Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 16:25:32
"Според Илиева българите вече имат потребности и от втори дом в чужбина. Акцент на продажбите извън България ще бъде Гърция, като прогнозите са за сделки предимно с къщи между 300 хил. и 500 хил. евро. Unique Estates има партньори в съответните страни в чужбина и ще организира т. нар. viewing trips (посещение на имота с цел оглед), които ще включват нощувка и обяд в имота, за да прецени купувачът дали това е подходящият дом за него. "


Аз обикновено съм сдържан човек, но горната статия е толкова ......, а от това пасажче ми се повдига.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 16:43:07
Зареди се с положителна емоции. Гледай го от положителната страна. Аз примерно това си го превеждам така:
"Почваме ги гърците - ще ги изритаме от беломорието. И аз ако имам късмет да спечеля някой лев повечко ще си купя къща в Егейска Македония."
Един вид - без оръжия, без кръв България на три моретаsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 16:57:22
Добре, убеди ме да съм по-позитивен !
Да живей Бг на три морета !

Обаче на Илиева ще поставя въпроса ребром :-)))): Искам да ми дадат една макар и скромна вечеря в имот от "късата листа", та да си направя още един viewing trip (обърнете внимание колко патетично и монументално стои - при все това туй не е един прост оглед, а било посещение на имота с цел на оглед) на светлината на свещи (свещите от тях).
Нали ще се съгласите, все пак съм тръгнал да харча суми предимно между 300к и 500 к, няма д ами се стискат за едно кисело мляко, свещ и втори viewing trip, я !
Отврат !
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 17:16:51
Колега Начев,

Защо пак така донкихотовски smiling smiley - казвам го с най-добри чувства, да не скочиш сега...

Ами тя си каза, че таргет са им тези 5 % от българите (или 10 %), дето наистина могат да си позволят тези имоти, за които говори. К'во сега - като има богаташи, ще има и хора, готови да ги обслужват. Занаят като всеки друг smiling smiley

Да ти кажа, склонна съм да й вярвам. Имам и лични наблюдения по една случайност, че наистина имот в Гърция става хит сред нашите богаташи.

'що толкова се косиш , нали вече се разбрахме - НЯМА СПРАВЕДЛИВОСТ на този свят!!
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 17:22:16
Човек-о

Когато фактите говорят и боговете мълчат, но ти си явно нещо повече щото имаш няколко мизерни панелки дето можеш да продадеш /ако намериш лапнишаран/

Разходи се из София и виж че дупки за нови строежи няма /терени колкото щеш/ щото новопостроените с калпави Итонги нови кооперации няма кой да ги купи

Проектантите се молят някой да им даде поръчка ама всички изсипват пари не за нови проекти а за нови БИЛБОРДОВЕ по улиците и платени стати в пресата, белким шитнат някоя гарсониерка по документи за двустаен ...
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 17:27:25
И моля ви четете статиите до края - апартаменти в Париж с гледка към Айфела се продават по 10 000 Е .... о аз забравих че там вече не строят магистрали щото си имат достатъчно и за това центе на имотите ще падат .... ГОЛЯМ СМЯХ

само дето строят ускорител на елментарни частици ... и най големия пътнически самолет

Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 17:33:17
Kamikadze,

Не знам 4ovek дали има панелки за продаване, ама това с липсата на дупки за строеж в София направо ме зашемети.

Аз всеки ден псувам из Лозенец "е, не се настроиха тези хора, брей". Защото не мога да си стигна до офиса - по пътя поне три ОГРОМНИ дупки за строеж минавам, тротоарите заети, заградени, разбити, огромни камиони влизат и излизат. Днес пък бетон помпа заела половината платно (за тротоара да не говорим). Калища, разбити плочки от тия зверове! Ходим на зиг-заг като някакви слаломисти. Тъкмо завършат някаква сграда и отдъхна, и те вземат, че разкопаят поредния трап.

А ако пък искаш не лични впечатления, а числа, погледни издадените разрешения за строеж през мг. И не си мисли, че тия, дето са ги взели, си ги държат на хартия, а не са почнали да копаят поредната дупка за строеж.

А дали стоят непродадени, не знам. Ама явно такава перспектива не плаши желаещите да строят, по мои наблюдения.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 17:39:16
Joan,
Нямам нищо против да се обслужват състоятелните хора!

Само че това, което са написали, отдалече издава евтиния и простотия ! Такива яления има понякога и сред визираната група, но като цяло не го приемам з а правило.
След 17 години свободно предприемачество и разни сходни, докарването на процеса до евентуално похарчване на 1/2 М евро за вила в Гърция на мене поне ми говори, че става дума за принципно сериозни хора и с безспорни качества.
Многократно съм споделял, че работа с пари и правенето на бизнес искат мноог качества. (Няма да ги тестваме тези качества в Неговите списъци - това е съвъшено друга тема).
Е, не може с тези прости и евтинки приказки да правиш послания към потенциалния си и (много специален) клиент.

Това ми прилича на някакъв сбъркан вопъл на незнайно кого, незнайно за кого, а за "защо" не ми се и пита.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 17:48:31
Е, тук не знам дали ще се съглася smiling smiley Познавам куп простаци, които могат да си позволят въпросната вила в гърция. Мисля, че и в сферата на бизнеса и парите пак по донкихотовски подхождаш smiling smiley

И съм по-склонна да повярвам на тази госпожа, в смисъл, мисля, че по е уцелила тона за случая от теб.

Някак емпирично съм си доказала, че "качествата" на "принципно сериозните хора" обикновено включват снобизъм и простотия, също и "евтиния", ама не в смисъл на пари, ами на вкус и стил.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 18:26:10
Искам да подкрепя Джоан. От дълго време вече заможни българи купуват имоти в Гърция и Кипър - нещо което правят и англичани и други.

На tralala бих казала, че ако твърди че жизненият стандярт на Словения е постигнат с туризъм, аз не вярвям на нито едно от неговите твърдения. Само 2 примера - Словенска е фирмата Gorenje, а има и атомна електроцентрала.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход