Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !

Публикувано от Znae6t 
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
06-11-2006 - 22:42:43
avatar
kalinka Написал:
-------------------------------------------------------
> 4овек, ти виждал ли си оферта от строителна фирма,
> включваща анализи? Например при търгове пред
> Държавата или по-сериозна фирма, просто е
> задължително да защитиш предложената цена по
> документи (сметни норми и под.) Правя анализи за
> своята си дейност и при официални документи цената
> ми на м2 винаги е еднаква. Някои пера могат да се
> променят (рентабилност, печалба, допълнителни и
> дост.скл.р-ди), други не могат (часова ставка,
> цена на материала по фактура, разходни норми и
> т.н.) Разликата е в рамките на 10% от оферираната
> цена. Последно гледах анализи за завършено по БДС
> строителство (къща 150 м2) август за 220 евро/м2.
> Би трябвало да са приблизително еднакви за цяла
> България. Повтарям - това е по нормативни
> документи!

Ако по БДС е 220Е/кв.м.,то колко ли ще е на шпакловка и замазка,защото фирмите така ги предават.Като отчетем факта,че продажните цени се движат между 600-1000Е/кв.м.,какъв ли % им е печалбата?
confused smiley
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
06-11-2006 - 22:48:05
25% се приема за "законна" печалба. БДС включва замазка/шпакловка, но задължително после трябва още.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
06-11-2006 - 23:55:28
avatar
kalinka Написал:
-------------------------------------------------------
> 25% се приема за "законна" печалба. БДС включва
> замазка/шпакловка, но задължително после трябва
> още.

БДС не включваше ли мокет,балатум,скш,санитария?Когато по друг повод споменах,че по света законната печалба е до 25%,ми се смяха от сърце.
smiling smiley
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
07-11-2006 - 07:15:14
Допълнителни разходи и рентабилност се начисляват само на труда. Понеже часовите ни ставки са смешни, то и с тези 130-140% отгоре печалбата е мизерна.
Остава или да икономисваш материали/време, или да плащаш под 200 лв. на работниците, или да надуеш цената колкото можеш и без много обяснения. Може и тритеsmiling smiley
Мога да дам пример с така масовите топлоизолации: нека някой защити цена, по-висока от 14-15 лв. за EPS + мрежа, дюбели, шпакловка. Не че х2 е несправедливо, просто документите не го позволяват.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
07-11-2006 - 08:15:26
Няма такова понятие "законна печалба". Ако можеш да докараш не 25 а 25 000% печалба, значи си бизнес гений smiling smiley
Що се отнася до топлоизолациите - за апартамент на втория етаж миналата година организирахме сами поставянето на изолация. Само материалите ни излязоха около 14-15 лв. Отделно се спазарихме за труд с двама майстори по 10 лв на квадрат, но като се добавят ъгли, козирки, си излезе около 28 лв на м2. Не виждам фирма как ще оферира по-ниска цена от това или дори тази цена.
Дай да видим кои документи не позволяват цена x2?
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
07-11-2006 - 09:34:28
Дори съм си купил и софтеър за такива анализи. Не само, че знам за какво става въпрос, а си правя такива анализи за всеки обект. Но на частен инвеститор, който държи на договор по твърда цена категорично отказвам да му доказвам каквото и да е. Или ще ми плаща по анализи и няма да се обвържа с това колко ще излезе обекта (както се практикува при държавните поръчки за да може да се краде) или не му влиза в работата колко плащам на работниците, колко давам за материали, а го интересува за определените пари да получи готовия продукт.
Държавни поръчки от много години не съм правил и не държа да правя.
Също отказвам да съм подизпълнител на големите фирми (които също държат да им доказваш нещо), докато не се научат да се държат приличноsmiling smiley
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
07-11-2006 - 09:37:16
Е на вас може ад са смешни в моите анализи не са. друг е въпросът, че като клиент види колко е часовата ставка и почва да припадаsmiling smiley
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
30-12-2010 - 17:38:56
avatar
Quote
kuku123
Vseki kupil sled 2003 godina ili na cena nad 400 Eu za Sofia osven ako ne e top rajon s zel INVESTIZIJA shte go izduha moshtno.

Za Varna ceni ot 800-1000 EU/M2 sa zavisheni pone 3 pyti.
Vigte cenite v Polovdiv kojto sa mnogo po-normalni ot Sofia, Varna i Burgas. Tam v Plovdiv crash nadali shte ima. Moge bi shte ima malyk spad
Dokato za Sofia/Varna/Burgas neshtata sa dosta trevogni.

Napodledyka v dosta mesta ot privnijata kydeto znachitelna chast ot gilishtata za zapusteli i neobitaemi i po prinzip mnogo rjadko vyobshte se prodava neshto
zapochvat da iskat po 500 Eu /+ na kvadrat koeto e tolkova smeshno i nerealistichno che dori ne si zaslugava da se komentira.
Ima gilishta na pazara objaveni za prodan ot 2 (dwe) godini na kojto 'cenata' im postojanno 'raste' bez da ima izobshto kupuvachi.
Smeshna i tygna kartinka.

Mojata prognoza e che sled crasha kojto shte posledva syvsem skoro cenite shte sa nadolu pone njakolko godini.
Segashnite 'ceni predlaga' njama da se dostignat otnovo i sled 15-20 godini za realnte sdelki.

Ceni ot 1000 Evro za kvadraten metyr luksozna gilishna ploshta shte sa realni za 2025 godina i to za top rajon.

Горният цитат да се чете като отговор към питането на уинкито

Quote
Тинки Уинки
Quote
valsodar
Не знам за сривльовците дали ще го сънуват, щом прогнозите им отпреди 2-3 години до една се сбъднаха към момента, за разлика от всички давани от брокерите.

Знаеш ли какъв им е проблема на хората с прогнозите от преди 2-3 години?
Те казаха нещо, което беше очевидно към момента на казването му. По непонятни за мен причини те се превърнаха във форумни герои - явно останалите са били много слепи към този момент.

Та тези хора виждат картинката само пред носа си.
Къде бяха тези хора преди 5-6 години? Липсваха. Защо ли?

Та, вземи зарови се в мнения от 2003 година (в стария форум) и виж как доста хора са предричали какво ще стане и то взе че стана в периода 2004-2006 и тези хора не са ама никакви сривльовци.

Не винаги пазара се движи от нашите очаквания. Най-лошото е когато човек започне да игнорира някои факти, защото не пасват на тезата му. Ей в този капан паднаха брокерите през 2007 и 2008. Сега други хора са на път да паднат в него.

Казвам ти ги тези работи, защото ти си виждал пазара само как пада, горе долу като брокерите, които го бяха виждали само да расте. Аз съм го "преживял" как расте от 2002 до 2008 и после как пада. Та, съвета ми е да не изпадаш в положението на брокерите от 2008 година.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
30-12-2010 - 18:27:05
avatar
Толкова ли много го насрах.. или имаше и друга причина да ми изтриеш поста :}

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 19:00 от Tumnio.
Re: Иде спад на цените на имотите или това ,за което винаги съм бил сигурен !
30-12-2010 - 18:28:49
Те тия двамата през живота си сделка с имот не са правили, някакви шушляци, дето само дращят по форумите.
То и баба ми 10 години да повтаря едно и също, все ще познае. Хората милионери станаха, нашите все си чакат умирачката.
Шутове.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход