Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 16:39:29
dr_snuggles,

Именно че за бомбата е лесно - развиват се тези температури (вероятно си прав, ползвайки ядрен разпад като начален тласък на процеса), синтезират се ядрата на изотопите и се отделя огромно количество енергия, но тя не е нужно да бъде котролирана, а се оставя да се отдели свободно, като се използва за разрушение.

А проблемът на термоядрения реактор на синтез е как да се овладее отделената при синтеза енергия, при тези температури и налягане. И да се използва като енергиен източник подобно на реактора на ядрен разпад. Като се има предвид, че горивото за разпада - урана и изотопите му, също е изчерпаемо в природата (подобно на петрола), а за синтеза се ползват водородни атоми, който е най-разпространеният елемент във вселената. Освен това, долколкото знам, при синтеза вероятността за излизане от контрол на реакцията е многократно по-малка от тази при верижната реакция на разпада, което го прави далеч по-безопасен за експлоатация.

Един такъв реактор би направил огромен пробив в снабдяването на човечеството с чиста и на практика неизчерпаема енергия. Затова и се работи така усилено по въпроса.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 17:12:30
Защо в Сащ не питат извън земните за този синтез преди да ги застрелят и отопсират да видят с колко сърца са ?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 17:33:25
Личността на Е. Хърсев нееднократно е будила разнопосочни реакции в този форум, но ето, че и той е бил впечатлен от появилата се информация за масови закупувания на имения в южните дестинации.
Сигурно ще е интересно.
Той все пак трябва да внимава с подбора на думите. На мене ми беше далеч по-лесно.

[www.standartnews.com]
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 17:51:33
Nacheff,

Ами човекът се изнервил, че (представи си!!!) може и да има такива и толкова на брой българи. На мен на такова ми прилича, съдейки по тона му smiling smiley А иначе - кому вреди тази статия и твърденията на онази госпожа, че било имало такава ниша на пазара на НИ, и то за българи? Ами щом тази фирма е решила, че има ниша за запълване, нека я запълва. Ако е сбъркала, то ще стане ясно скоро smiling smiley

Ти защо се изнерви от статията, ми стана ясно - твоето донкихотовско сърце не утрая smiling smiley. Ама г-н Хърсев 'що се нерви, не разбрах smiling smiley Може би защото все още прогнозата му за спукване на балона не ще да се сбъдне. Ами видите ли, твърдят за разни, дето можели да си купят къщички за по половин милион евро в Гърция.

Е, има време де. Ако сме живи и здрави, ще видим......
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 18:29:47
Ами то си е за впечатляване определено.
Дайте да вкараме малко цифри:
Според госпожа Илиева - потенциални клиенти на Unique Estates са 5% от българите. Реалистична оценка на населението - 7 милиона, засега няма да броим имигрантите макар че доста от тях имат добри финансови възможности. Клиентите излизат 350 хиляди. И Тези клиенти явно отчаяно се нуждаят от втори дом с цена Е 300-500 хиляди. Това означава че в България има 350хил Х 300-500хил = Е105-175 МИЛИАРДА - свободни, които хората имат желание да вкарат в имоти в чужбина. Според мен един бизнесмен може да си докара по-добра доходност ако ги инвестира тези пари в бизнеса си отколкото ако ги затвори в имот. Смятайте тогава, тези хора в бизнеса си какви пари са вкарали. Еми че ние живеем в една много богата държава тогава smoking smiley . Дори да приемем че журналистът нещо е объркал и госпожа Илиева е имала предвид 5% от работещото население на България. По данни на НСИ за 2005 това са над 2млн човека. Да ги закръглим на 2 млн в полза на госпожа Илиева. Клиенти - 100 хиляди. Свободни пари за инвестиране във "втори дом" (малка спретната къщурка с 2 липи отпред :} ) - Е30-50 МИЛИАРДА. Яко, а? И къде са тръгнали някои, да ходят да бачкат като луди по Европата, Америката и прочие бедни държавици? Предполагам че ще е интересно тези суми да се съпоставят с данни от банковата система, но там не съм много компетентен и затова ще пасувам. smoking smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
14-12-2006 - 09:39:52
Panther1,

Сметката вероятно е правена за население в трудоспособна възраст, все пак 2 милиона пенсионери няма как да са клиенти за такива къщички, също и 1 милион деца. А и г-н Хърсев говори за 44 хиляди българи с такива възможности.

Не разбирам какво те впечатлява? Не си ли разбрал, че у нас диференциацията на доходите е огромна, като в третия свят? Нямам на разположение конкретни числа, но съм убедена, че наистина 5 % от българите са много богати, може би има 5, айде 10 % средна класа и останалите 85 % са тези, които са тръгнали да бачкат като луди по Европата, Америката и прочие държави.

Всъщност ако забеляза, г-н Хърсев не отрича броя/процента на тези, които имат такава възможност, а по-скоро отрича намеренията им за това в полза на по-полезна (според него) употреба на тези пари.

Колкото до банковата система, убедена съм, че болшинството от тези пари не са в банки в България.
Не знам защо му се струва невъзможно на г- Хърсев smiling smiley "А на мен ми се струва невъзможно 44 000 българи да си държат парите в Кипър или на Виржинските острови, да речем."

Той все пак по-добре от нас би следвало да знае кой, как и къде източи банковата ни система през 96-97-ма и къде се държат тези пари.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
14-12-2006 - 09:51:04
Panther1,

А най-странно за мен е защо твърденията на г-жа Илиева ви впечатляват изобщо. Така или иначе те касаят един много малък процент от българите, сред който определено не сме ние, пишещите тук smiling smiley. Тя (или фирмата й) е заложила на тях в бизнес стратегията си и ако са неверни, просто ще фалира поради липса на клиенти.

Всъщност, по косвен път можем да стигнем до истината smiling smiley Ако и след две-три години тази фирма я има и работи, значи, клиенти е имало smiling smiley

Е, да завършим с класическото "ще поживеем, ще видим" :}
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
14-12-2006 - 11:08:36
Значи, като се каже "да не сте луди да купувате в София за 1000 евро на кв.м., по-добре си купете в чужбина - никой не подскача, а като някой каже - почнаха да купуват в чужбина - и всички се юрват да обясняват, че нямало такова нещо."
Аз очаквах поне някой от защитниците на това, че цените в България са надценени да каже - "видяхте ли , аз бях прав, хорат се усетиха и разбраха, че е по-добре да купиш в чужбина." Ама не - сега пък се обяснява, че и в чужбина не може да се купува.
Аз лично се равам, че някой е тръгнал да оферира и чужди имоти - говори за оптимизъм, който липсва на много от пишещите тук. Нагласата, че е нормално да си беден е най-голямото препятствие към успеха.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
14-12-2006 - 11:31:54
4ovek,
Ние с тебе от край време играем в различни отбори, но това не пречи винаги при среща на терена да се поздравим, пък и да смигнем! Харесва ми !

За едно никага не е имало разминавания. Имотът е Първо : Местоположение, следователно среда, атмосфера, условия, възможности, ниво ...... да не изреждам и други хубави думи. Накратко - все неща, които при нас се срещат в изобилие, пък по света тотално отсъстват :-)).
В този контекст условно е допустимо изказване от рода : При тези цени .. по добре някъде там, но не тук ! Всеки си знае.

За да не стане грешка, аз пак ще си кажа. Не пледирам да си купят там, обратното - субектите на подобни действия са ми напълно непонятни, до степен да ги наблюдавам като резултат на мутации.
Препоръчвам на всеки, комуто е останал по един излишен милион в торбата около Коледа, преди да купи навън да си направи труда да попита, колко струва наемането на хубава и достатъчно голяма вила за един летен месец на прилично място В Гърция.

Нека все пак да не забравяме и зададената тема, пък и ми се ще поне в едно да се съглася с тебе.
1000 Е за БГ не е неподходяща цена. За имоти, при които има някакъв елемент на уникалност, бих казал, че това е цена, съобразена с реалностите.
Иначе - нова конфекция по комплексите - до 700. Оттам нагоре - може, но ако си разменял генетичен материал с марсианци.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
14-12-2006 - 15:42:07
[www.evroportal.bg]

В цяла Европа официално вече очакват спад в цените на имотите и директно казават че купувачите стават водещи в сделките ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход