Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 12:48:39
Ех, Колега smiling smiley,

Отзад-напред

Въпреки че съм зряла жена, май клоня към мнението на твоя син smiling smiley и не мога да го/ги коря за разбиранията им - това виждат около себе си, в това вярват. Твърде е възможно един ден синът ти да ти каже "тате, не ме възпита добре, не ме научи да крада" smiling smiley - същото е възможно и за моя син. Но "...от кратунка-кратунки, от маймунка-маймунки" - това е положението!

Обаче, мисля, че ти някак се отклоняваш от важното. Важното в случая е, че ТАКИВА ХОРА ИМА и те са достатъчно на брой, за да оправдаят съществуването на агенция, обслужваща техните потребности. Второстепенен въпрос е дали това се оглася публично. И да не се огласяше, това няма да промени положението. Развращаването (в твоя смисъл) идва от самият факт на съществуването им, а не от факта, че са изнесени на показ.

Ти какво предлагаш - да крием , че ги има тези, които могат да извадят парите за къщичка в Гърция, за да останат младите хора"чисти и неразвратени"? И това мислиш, ще помогне......

Прав си за младото момиче от "добро" семейство. Но ако не го прочете в пресата, ще го види така или иначе около себе си.

А нюансите (съгласна съм с теб smiling smiley) ги има, но осъзнаването им идва с възрастта и опита.

Колкото до данните на НСИ, аз просто исках да бъдем точни, не да оборвам твоята теза за БВП. Пак казвам, БВП на глава (или потреблението на глава) е СРЕДНА СТОЙНОСТ. При държава с почти липсваща средна класа и голяма диференциация на доходите, тези данни не говорят нищо за 5-те процента с къщички в Гърция.

Прав си - идивидуални са тези случаи - никой не твърди (вкл. и дамата от статията), че са масовия случай. И към тези индивидуални случаи са се насочили те като бизнес.
mbg
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 15:04:18
kamikadze Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз подкрепям твърденията на Явлена не защото съм
> пристрастен, а защото 7-8 години на откупуване на
> едно жилище е БЕНЧМАРК в цяла западна Европа и не
> подлежи на коментар, както например е ОЛП в БГ...
> Не гледайте само обяви и изключения, а отидете с
> брокер на оглед в Германия или Ирландия дори и
> това сравнение задължително ще ви бъде
> споментато...


Az puk mislia che posochenite 7-8 godini za otkupuvane na imot podlegat na komentar, osobeno za Irlandia.
Ste mi e interesno ako moge niakoi da mi dade primer za imot v Irlandia, koito moge da se kupi sega i da se dade pod naem na takava cena che da se izplati za 7-8 godini, puk bilo to i izkluchenie.
Siguren sum che tova nesto e nevuzmogno za koito i da e imot, kudeto i da e v Irlandia i ne e bilo vuzmogno poslednite pone 3-4 godini.
Imotote v Irlandia se otkupuvat s naemi za 25-35 godini i tova e validno kakto za Dublin, taka i za nai-zabitite selca. Mesechnata vnoska po edin 30 godishen mortage e pochti kolkoto mesecnia naem na sustoto giliste.
Poradi tazi prichina Irlandci masovo kupuvat imoti v Iztochna Evropa, Francia, Ispania, Portugalia, Italia, USA, Australia, South Africa i t.n.
Ne vigdam koi irlandec bi si kupil v BG ako moge da si vzeme imot v Irlandia koito da mu se izplati ot naemi za 7-8 godini.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 15:28:07
Joan,
Дано не додеяхме на хората! А з ще съм виновен - пращай рекламациите на мене :-))). За едно говорим, не виждам значими разлики, но се изразяваме в икономичен и накъсан стил (аз, де) и това е причината да не можем да се изясним.
Пък и кой е казал, че трябва да дойдем на едно мнение :-))))

При липсваща средна класа и тънка прослойка мног обогати индивиди следва да има специфични пазарни средства (отговарящи на реалното състояние на нещата) и много добре подготвени (и качествени като личности) специалисти, които да прилагат тези средства. Целта е ясна - да се обслужват много богати, много капризни, но и вероятно доста добре информирани и съветвани лица, които имат голям набор от възможности, но трябва да бъдат убедени, че точно твоята е .... .
Ту бих визирал един елегантен PR, плюс примерно един директен маркетинг, с всичките му аксесоари. Примерно : делови обяди със съпругата на потенциалния клиент :-))).
Как ще си достигнеш целевата група, с тези глуповати изказвания, поднесени не на място.
Не искам да се отклонявам от ВАЖНОТО, подскачам срещу опитите да се реализира в неадекватна и вредна форма. Дали ще фалират посредниците е последното, което ме тревожи.

Joan, в голяма степен ти давам право за влиянието на околната среда върху младите хора. Около нас има доста доста примери, който да размътят главата на индивиди и от двата пола. Неприятното е, че с тези изхвърляния за имотите, нещата се пращат в една съвсем друга орбита и се създават условия за неверни интерпретации. Ако субектът няма опит и правилна преценка, последиците може да са особено тъжни. Какво визирам като реплика на предположението ти, че около нас има доста примери. Да, има някакви примери !
Разни човечета ходят със скъпи дрешки, карат джипове и пръскат пари по заведения и го правят понякога натъртено и с апломб. Без да правя опити за внушения, но подобни гледки най-често (у хора с вярна преценка) пораждат тъжно (или насмешливо) поклащане с глава. Защото това си е тъжно. Да не говорим, че не значи нищо, абсолютно нищо !
Виж, ако има и къща за 0,5 М в Испания, тогава вече нещата са доста по-различни.
Хърсев добре обяснява, как и при какви условия се стига до къщата.

Хайде стига, че и аз сам на себе си омръзнах :-))))

Другата тема - с броя месечни наеми сме го коментирали нееднократно.
Аз също съм си позволявал да кажа, че това е едно здраво ценово съотношение (120), което осмисля и мотивира инвестиция в имот, но истината е, че в момента на пазара на недвижимости май повсеместно са се сложили такива дадености, че подобно съотношение представя желаното за действително.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 16:22:18
Колега, съгласна съм с теб - за казаното в последния ти пост. Тъжно и смешно е това, поне за нас с теб. А ако научим и децата си на същото - и за тях да е тъжно и смешно и да знаят, че други са всъщност ценностите в живота, тогава мисля, че няма опасност от развращаване smiling smiley

Додеяхме, приключваме. Мисля, че така или иначе сме на подобни позиции, макар че тук там има някои нюанси. Но за важните неща сме съгласни smiling smiley

Колкото до възвръщаемостта, и аз си мисля, че тук във форума отдавна сме я "разнищили" в подробности. Що битки се водиха по този повод! smiling smiley

Но г-жата от Явлена явно не ни чете или пък не ни вярва. Има си други убеждения, макар и неподкрепени с доказателства. И затова и доста от пишещите тук не й вярват smiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 16:44:10
Начев, тъжно ли е, смешно ли е няма значение. Според мен в момента е по-важно да си агресивен, отколкото да си образован.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 16:45:20
[dnes.dir.bg]
Ети ви още един фактор , който не е в полза на понижаването на цените.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 17:14:44
е 7 евро/м2 са сигурно 0.5-1% от разходите за строителството (в зависимост от това къде и как се строи)

Едва ли оказват такова голямо влияние, в сравнение с другите фактори (примерно поскъпването на труда и материалите)
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 17:24:53
4ovek,
Ти си направил избор! Предполагам, че той е личен и не се отнася до твои близки.
Не го оспорвам, но си зададох един прост въпрос : Ако някой ми даде право и едновременно ме задължи да избера (ама без никакви "но" и "обаче"winking smiley и това да се отнася не за мене, а за близки хора ......., какво ще правя ??? Сложно !

Относно повишението - по-скоро си прав ! Поне факторите в тази посока са повече на брой. Като качество, тегла и т.н. - картината става прекалено сложна.
Все пак, по-добре е да растат бавно, отколкото да паднат драстично ! Втората хипотеза върви в крак с един много лош сценарий. Мое субективно усещане !
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 18:43:06
В АВГУСТ споделих тук , че имам намерение да си закупя апартамент на морето на цена 450 Е кв . От терасата се гледа резиденция Перла . Дави кажа честно никой от форума не ме подкрепи , поне за цена или местоположение . В момента е вече 550- 620 Е кв . Като са продадени вече всичките останали апартаменти . Качество - шпакловка , пвц дограма ст. пакет , ппр водопровод , мдф входни врати ,замазка и мазилка в бани , ел . табло с предпазетели и минерална теглена мазилка , кабелна , телефон и домофон .Общи части в завършен вид терикот , шпакловка и боя , метален интириорен парапет на тераса . Сега довършвам - фаянс в баня и пълното и оборудване , гранитогрес в стаи , боя може в цвят + цялостно оборудване , осветление , вертикални шори , тв , и мини кухничка с аспиратор . След като го обзаведа напълно между временно щего обявя за продаване . Ако несе продаде за сезона ще посрещам туристи и вип гости желаещи да ни посетят . Та за цените - ами вдигат се леко , малко са местата на 1 линия , скачат разрешителните за строеж , скачат материалите , труда скочи много , има и търсене от страх да не изгорят пак пари на хората - има търсене 30 000 до 60 000 лева , намерят ли такъв имот и го взимат ей тъй да има .
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
18-12-2006 - 18:45:55
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход