Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !

Публикувано от Znae6t 
ven
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 07:20:57
NA хубаво ги говориш, но:

Quote

Не забравяй, че винаги можеш да си продадеш апартамента ако виждаш затруднения с вноските по ипотеката.

Ако цената на имота не покрива кредита? Какво мислиш ще направи банката? Да не би да ти опрости оставащото? По скоро не, ще си го търси по всички възможни начини - запор върху заплати други имоти и имущество, т.н Така че продаването на имота при цена по-ниска от ипотеката е лош сценарии. Т.е няма да ти реши проблема с кредита. Освен ако не успееш да продадеш имота заедно с ипотеката...
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 11:01:34
Да ама и заплатите скочиха доста в България, особено в някой сфери, другите ще тги последват. Преди да спориш поразрови за колко са работили хората реално през 1998 и за колко сега.
И щом говориш за долари виж дори официалната статистика за минималната работна заплата - тя е 170 лв. за 2007 (виж там колко е в долари), при положение, че беше към 50лв. Не е ли скочила 4 пъти в долари?
na
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 18:09:53
как цената на апартамента няма да покрива ипотеката? Нали Куку даде пример с 30% вноска; също се подразбира ,че съм правил някакви плащания; По твоя сценарий значи цените на имотите трябва всяка година да падат с по 10%
Затруднения може да имат хората, които спекулативно са купили/ ще купят имот със 100% заем, без вноски по заема за определен период през който тече лихва и ако за същия период няма ръст на цените или дори се получи спад.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 19:11:01
Куку продължава да се прави на интересен. Колко страшна била ипотеката!!
Навсякъде в развитите държави се работи с ипотеки. Че кой може да извади 300000 - 500000 долара в кеш и да си плати имота. Изключвам наследствата, продажба на друг имот и там подобни.

B.T.W. Познавам много канадци, които идват и работят тук в САЩ, но не познавам американци, които искат да отидат в Canada. Поне аз като ходих в Canada бях страшно разочарован от разбитите улици!! Не че и при нас ги няма

Don
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 20:40:59
4овек, за себестойността имаш право, че за всеки е различна. Нали знаеш историята за Кольо Фичето дето искал за построяването на моста 700 хил. гроша, докато турският инженер го оценявал на 3 милиона.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
05-11-2006 - 01:14:13
Razbiti ulizi v Canada? Kyde gi vidja be choveche? Sigurno sa po zle ot Sofia, a?

Ne bila strashna ipotekata? Kato njamash neobhodimija dohod da ja izplashtash stava strashna.

Nemuniemo njakoj shtjal da kupi apatramenta ako zakysash s vnoskite? Da, no na kakva cena?

The devil is alwasy in the details.

Obshtite prikazki ot roda na neminuemo, evropejski sjuz, zivilizazionen izbor i prochee si gi zavrete otzad.




Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
05-11-2006 - 01:40:01
Разбира се, че ипотеката е страшна като нямаш доходи. Но това важи за всяка ипотека, не само в БГ. При нас например, ако закъсаш с плащанията, банката ти продава къщата на цена, достатъчна да погаси дължимата сума, но въобще няма да се постарае да и вземе по-добра цена. Може да си плащал дълги години и накрая пак да останеш на сухо, т.е не получаваш нищо обратно.И няма да съм аз или ти този, който ще намаже като купи къща на безценица, има си специални хора за това.

Колкото за пътищата - малко след като минахме границата САЩ-Canada - посока Монтреал, беше миналата година

Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
05-11-2006 - 18:35:27
Zraveite,ima li njakoi ot prekite nabliudateli v BG na pazara na nedvighimi imoti da zabeljazva njakakvo razvitie?pokachvane na prodaghbi,pokupki i respektivno na zeni?
Vse pak da se varnem kam temata smiling smiley
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
05-11-2006 - 20:06:36
[Пазара трябва да се нормализира тази зима, поне аз така смятам. Не може замеделска земя без никаква парспектива да се търгува на цена от 35-55-...еур/м2, както и строежи с най-ниско качество да се конкурират с цени от западна Европа. Доколкото съм наясно категоризацията в строителството вече става факт от 2007г. и тогава ще настане истинското отсяване. Знам , че много от познатите ми със строителни фирми гледат да приключват обектите и да се преориентират - което е показно и с какво качество строят. Лошото е , че всичкото това ще се изкупи и след време ще им се стовари на главите на новодомците.
Смятам че е време търсенето да определя пазара, а не болните планове на имотните селяни или т.нар. ИНВЕСТИТОРИ, които си нямат и на идея от строителство, или неграмотните Архитекти, или пък фирмите, в които Техническият ръководител е имагинерна величина.
Но за пазара важи следното: ... и кокошките сами си избраха петела, който да ги поведе ...
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
05-11-2006 - 21:02:15
v po-dalgosrochna perspektiva az sasto vjarvam che ste stane taka,
po-skoro imah predvid kak stojat nestata v momenta na pazara,ima li izobsto njakakvi prodaghbi na bezumni zeni,kakto obestavaha agenzii i razlichni "igrachi" i ne , i kade sa talpite obezumeli kupuvachi koito sturmuvat i naddavat s pachki
winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход