси гадже "един млад мъж...." ли?! :} Сексисъм е това, Петров!

Ами аз не ви преча, щом искате да влагате в бизнес 30 к евро и да живеете под наем - моля! Аз само се опитвам да ви кажа, че масата не мисли така - и това се доказва от цените на имотите и развитието на пазара в БГ, а и не само. Пък вие щом смятате, че така е неправилно, убедете масата в това!
Re: Аз не ръгам масата да прави бизнес.
05-12-2005 - 11:23:06
Schumacher, така по-може, но ти засягаш един много интересен проблем. За това, дето имало висока безработица и много гладни хора, пък никой не ще да работи за 200 лева ("да пълни гушата на частника" - цитат от един познатsmiling smiley . И за това, че все пари нямат хората, пък като минеш където и да е из София - в делничен ден в 10-11 часа, кафенетата и заведенията пълни! Да не говорим за вечерта!

Значи, какво излиза - щом няма да работи за 200 лева, значи - има отнякъде с какво да живее - иначе ще умре от глад!

Мисля, че квалифицирани хора има и те се развиват, и влагат в повишаване на уменията си. Само че искат заплата за своя труд, съответна на тези им качества. Което вас не ви устройва smiling smiley И понеже тези квалифицираните са по-малко от търсенето им, могат да си налагат условията. Иначе вземаш някой за 200 лева, ама той толкова работа и върши - нали така?

Разбирам ти болката, но това е положението - докато има откъде да вадят тия пари, с които висят по кафенетата, няма шанс нито да се развиват едните (повечето), нито другите (по-малкото) с квалификацията да искат да работят за толкова, колкото си готов да им дадеш smiling smiley
Re: Защо да я държат тази база в провинцията?
05-12-2005 - 11:40:30
4ovek, не знам кой се надява да му дадеш от твоето smiling smiley - не изглеждаш чак такъв филантроп smiling smiley
Да ти кажа - и аз не си давам моето, пък не знам дали има нормален човек да си го даде доброволно. Та това с борбата се подразбира от само себе си, според мен.

Само стратегиите на тази борба са различни и всеки си има право на своя. Пък накрая се вижда кой как се е справил - ще поживеем, ще видим.....
Re: "Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"
05-12-2005 - 12:10:29
Cool_guy,

Нещо ме бъркаш с някого... През живота си още не съм била в състояние на "кършене на ръце и оплакване". И на масата грижа не бера толкова, само се опитвам да обясня на 4ovek и Schumacher, че тя за развиване на собствен бизнес не става в общия слувай и самата маса се убеди в това и на практика след промените. Което и беше една от причините за скока на цените на НИ.

А ти зарежи тия за Лондон - като изкарва 50 паунда на ден, колко харчи? Не е важно колко изкарваш, а колко ти остават, според мен.

Колкото до това - всеки да прави това, което може, съм напълно съгласна. И масата не може да прави бизнес според мен, ама Петров например мисли, че си струва да рискуваш всичко, което имаш (в случая 30 к - ЕВРО са си, ама нещо в дискусията бяха обърнати случайно в лева smiling smiley), само и само да си ПРОБВАЛ, без да прецениш риска.

Относно пазара на НИ - аз пак за n-ти път ще се повторя - струва си за определни места и видове жилища - т.е. въпрос на конкретна сметка. Докато в долната мъртва точка (1999-2000) си струваше ВСИЧКО.

Какво ти искаш от живота и дали е много, това аз не знам smiling smiley "Много" и "малко" са относителни понятия - за един много е собствено жилище, за друг - пътешествие до луната. За ските съм си съвсем права - говорим за базисни потребности - храна, жилище, топло.... Ските по никаква класификация не влизат в тази категория - даже и в "кошницата" на статистиката не влизат - затова и увеличението на картата за лифта в Банско не е включено в отчетената инфлация. Ските са начин на живот само за горната прослойка на средната класа (и нагоре). А на теб ще ти кажа - ти си сам и засега не носиш отговорност за семейство и деца. Когато имаш такова, ще видиш, че и разходите, и отговорностите се увеличават неимоверно и много трябва да си увеличиш доходите в сравнение със сегашните, за да поддържаш същия начин на живот (вкл. любимите ти ски smiling smiley.

Колкото до това, аз самата карам ски, но не понасям тълпите по лифтовете и в курортите в пиковия сезон. Предпочитам туризма из планините - тихо, спокойно и красиво.

За парите си е ясно и няма какво да убеждаваш точно МЕН smiling smiley.
Едно бяха 30 к евро през 1998 (дали не бяха още екю тогава?), друго са днес. И според мен не стигат за собствен бизнес, освен в съдружие или пък за покупка на акции. Иначе за дребна търговийка може би стигат, но тя вече няма шанс у нас - и малкото дребни търговци, вече стъпили на пазара, са обречени, та какво остава за тези, които сега "прохождат".
Re: Защо да я държат тази база в провинцията?
05-12-2005 - 12:27:09
Предполагам, че живееш в по-затворена , елитарна среда и затова не ги разбираш тези работиsmiling smiley
Ако знаеш колко българи още не са разбрали, че няма значение дали те граби българин или чужденец, не са разбрали, че основната идея да се инвестира е да се спечели възможно най-многоsmiling smiley Колко българи са на мнение, че западните компании видиш ли мислят не само за печалбите, а и за работницитеsmiling smiley
Re: Аз не ръгам масата да прави бизнес.
05-12-2005 - 12:36:56
И и дваме до проблема - квалифицирания труд е скъп, производството трябва да е високопроизводително иначе затваряме, защото продукцията ни е скъпа.
Аз затова казва, че не виждам переспективи за производство в България. Ако не е трудоемко - не си конкурентен спрямо запада . Ако е трудоемко - дните ти са преброени, защото трябва да увеличаваш заплатите без да се увеличава производителността (щото иначе ще почнат да умират от глад работниците и ще им падне производиелността, ще боледуват, ще са депресирани...)
Затова за производството - вкарваме емигранти и те работят, а ние управлявамеsmiling smiley Друг начин няма. Който не може да управлява - заминава да бере маслини в Гърция. Щото няма смисъл да бере чушки в БЪлгария - малко се плащаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход