Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"

Публикувано от ultrix 
Re: Песимисти-оптимисти
02-12-2005 - 14:19:16
Е преди 7 години 30000лв. бяха много повече пари отколкото сегаsmiling smiley
А и по принцип политиката не е да се стимулират малките производители. Не мисля, че трябва да се инвестира в дребно производство в България.
Имаше стимули последните 2-3 години
02-12-2005 - 14:37:13
Като намалянето на данъците например.
Също - облекчено кредитиране, сертифициране, усвояване на чужди фондове.
Така част от дребните станаха средни производители.

А да се започва в момента с 30 000 ...... не се сещам какво да бъде.
Re: Имаше стимули последните 2-3 години
02-12-2005 - 14:51:14
Ама стимулите пред нашите производители са нищо в сравнение със стимулите пред чужждитеsmiling smiley
А като отваряш думата за кредити нали не мислиш, че ползваш по-изгодни от чуждите си конкуренти кредити.
По-скъпи са ни кредитите. Така е.
02-12-2005 - 15:16:44
Но поне вече ги има.
С такъв успяхме да купим по-голяма промишлена сграда тази година.

А по-силната подкрепа за чуждестранните е и част от външната "политика" на нашите "политици".
Re: По-скъпи са ни кредитите. Така е.
02-12-2005 - 15:34:04
Е все пак и вие сте купували НИsmiling smiley
Така е - нашите политици последното , което правят е да защитят реално родния производител, особено ако е независимsmiling smiley
Я виж какви стимули имаш да внасяш :[www.fibank.bg].
На вашите клиенти дават ли им кредити при облекчени условия в чужбина за да внесат от ваши стоки?
Re: Защо да я държат тази база в провинцията?
02-12-2005 - 16:17:38
Аз бах решила да изляза от диалога, 'щото взехме да се повтаряме май. Или да въртим в омагьосан кръг. Ама пусто сърце юнашко не трае smiling smiley

4ovek, ако не се пробват, са на бунището, ако се пробват без нужните качества, са пак там. С тази тънка разлика, че във втория случай са изхвърлили на бунището и малкото, което са имали като натрупване/наследство. И което би могло да им осигури поне насъщния за известно време. Примери на заложили жилища за бизнес и фалирали (съответно банките продали жилищата им) - колкото щеш!

Сега - ти като не си от масата, а от единиците, защо ръчкаш масата и тя да се пробва?! Имай малко милост към хората, де! Те и без това в началото на т.нар. преход си въобразиха, че всичко, 'що хвърчи, се яде. И се париха здраво. Нали и с теб сме коментирали в съгласие, че това у нас е една от причините за пренасочване на ресурс към НИ и оттам - скок в цените. И на Запад - пак така- от краха на IT балона и на други "балони" и скандали с акции - отлив от тях и наливане в НИ - оттам - скок в цените.

Стига с тази Европа, стига с това Банско - ако не карат ски, няма да умрат, я ! Ама ако нямат покрив ('щото са го заложили за бизнес) - стават клошари - и могат да умрат от студ и от глад!

За Европата знам - и недей да спекулираш с това! Много добре знаеш, че в нашите условия от един наем от боклучива гарсониера панел (дето на Петров му се вижда много лоша), можеш да си осигуриш поне насъщния - базово, без никакви екстри. И какво Банско те гони?!

Я да не ме плашиш, моля ! Ако искам, ще си налягам парцалите и ще мисля как да изкарвам пари - ако искам, ще си продам всичко и ще си ги профукам по магазини и пътешествия - моя си работа! Ти се грижи за себе си! Ти нали мислиш как да изкарваш пари - к'во се косиш за мен!

И в колиба може да живея - и пак да ми е добре smiling smiley Оня тибетския монах (дето все ти го давам за пример) да не е зле, според теб?! Нали знаеш за диалога между кубинеца и американеца - ако не знаеш - ще ти го разкажа.....
Re: Песимисти-оптимисти
02-12-2005 - 16:25:40
Schumacher , браво на вас!

Колко според теб са тия българи (като процент от всички), които хем имат съответната квалификация, хем имат качествата за собствен бизнес? И това масата ли са? Ти да си чувал, че ресурса на инвестиционните фондове и банките се формира основно от ДРЕБНИТЕ СПЕСТИТЕЛИ - т.е. мастата, която няма висока квалификация и получват заплата/доход някакъв, от който заделят нещичко по малко в продължение на години, с цел да го вложат в нещичко, което ДРУГ УПРАВЛЯВА вместо тях? И че на борсата затова се пускат в свободна продажба разни акции на разни компании с цел увеличаване на капитала - да използват свободния ресурс на спестителите - малък по единично, но голям като цяло, защото са много на брой?

Така че на печелившите като теб - честито! Оставете на мира масата, защото така не й правите добра услуга!
Re: "Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"
02-12-2005 - 16:33:22
Петров, ти май не живееш в България smiling smiley Тук не остана човек, дето да повярва на някакъв внос от Италия. Внася се масово от Турция, ама вече знаеш ли как се продава на тези цени, които да ти осигурят печлабата, дето я споменаваш?! Имам близки приятели, занимаващи се с такава дейност - единствения им шанс да се хранят (не говоря да забогатяват или натрупват, само да крепят ниво) е да продават ЕВТИНО! Така че беше то златното време на Капалъ чаршия !
А при конкуренцията на безумно евтините китайски стоки - съвсем забрави за големи печалби от търговия с Турция.
Re: Защо да я държат тази база в провинцията?
02-12-2005 - 16:36:56
Всеки да се оправя както можеsmiling smiley Аз просто коментирам, че за да имаш нещо повече от насъщния трябав да се развиваш. Да се пробваш.
Това, което искам да кажа, че ако някой се надява аз да му дам от моето - няма да станеsmiling smiley Трябва да се опита сам да си го вземе. Най много да му подхвърля къшей хляб за да не ми умре пред входа.
Re: "Имотният пазар в София - везните се уравновесяват"
02-12-2005 - 16:41:09
А бе да ти кажа наскоро четох, че се оплакват, че в София в супер луксозни магазини се продават ментетаsmiling smiley
Петров е прав донякъде - още върви далаверата с ментетатаsmiling smiley Е не както преди години, но нямаш гаранция, че стоката е "фирмена".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход