Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за цените или какво се случва в момента

Публикувано от Joan 
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
04-11-2005 - 15:58:00
4ovek, ти се разфилософства върху последния параграф, който, според мен, е попаднал от друга статия или материал по погрешка smiling smiley. Той е в противоречие с почти всичко казано по-горе, или поне не е логически следващ от тях. И не знам откъде дойдоха тия 800 е на кв., когато по-горе се говори за 500-650 е кв (до 700 за стрелбище), и то за София. Както и да е, журналистическа им работа smiling smiley

Не бих се наела да правя изводи като теб - мисля, че автора малко се е пообъркал в тезите си smiling smiley. Това, което на теб ти изглежда като неговото мнение "Значи според автора в момента е изгодно да се купуват по-евтини жилища и да се изчаква с покупката на скъпи. " аз не го виждам от статията. По-скоро не виждам да е защитено някак в статията.

Но пък това, което виждам, е, че и автора смята, че има все по-задълбочаващо се сегментиране на пазара - в този смисъл може би говори за 800 Е на кв- това е предлагане в диапазона на скъпите жилища - тук си прав. И става въпрос за такива в центъа и "престижни райони". Но не мога да се съглася, че тяхното тегло може да доведе до средна 800 е/кв.м - няма начин. И как ако цените ще бъдат тласкани надолу, от средна 580 Е (мисля някъде там е в сайта) ще дойдем до средна 800 Е/кв.м? Че да се задържаме на нея.

Аз се концентрирах по-скоро на първия параграф - поне той ми изглежда смислен и обоснован:

"Бумът с цените на недвижимите имоти в България, по всичко личи, е към края си. Последните безпристрастни данни и състоянието на пазара навеждат на този извод, като очерталата се тенденция в момента е към стабилизиране, леко понижение в повечето региони на страната и увеличаване на предлагането на имоти, смятани доскоро за хронично липсващи на пазара."

Относно тенденциите в близко бъдеще - вече си казах мнението

p_nachev
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
04-11-2005 - 16:19:41
Joan,

Явно ме приканваш вече да се пенсионирам, пък и май ми е време :-)))
Във всеки случай стрелби на прибежки не се планират, ако не за друго, то понеже напоследък си доста добричка и не усещам забелязвалата се някога склонност да поизостряш (лекичко) ситуацията :-))) Пък и уморих се вече ! Дори и екшъни по телевизията отказвам да гледам. Все пак не трябва да се залага много на това :-))

Имам добър хабер. В понеделник (а може и по уйкенд) ще ми донесат статията н аХърсев !
Ама ти нали си знаеш, че добрите новини не са винаги толкова добри, колкото изглеждат. Оказало се, че статията е на две несъседни страници, а втората нещо не са я намерили, засега. Е, чак до там не мога да помня, какво съм чел преди дни, та затова се бях обадил с молба да ми намерят СТРАНИЦАТА.

Във всеки случай, в понеделник (или по-рано) ще мейлна нещо.

Като стана дума за къса памет - би ли ми припомнила, какъв точно играеше Хърсев в периода 96 - 97. Имам някакви спомени, но не мога да ги датирам точно. Академична кариера, Банка (някаква), фин. къща Адлон Дисконт (май бяха там с Пръмов).
И в предишната размяна на мнения аз се дистанцирах от становищата, че е имал нещо общо "широката благотворителност" към народа ни в онзи период. Истината е, че точно неговата биография не ми е била във фокуса на вниманието, а и нямам някакви ясни спомени.
Това не е просто любопитство! Питам, защото и във въпросната статия той май споменаваше мимоходом за някаква шайка разбойници, нападнали страната ни преди години. Детайли - другата седмица.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
04-11-2005 - 16:43:19
Е как де се концентрирам върху смислено нещо, когато статията завършва както ти сама отбеляза с паднало от някъде заключениеsmiling smiley 800 евро на кв.м. средна цена?
Въпросът е какъв е края. А според автора е 800еврона кв.м. - е това не е успокояване, а драстично покачване.
Как да спорим за това дали се качват, падат цени, когато нямаме на какво да стъпим.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
04-11-2005 - 17:17:31
Начев, ровни в google и ще видиш интересни писания, като например:

"Бившите шефове на Минералбанк Емил Хърсев, Владимир Ташков, Румен Касабов, Асен Запрянов, Кирил Стоянов и Живко Генадиев, които трябва да отговарят за източването на 3 251 636 000 стари лева, имат мерки за неотклонение "парични гаранции". Гаранцията на Хърсев от 1997 г. е 4000 лв. Ташков и Касабов са били в ареста за известно време и са излезли срещу гаранция от 20 000 лв" - част от публикация в СЕГА.

линк: [www.segabg.com]

Не ми се коментира точно това, наистина!

А ти пък къде видя, че те приканвам към пенсиониране?! Само по това, че съм много кротка напоследък ли ? :} Ако е така, ще взема мерки да се поправя smiling smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
04-11-2005 - 17:24:08
Ама ти какво сега - това пишат журналистите, това ще коментираме! Те не за първи път не знаят как да си изложат и обосноват тезата.

Затова четеш избирателно - това, дето е смислено - коментираш, другото просто игнорираш (след като си се помъчил да го впишеш в тезата и си видял, че няма място там). Пък ако не ти харесва НИЩО - ами формулираш си твоя теза и я обосноваваш. Само ако искаш, де smiling smiley

'що пък какъв е края - може да е какво е началото smiling smiley

Ами ако хората са пейстнали по погрешка края от друг материал? да не мислиш, че не се случват такива работи smiling smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
07-11-2005 - 11:49:09
Ама аз мисля, че по-погрешка са пейстнали и началотоsmiling smiley
А дали статията не е писана от трима незавидими журналисти, които не се познават и са изолирани от света, като американски съдебни заседателиsmiling smiley
Аз не разбирам каква е тезата. Затова ми е трудно да коментирамsmiling smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
07-11-2005 - 12:14:45
Като не разбираш каква е тезата на статията, казах ти - формулирай си твоя теза - темата е най-горе: "Пак за цените или какво се случва в момента"

Можеш и някоя краткосрочна (2-3 години) прогноза да дадеш, може, ако смееш smiling smiley и по-дългосрочна - 5-6 години.

Ако имаш желание да коментираш, все ще се намери какво :}
p_nachev
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
07-11-2005 - 13:33:58
Joan,

Dnes naistina ste polucha stranizite ot 24 -chasa.
Sled tova ste ste gi napravja v edin .pdf fail.
Dotuk njama da e trudno.
Az moga da go pratja kato lichen mail na vseki kolega, koito ima interes da se zapoznae.
To si e nasha lichna rabota.

Imam i edin drug aspekt, po koito iskam da chuja mnenie ! Mislja, che mai ne bi bilo mnogo korektno kam domakinite ot saita da se pulikuva tuk sadarjanieto, respektivno da se dava link za nesto, koeto njma prava za obsto, svobodno polzvane.
Az chesto i mile bi dasadno plediram da ima pravila i reglamenti, ta izpitvam discomfort ot njakakvi haotichni deistvija.

Sorry za Latin.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
07-11-2005 - 14:18:10
Не мога да разбера защо ще ме наричаш говедо, но няма да ти се сърдяsmiling smiley
Единственото за което апелирам непрекъснато е да стъпи на някаква база. Колко е цената в момента? Никой не казва точно. Навсякъде ли ще има еднакво движение на цение? Пак мълчание.
Е не може да се сравняват несравними неща - апартамент ново строителство в Иван Вазов и панелка в Обеля. Малка е връзката между движението на цените. Възможно е да се получи и разнопосочно движение - даже е най-вероятно някой цени да паднат, а други да се качат.
И никога не съм казвал, че темпът на растеж на цените от последните две години ще продължи.
Горе-долу защитавам тезата, че цените се определят от пазара и да не слагаме коня пред каруцата. И да не се опитваме да измисляме непазарни фактори за да разберем пазара.
По повод това което се случва. За пазара на НИ период от няколко месеца не е от голямо значение. Те сделките обикновено се осъществяват за повече от месец след като страните са се договорилиsmiling smiley
Дали си заслужава да се инвестира в НИ ? Зависи от местоположението и цената. Такова нещо, което беше досега - да се реализира печалба от всяка сделка с НИ няма да продължи. Този , който разбира ще печел - този, който не разбира ще загуби.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
07-11-2005 - 14:33:19
Прогонзата е, че ще се задържат или леко ще поскърнат до приемането ни в ЕС, а след това вместо очаквания от много хора спад ще има нов скок, но този път не толкова голям като последния.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход