Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 09:56:41
Истината е че мръсните пари управляват пазара на недвижими имоти, а дребните риби само подскачата на около и плямпат глупости. Истината е че тези пари ще съсипят и този пазар както стана това при застраховането или търговията например. А лапни шараните ще им се завие свят от чука който ще им се стовари.
След това ще дойдат големите западни акули и ще наложат монопол с по-голямата си "компетенция" ...

Въпроса е на къде ще се насочат тези средства - защото там ще са големите печалби след време. Дайте да отговорим на този въпрос и ние да спечелим покрай тях.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 11:51:12
Ама като почнете да треперите от "големите", от "чужденците"...
И какво - да не са извънземни? Или това е оправдание, че не предприемаме нищо?
Ти действай както искаш - аз ще си се развивам, пък ако ме смачкат - живот и здраве да е.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 11:54:33
Имам основания - мога да продавам на по-висока цена.
А и като се оскъпява строителния продукт (а той ще продължава да поскъпва) - няма да имам конкуренция, която да подбива цените.
Тралала нека си чака развитие като в Чехия, Полша и Унгария - ще се изненада неприятно като види, че България се развива по съвсем друг път.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 12:01:05
България е в много по-изгодна позиция от Чехия, Полша и Унгария. Мизерията, която преживяхме пречисти доста неща и стъпихме на по-здрава основа.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 13:26:39
Quote

Аз живея в UK от 6 години...

пак се почна с изказванията от типа "Еди къде си цените са по-ниски от тези в София, а заплатите са 10 пъти по-високи". Недей така - били сме в Лондон.

Няма смисъл да сравняваш цените на някои стоки, ами средните разходи за живот. Щото и в България има някои хора, които съвсем почтенно си изкарват 10 пъти повече отколкото други хора в Лондон

Ако според теб в Лондон е по-евтино и заплатите са 10 пъти по-високи, просто си купи къща там и си живей живота. Само дето се оказва, че май не е толкова лесно.

Или поне не мога да разбера защо повечето хора дето работят в Лондон не могат даже наем да си позволят там, а живеят на 50 км и пътуват сутрин по 90 минути за да си стигнат офиса, а когато все пак си позволят да отидат да карат ски в някоя туземска държава като България, се молят на местните да им купят карта за лифта, щото така е по-евтина

Някак си не се връзва с твърдението за 10 пъти по-високи заплати и по-ниски цени...
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 13:35:35
Далаверата е даси фирма която да извършва инфраструкторни проекти към някоя община . Даси дупе и гащи с кмета и ти да печелиш поръчките . Примерно ремонт на мост ще бъде писан 5 милиона , даваш 1 на кмета за още 2 правиш там нещо и крадеш другите 2 милиона . Така или иначе комисията по приемане се контролира пак от този кмет . Ако греша или съм споменал по малки цифри ме поправете .
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 13:59:04
4ovek явно не си излизал скоро от България за да видиш истината.Дадох ти само за пример една Чехия която има в пъти повече инвестиции от България,което има инфраструктура с години по развита от нас и какво ли не още.Приятел си купи преди 2 години за 200 000 Евро 4стайна къща във Франция с басейн и 10 декара двор.По твоят начин на мислене такъв имот в БГ трябва да струва 500 000 Евро.Смешно е да твърдиш че България е в по-изгодна позиция от Чехия или Франция. В една държава като Словения с 2 милиона население която се изхранва в повечето случаи само от туризъм средната заплата е 1000 Евро.Но повярвай ми там си заслужава да дадеш и 2000 Евро на квадратен метър.как може в една европейска столица като София(след 20 дена) да има разбити пътища(ами маркировките къде са?),тънеща в отпадъци и мръсотия и със средностатистическа заплата на човек от 300 Евро да се сравнява с Любляна,Прага,Будапеща.Бил съм и съм видял,незнам къде я виждаш тази по изгодна позиция,дано си прав,но за следващите 20 години аз лично не я виждам.Да ти изброявам ли някои квартали на София които нямат още дори асвалтирани улици и канализация,можеш да си искаш колкото си искаш и да наказваш купувачите,въпроса е че няма да е още дълго,има време ще видим. clap:
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 14:16:51
LTRX Явно не си запознат че от центъра до единия край на Лондон разтоянието е към 60км.Прав си че има много хора които пътуват,поради простата причина че в предградията и извън града е по спокойно,магистралите са големи и удобни 50 км се взимат за 15 мин ако не си запознат,отделно на това много хора исползват фирмени коли.Дадох пример че някои хранителни продукти са по евтини,а не за имотите явно не си прочел добре.Но ако става дума за имоти да по трудно е да се купи но по изгодно е,ето ти пример. Купуваш къща в источен Лондон за 200 000 паунда ,10% от сумата са ти необходими,което ще рече 20 000 паунда, всеки месец главницата ти е 800 паунда при 20 годишна ипотека,без проблем можеш да я отдадеш под наем за поне 1200 паунда,тук всичко се плаща от наемателя(ток,газ,вода и данъка на къщата)даже можеш и да печелиш.А защо не съм си купил,понеже тези 20 000 паунда ще си ги възвърна чак на 5-6 година само ако плащам главницата.Познавам много хора които печелят така с няколко ипотеки,но те смятат да си останат тук за постоянно,а аз нямам такова намерение.А ако плащаш цялата ипотека ще ти се качи на не повече от 1400-1500 паунда на месец вноската или с просто погледнато око наемателя може да ти изплаща ипотеката.Това е пример пример за къща,при апартаментите може да е и по добре,понеже са по евтини от къщите,а наемите са почти еднакви.Дай ми пример за България? winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-12-12 14:18 от Tralala.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 15:45:49
Бил съм и ходя достатъчно често навън. Разликата между България и споменатите страни е в това, че при нас тепърва ще се реализират големи инфраструктурни проекти, точно поради причината, че там има , а тук няма такива неща. Има много работа в България, а където има много работа - криза не чакай.
Предста ви си, че в Чехия намалява строителството на магистрали (защото най-важните отсечки , финансирани от ЕС са вече понаправени), а в България се увеличава (проста защото имаме някакви смешни километри по жизненоважин пътища). Кой е в по-изгодна позиция - този който вече и поизял баницата или този, който тепърва почва?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-12-2006 - 16:05:39
С 200000 паунда купуваш 10 малки жилища в София и взимаш 120 паунда от всяко. Значи сметката е същата , като в Лондон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход