Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата стават все по-достъпни*ok*

Публикувано от Geto 
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 11:13:54
та белким тръгне пазара?
-----------
Някак не ми е ясно какво значи "да тръгне пазара", в момента и от доста време моите брокери се скъсват от огледи и сделки, колко още да тръгне ? Хората си продават и купуват, отстъпките са символични, според мен в момента си е повече от нормален пазара, пък който иска да вярва.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 11:14:47
avatar
Quote
moskvi4
Quote
paio
Quote
Пламен Николов
Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.
Едно и също е......само зависи колко струва хляба .
Именно. Просто и ясно.

Не е едно и също.
По-добре заплати по 5.000 Е и кв.м. - 2.000 Е.
Това ще означава че ще сме супер държава за живот.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 11:26:41
Quote
TZARS
Quote
moskvi4
Quote
paio
Quote
Пламен Николов
Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.
Едно и също е......само зависи колко струва хляба .
Именно. Просто и ясно.

Не е едно и също.
По-добре заплати по 5.000 Е и кв.м. - 2.000 Е.
Това ще означава че ще сме супер държава за живот.
Нещо не си ни разбрал - това горното може да се случи, но един хляб ще струва 10 Евро.
... и не - "няма да сме супер държава за живот". Ако преди 20 години, кога бяхме 9 милиона души и рестартирахме системата, и нищо не се получи, то колко още години ще ни трябват сега, когато сме 2 милиона по-малко (при положение, че точно най-предприемчивите си стегнаха багажа и се изнесоха), а на вратовете ни висят 30 милиарда кредити. Освен това цяла Европа е потънала и няма време и желание да ни дундурка и вади за пореден път от блатото. Таааа, ще се оправим, ще се оправим... зимата.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 13:17:53
Quote
moskvi4
Нещо не си ни разбрал - това горното може да се случи, но един хляб ще струва 10 Евро.
... и не - "няма да сме супер държава за живот". Ако преди 20 години, кога бяхме 9 милиона души и рестартирахме системата, и нищо не се получи, то колко още години ще ни трябват сега, когато сме 2 милиона по-малко (при положение, че точно най-предприемчивите си стегнаха багажа и се изнесоха), а на вратовете ни висят 30 милиарда кредити. Освен това цяла Европа е потънала и няма време и желание да ни дундурка и вади за пореден път от блатото. Таааа, ще се оправим, ще се оправим... зимата.

По тая логика сега един хляб трябва да струва 16ст, един мерцедес С класа 7200лв.? България все пак не е Северна Корея да си произвеждаме всичко. Много сме обвързани откъм внос и износ и докато не увеличим износа (съответно производителността) няма как да се оправим.
Това което направи кризата е именно увеличаване на производителността - оказа се че с 5 човека можеш да свършиш работа, която си вършил с 10. Проблема, който все още не е решен е какво да правят излишните 5. В момента висят на бюджета, тъй като нови фирми се откриват съвсем малко, инвестициите драстично са намалели. Само че "няма все да е така", както се казва в един популярен виц. 2012г. беше последната в която копаехме под дъното. Следващата ще тръгнем нагоре и това не е само мое мнение. Работата ми е такава, че всеки ден се срещам с хора от бизнеса и малко по малко почва да се вижда светлинка в тунела. Никой от моите приятели не разсъждава макроикономически - логиката им е простичка: Ако аз се оправя, Пешо се оправи и Гошо се оправи, значи нещата ще се оправят.
Повишаване на цената на труда е спасението (което включва повишаване на образование, на производителност, създаване на иновативни конкурентни продукти), не понижаване на цените на имотите, хляба и мерцедесите.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 13:34:53
avatar
Quote
moskvi4
Quote
TZARS
Quote
moskvi4
Quote
paio
Quote
Пламен Николов
Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.
Едно и също е......само зависи колко струва хляба .
Именно. Просто и ясно.

Не е едно и също.
По-добре заплати по 5.000 Е и кв.м. - 2.000 Е.
Това ще означава че ще сме супер държава за живот.
Нещо не си ни разбрал - това горното може да се случи, но един хляб ще струва 10 Евро.
... и не - "няма да сме супер държава за живот".

Аз едно знам, че където получават по 5.000 евро заплати, живеят добре.
Имат и за хляб, и за салам, и спестяват, и обикалят света.
Друг е въпросът ние кога ще бъдем така.
Там където заплатите са 500лв, майката си тракало.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 13:56:55
Quote
Пламен Николов
По тая логика сега един хляб трябва да струва 16ст, един мерцедес С класа 7200лв.? ....
Извинявай, но къде я видя "тая логика"? Нищо подобно не съм писал. Всъщност това е, дори, контратеза на моята. А за това, как си срещал хора от бизнеса дето се оправя ли... много се радвам за теб. Само че, за разлика от теб, аз се намирам в самия бизнес, и не забелязвам никой да се оправя. Макро показателите също не показват нито България, нито Европа да се оправя. Статистиките за кредити, балансова сметка, ПЧИ сочат точно обратното на това, което ти даваш за пример с Пешо и Гошо, да са живи и здрави. Та... да кажем, че просто сме на противоположни мнения, меко казано smiling smiley

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 14:05:06
Quote
TZARS
Аз едно знам, че където получават по 5.000 евро заплати, живеят добре.
Имат и за хляб, и за салам, и спестяват, и обикалят света.
Друг е въпросът ние кога ще бъдем така.
Там където заплатите са 500лв, майката си тракало.
А знаеш ли, че там където получават 5000 Евро живеят по-добре само и единствено, защото в останалите части на света живеят с по 100-200 Евро.
Ноо, имам лоша новина за теб - това скоро ще се промени. Този дисбаланс ще бъде изравнен, както водата в скачените съдове. Богатите народи сами се преебаха като изместиха производствата си при евтината работна ръка. Защото толкова се възгордяха от напредъка си, че не им стигна да обикалят по целия свят за жълти стотинки, а местните аборигени да ги хранят и чукат за един кирлив долар, ами им се прищя и да спрат да работят. Да, ама не - де викаше Бучаров.

Това, разбира се, е просто едно литературно отклонение от темата, което си позволих, нямащо нищо общо с това, за което говорихме.
А това, за което говорихме беше, че шансът заплатите в БГ да станат 5000 Евро е далеч по-малък от това, имотите да станат по 200 Евро. Ама който в каквото иска да си вярва.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 19:05:14
Quote
Пламен Николов
Quote
moskvi4
Quote
Пламен Николов
Много ми е интересно на колко години си? И на колко ще бъдеш след 10г? А ако нещо се прецака и през 2022 цената на жълтите павета не е 149лв. а 249 например? Готов ли си да чакаш още 10 години и още 10 и още 10 да се сбъдне мечтата ти и да си купиш копторче срещу Народното събрание за достъпната за теб сума?

Ей, тва брокерите сте страшна работа.
Ако ви слуша някой, ще си каже, че живота на човек се изчерпва в това да седи и да чака да си купи имот на жълтите павета. Или където и да е. Седи и чака. Нищо не прави. И, хоп, животът си минал.
Бах тоз живот без имоти и без сбъднати имотни мечти.... брокерски, най-вече.

Не съм брокер и имотите не са ми приоритет. Просто не мога да ви разбера радостта от това че всичко щяло да се скапе. Вярно е че минаваме през жестока криза, ама все още има надежда нещата да се оправят. Поне хората около мен се опитват да работят, произвеждат и свързват някак двата края. Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.


В Германия през третото тримесечие на 2012г.:
- средната месечна заплата е 3,406 евро


[www.destatis.de]
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
14-12-2012 - 09:25:33
Нямам идея какви заплати получават клиентите ми , но вчера капарирахме един двустаен, обзаведен в манастирски ливади за 58 000 евро и един в същия район , обзаведен, с гараж, за 73 000 евро с пари в брой,честито на мрачните, скучни ревльовци.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
14-12-2012 - 13:37:30
Напоследък изглежда има раздвижване? Цените май вече спряха да падат, дъното мина като че ли?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход