Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !

Публикувано от Znae6t 
Don
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 17:24:28
Точно така. За да можеш да работиш с цена на земята ти трябва конкретен парцел.
Това няма как да го коментираме тук. Затова дадох примера с обезщетението.
Понякога парцелите са доста надценени, а аз не знам какъв е нейния случай.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 17:26:06
Не е така.
Ти изобщо не смяташ колко струва времето, което отделя предпримачът ако сам си строи, както и неговите умения да ръководи и организира.
Би ли ми боядисал апартамента на цената на материала през свободното си време?
Don
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 17:38:26
Абе човек, не ме разбираш и това си е. Явно имаме различия в израза себестойност на строителния продукт от гледна точка на предприемача.
Тук не говорим за офертни цени, при които се взимат "труд x 200%", "материали х 115%", "механизация x 130%", за да отчетем административно-стопански, доставно-складови и незман какви си още разходи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-11-03 17:53 от Don.
Don
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 17:44:57
Защо не споделиш колко ти излиза на теб 1 кв.м застроена площ, та да зная поне защо толкова усърдно спориш.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 17:59:45
Защото е фирмена тайна и защото себестойността се дължи на моите лични умения и знания.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 18:06:50
Ами имаме - ти не смяташ месечната заплата на предприемача, която вкарваш в печалбата. Колко според теб би следвало да си отдели предприемачът ако ръководи сторителен обект, доставки, техническо ръководство и в същотно време се занимава с осигураване на финансиране, клиенти и т.н. Само защото инвестиор и строител са едно и също физическо лице. Колко трябва да е заплатата на човек, който съвместява 6-7 висококвалифицирани длъжности?
То сигурно ще почнеш да ми спориш относно това, че като фирмата е моя и всички фирмени пари са ми като лични. И това не е така. Фирмата е едно, личните разходи са друго.
Don
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 18:40:14
Ами така кажи - прав си. Действително аз в себестойността не включвам заплатата на предприемача. Аз от този пример с боята нещо друго разбрах, ама както и да е.

Добре - ще си коригирам себестойността, като вкарам заплатата на предприемача. Да кажем, че предприемачът взима заплатата на 6-7 висококвалифицирани специалисти средно с по 500 евро заплата.
Това прави 3500 евро на месец заплата на предприемача. В същото време строи 2 блокчета от по 2000 кв.м за 2 години.
Заплатата му увеличава себестойността на 1 кв.м. с около 20 евро.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
03-11-2006 - 19:06:12
На две блокчета - на 12-14 човекаsmiling smiley
Ама чак толкова не може да се разчекне. Истинат е, че трябва да си вкараш малко администрация в цялата сметка.
А бе какво толкова си се вгледал в себестойността - различна е при различните фирми и това. И то доста различна. Ами тя зависи и от проекта.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 02:26:37
Na tezi s ipotekite im predstoj mnogo interesting experience v sledvashtite 10-na godini.

Da si broil 30-na prozenta ot cenata v cash, da si teglil 70-na prozenta ipoteka i v edin hubav i vesel moment da ustanovish che kolkoto i da izplashtash sumata kojato ti ostava da dylgish e po-goljama ot cenata na kojato da moge da prodadesh apartamenta, a toj si ostarjava, za lihvite njama da govorim che ottuk natatyka sa vse nagore.

I taka 5-10 godini. Ako si lucky da ne ostanesh bez rabota ili ne daj si boge da se razboleesh, eventualno shte izplatish skypozeniija aprtament i nakraja kato smetnesh i lihvite shte vidish che si platil 3 pyti poveche otklokoto moge da mu vzemesh.

Tova se slchi v Japonia v poslednite 17 godini. Tam sa 120 miliona, edna ot naj-bogatite strani v sveta na malka plosht.
Tam cenite skochiha sys 100 proenta (tochno 2 pyti) za 10 godini i tova beshe oceneno kato balon kojto se otduva veche 17 godini.

V Bylgaria kydeto cenite v Euro skochiha 3-4 pyti a v USD 5-6 pyti za 5 godini estestveno balon najma.
na
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
04-11-2006 - 04:52:46
Куку, забравяш няколко важни момента:
Ипотеката е съвсем нормален инструмент във всяка страна и няма какво да се плашиш. Като си много умен кажи ми каква ти е алтернативата - нали трябва да живееш някъде- значи по твоята логика трябва да живея под наем и след 10 години(по твоя пример) като погледна назад се оказва , че нямам абсолютно нищо защото съм плащал чуждата ипотека. Ако ти продължа разсъжденията като живея под наем и си загубя работата значи ще трябва да живея на някоя пейка в парка.
Втория момент, който подминаваш е , че имоти в центъра на престижни места винаги ще се търсят. Също така обикновено хора, които са имали 30% в брой за апартамент би трябвало да имат повече пари и добри доходи. Провери си математиката по отношение на вноските, защото нещо не излиза.
Периода който ти разглеждаш е доста голям, хората се надяват на покачване на заплатите , така че ипотеката би трябвало да е по-лесна за изплащане. Не забравяй, че винаги можеш да си продадеш апартамента ако виждаш затруднения с вноските по ипотеката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход