Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !

Публикувано от Znae6t 
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 10:26:26
Е да ти кажа мен цената на кв.м. ме вълнува толкова, колкото и цената на килограм автомобил. ДА знаеш някой да продава нови автомобили на килограм?
МИслиш ли, че ако цената на квадратен метър е добра, това автоматично води до бърза продажба?
Средната квадратура на жилище и други такива параметри са важни , когато се говори за стандарт на живот. Когато се говори за продажби важна е цената. Може много да ти хареса къща 1000кв.м. за цена 400 евро ан кв.м., ама като нямаш 400000 евро си купуваш боксониерката за 800. ТИ ще отчетеш цена на кв.м. 800 евро , аз ще отчета сделка за 25-30К, предприемачът построил къщата ще си скубе косите, че цените са се сринали, този построил боксониерата ще казва, че са нагоре.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 10:39:19
за 4овек

въобще не си на ясно какво ме мъчи.
Не съди по себе си за другите.
Ще ти кажа какво ме мъчи мен в момента.
Мъчи ме, че децата ми учат в училище в което един родител може да влезне и да бие ученици с които се е бил сина му - малкото просто мутре. Същия родител може да влезне и да псува учителите по време на учителския съвет. Същия родител се води за бизнесмен.
Въобще мъчи ме чалгата, простащината и наглоста на разни хора.

Много ми е любопитно теб какво те мъчи.

Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 10:46:10
Huba-Buba, сменяй държавата.. Това дето го описваш е повсеместно и става манталитет, или свикваш или се махаш. Да се бориш също може, но често много боли - кога буквално, кога душата, защото лумпенизирането стигна до кресчендо - като почнеш от долу, та до горе, за съжаление и много и учители и преподаватели и доктори и журналисти и политици, все са в кюпа. А свестните считат за луди или абдали.
Как да не се запиташ - а не са ли, впрочем....
И мен ме мъчи същото, при това отдавна, но за сега не виждам светлина в тунела...
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 10:50:06
Това, че теб не те вълнува не значи, че други също не ги вълнува. За целите на статистическия анализ това е показател, който е необходим.

А ти не си анализатор и те вълнува дали има кой да ти купи жилищата. Просто имаш друга професия и затова ти трябва друга инаформация.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 10:57:16
Joan,
Благодаря за подробната инфо. Грешката е в мене. Чета напряко и бързо. Прочел съм "реципрочност", но в момента съм мислел за нещо друго. Написаният от мене текст го доказва. Иначе съм закъсал здравата и въобще не трябва да съм тук :-)

Да, наистина подадох статия за икономика САЩ и ФЕД, но доколкото си спомням (очевидно е твърде малко) много повърхностно проследих дискусията след това.
Ще ит призная нещо (пък не казвай на другите :-))) - не само ми е трудно да чета български на латин, но и не съм сигурен, дали разбирам правилно. Ако е дълъг текстът, накрая така се ядосвам, че всичко се изпарява.
Дано само това е причината да не помня добре дискусията ти с Куку. Иначе - лошо :-))) за мене.
Нямам нищо против всеки да пише както може! Знам, че има много обективни причини. Ако имам време ще чета, иначе не - и така !
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 11:41:52
Quote

Ще ти кажа какво ме мъчи мен в момента.
Мъчи ме, че децата ми учат в училище в което един родител може да влезне и да бие ученици с които се е бил сина му - малкото просто мутре. Същия родител може да влезне и да псува учителите по време на учителския съвет.

а в някои други страни, ученик може да влезе в училището и да застреля 12 свои съученика и един учител, както и да рани други 24 ученика

това не те ли мъчи? Или просто караш на принципа "Точно на мен не може да се случи"?
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 11:45:55
Joan, всички ги вълнува не цената на кв.м., а тотала. Обаче едни го съзнават - аз, а други не гоsmiling smiley
Е сега ако ми кажеш, че анализаторите не се интересуват от това дали се купуват или не... smiling smileyНе само мен - всички ги интересува дали се купува или не.
Между другото ти по едно врем написа нещо за средната цена на двустаен в Българи, от която се вижда , че всичко си е на място. Жилищата са в пъти по-евтини отколкото в САЩ, а живеем в по-малки, защото ние сме по-бедно общество.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 11:47:20
Quote

ТИ ще отчетеш цена на кв.м. 800 евро , аз ще отчета сделка за 25-30К, предприемачът построил къщата ще си скубе косите, че цените са се сринали, този построил боксониерата ще казва, че са нагоре.

ами значи цената на м2 е важна, но не сама по себе си, ами спрямо сегмента в който пазаруваш

ако искаш двустаен - гледаш цена/м2 за двустайни, ако искаш тристаен - сравняваш с други тристайни.

За къщи / мезонети и други по-специални сегменти, съм съгласен че няма смисъл, защото както сам си казвал, тези проекти са доста индивидуални и е трудно да се сравняват
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 11:56:39
Аз мисля, че достатъчно ясно се изразих - тези, които трябва да правят анализи на пазара, не могат да минат без цена на кв.м. И обясних защо. Това е показател, елиминиращ фактор с голямо значение за общата цена - големина на жилището. И затова за целите на сравненията е необходим. А че си има особености - има си ги. Както и ltrx ти каза, за да избегнеш неточности, можеш да сравняваш в съответните сегменти - както за видове жилища (едност. двуст. и т.н.), така и за видове строителство, така и по градове, и изобщо каквото е необходимо за целите на анализа ти.

Пък ти ако смяташ, че си единственият, който осъзнава какво му трябва и какво не - твоя си работа!

Аназлиаторите се интересуват И от това дали се купува и кой купува. За разлика от предприемачите, анализаторите обикновено се интересуват от повече неща. За да е по-пълен и да дава повече информация анализът им. Пък ползвателите могат да си отсеят необходимата им информация според нуждите.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
31-10-2006 - 12:39:26
НЕ гледаш цената на кв.м., гледаш цената на два апартамента с еднаква фунция. Били дал 1200 евро отгоре за ненужен коридор? Знаеш ли как буйстват, че му пробутват 30кв.м. тераса с цена на кв.м.?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход