Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 20:00:20
Едно от нещата за които съм се зарекъл след 01.01.2007г. е да спра с компромисите и да не позволявам повече негативно настроените членове на обществото да ме дърпат обратно в блатото на бедния жител на Изтока.
Та след 01.01.2007г. за мен всеки, който действа в посока на това да бъдем бедно общество, подчинено на Брюксел е враг. В частност и теб с негативните си изкази, убедеността, че на Запад трябва да се печели повече ще считам за враг. Имаш двайсетина дни да се поправишsmiling smiley
А бе ти как с тази робска психика ще оцелееш в Европаsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 20:06:34
Предполагам имаш предвид термоядрения реактор, който го строия ЕС, РУсия, Китай, Бразилия, Швейцария... А от 01.01.2007г. и България като част от ЕС всъщност ще се окаже строител на това чудо на чудесата.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 00:19:11
Реакторът е строен отдавна и е съсобственост между Хърватска и Словения. Но това не е толкова важно. Важно е че в Словения има много сериозни производства, които са довели до висок жизнен стндарт в страната, а туризмът има сравнително малък дял. И става въпрос че tralala говори уверено за неща, които определено не познава.

А иначе съм съгласна, че това от което се нуждаем е балансирана оценка на държавата, в която живеем. Това не е толкова трудно, защото България вече редовно се включва в различните рейтинги на сериозни агенции. Това, което е лесно и постижимо на този етап за всеки е да отиде да живее другаде ако в България не може да се реализира. Това обаче не значи че трябва да отрича избора на тези хора, за които България е място на реализация. А дали на Запад се печели повече е въпрос на факти, а не на убеждения. Запад е Швеция, но и Португалия, а така също и северна и южна Италия. Мисля че разбираш че говоря за контрасти. И не бива да забравяме, че България също е Запад за някои.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 09:50:20
Elfi30,

Малко оф-топик - 4ovek говори за новия реактор на термоядрен синтез - принципно нова технология за ядрена енергия на база синтез на водородни ядра (доколкото си спомням). Той е първият в света такъв, огромен проект с участието на технологично развитите страни от цял свят. На термоядрен синтез има създадена бомба - т.нар водородна бомба, но не и реактор все още - за съжаление, военните винаги са първи в новите технологии smiling smiley. Доколкото знам, има проблеми с материалите за реактора, тъй като се развиват неописуемо високи температури.

А атомни централи на ядрен разпад (технология, сравнително отдавна позната и реализирана) има из цяла Европа, вкл. и в Словения.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 11:06:40
Joan,
Споменатото от тебе е вярно, в частност. Това е обществена тема.
Аз, обаче, нямам повод да си общувам отблизо с купища простаци и не познавам битието и възможностите им.
Познавам отблизо мнозина способни и успяващи хора, но те още не са на това ниво. То е далече и от мене. Само най-горната прослойка в моя бранш биха могли на теория да си позволят покупка на точно такъв имот, но те са определено единици за цялата страна. Нека бъдем реалисти. Закупуването на луксозна къща в чужбина е акт, който се реализира едва след като преди това са били решени с много, много пари множество други въпроси и проблеми у нас, похарчени са били и купища допълнителни средства за лукс и разкош и какво ли още не. Имаш ли идея за какво става дума!?

Простоватият опит на лично заинтересовани хора да правят евтини внушения, че даването на 0,5 м. Е. аз къща в чужбина нещо естествено и това, видите ли, се превръщало едва ли не в правило, тест за принадлежност към ГРУПАТА, че споменаването въобще на подобна сума пари е семпъл, делничен акт.

Тази статия е под мотото (невидимо за всеки) : ЗА ГОЛЕМИ ПРОСТАЦИ, НО С ГОЛЕМИ ПАРИ. Спирам.
Ето на , колежке, въртях суках, пак на твойто дойдох :-))))), добре, че накрая се възцари мир и хармония!

А иначе с тебе и с другите колеги сме си говори май доста за Гърция и цените там.
Преди време бях ровил и имам представа. Ако не се забиеш в моден курорт и непосредствено зад първа линия, в Гърция можеш да си вземеш хубав имот за пъти по-малко пари.

Хайде да стига, че го превърнахме в мелодрама.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 12:40:15
Колега Nacheff,

Винаги се радвам да постигаме мир и хармония smiling smiley

Теб не съм те гледала в очите (все още winking smiley , но от вируалното общуване съм стигнала до извода, че и двамата принадлежим към т.нар. "средна класа", което автоматично поставя и нашата среда и контакти пак там, а това не е таргет-групата на тази статия. Информацията ми за хай-клас е случайна (казах вече), но мога да разчитам на нея. Така че всичко си е на мястото - ние няма да купуваме къщички из Гърция, но все още можем да си позволим 10-ина дни на море (може и там, може и в БГ). Пък и така е по-интересно - имаш избора всяка година да си на различно място smiling smiley

А който си има брада (пари), ще си купи и гребен (къща в Гърция).
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 13:20:25
Извинявам се, че се намесвам в офтопика, но ми се струва, че говорите наизуст относно т.н. термоядрен синтез. Първо, става въпрос не за термоядрен синтез, а за студен ядрен синтез. Такъв все още съществува само на теория, а експерименталното му и вероятното практическо приложение досега е без успех. Второ, термоядрения синтез на земята наистина е известен под формата на дорбре известните <поправка:ядрени> бомби, които сами по себе си са изградени от 2 по-малки, едната дели тежки ядра уран или плутон<атомна бомба> и създава необходимата висока температура за същинския ядрен синтез на 2 водородни изотопа - деутерий и тритий<водородна бомба>. А същинският термоядрен синтез засега е възможен единствено на слънцето, където свободните водородни ядра, намиращи се във формата на плазма се сливат образувайки хелий и отделят необходимото за нашият живот количеството енергия.

Мнението ми за цените е, че качественото ново строителство ще върви плавно нагоре. Некачественото и реално непродаваемото ново и старо-панелки в неатрактивни квартали неминуемо ще върви надолу. Шарани с пари в джоба са изчезващ вид по нашите географски ширини, а по европейските, бъдете сигурни, такива отдавна не виреят...:>



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-12-13 13:28 от dr_snuggles.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 14:14:33
Говорим за ИТЕР - проекта, който се осъществява в момента във Франция. Екпериментален термоядрен реактор - не студен синтез, а много топълsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 16:17:52
Относно оф-топика и dr_snuggles,

Първо - това беше пояснение за Елфи, че става въпрос за нова технология за производство на ядрена енергия, различна от разпада (fission), която тя бърка с централата в Словения, а и по целия свят.

Иначе не бих искала да влизам в излишни спорове, но терминът е thermo-nuclear fusion - което си е термо-ядрен синтез и се счита за перспективно направление за снабдяването на човечеството с енергия в бъдеще, като за целта се отделят милиарди евро за научни изследвания, и то именно за материали, устойчиви на температурите, които се развиват при този синтез. Специално ЕК има програма, насочена в научни изследвания САМО на тази технология.

Цитат:
"Thermo Nuclear Fusion

No one can say for sure whether nuclear fusion reactors are ever going to work. Even the scientists who are working on fusion research talk about reactors fit for operation only in 50 years. But for several reasons it is important that at that time we already have at our disposal a working and clean supply of energy."
link: [infotools.hfpeurope.org]

също и в wikipedia

"Locally cold fusion
See Locally cold fusion for more information.
Muon-catalyzed fusion is a well-established and reproducible fusion process that occurs at ordinary temperatures. It was studied in detail by Steven Jones in the early 1980s. It has not been reported to produce net energy. "

"Hot fusion
"Standard" "hot" fusion, in which the fuel reaches tremendous temperature and pressure inside a fusion reactor or nuclear weapon...."

Така че си говорим за горещ синтез, все пак. Много горещ smiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-12-2006 - 16:28:03
линка от Wikipedia - [en.wikipedia.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход