Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата стават все по-достъпни*ok*

Публикувано от Geto 
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
14-12-2012 - 13:37:33
avatar
Quote
Inform

В Германия през третото тримесечие на 2012г.:
- средната месечна заплата е 3,406 евро


[www.destatis.de]

Само че - 3400 бруто.... - което значи 2000 бар цалунг (чисто)
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
14-12-2012 - 14:29:26
Човек трябва да е благодарен и на малкото за да може да се радва и на многото. Защо сте все недоволни, и само в канчето на богатите гледате? Както казва колегата Николов трябва упорит труд и постоянство. С рев и самосъжаление нищо няма за добро да се промени. Трябва да вървим напред стъпка по стъпка. Това на бащицата Димитров, че за 20 год. ще направим онова което др. за 100 г. си е утопия. Новите родни консуматори заразени от западните си събратя живеят с мисълта, че всико трябва да получат сега и веднага. Ха, ха бачкане здраво и търпение трябва инак вечно ще ревете и чакате 149 на паветата. И добре е, че ние българите сме се научили да се задоволяваме и с по-малко, защото за презадоволените и лигави чичковци от "запада" ще е скръб и скърцане със зъби. [www.trendsresearch.com]
Хайде със здраве. Не се дърляйте и горе главата!
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
14-12-2012 - 19:45:32
В момента пазара е повече от нормален, хората правят сделки, отстъпките наистина са минимални, цените не от вчера се успокоиха, така че на пазара в момента всичко си му е наред. Купувачите разбраха, че многото предлагане е мит, защото оферти има, но имотите , които си заслужават са твърде малко и не се задържат дълго в реклама.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
15-12-2012 - 01:15:35
avatar
Quote
Boby
Напоследък изглежда има раздвижване? Цените май вече спряха да падат, дъното мина като че ли?
Естествено, утре аз правя 8 огледи през половин час на едно жилище на централно място- стара тухла, при това едностаен. Ще се изтрепат!
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
15-12-2012 - 08:53:58
Quote
Geto
Човек трябва да е благодарен и на малкото за да може да се радва и на многото. Защо сте все недоволни, и само в канчето на богатите гледате? Както казва колегата Николов трябва упорит труд и постоянство. С рев и самосъжаление нищо няма за добро да се промени. Трябва да вървим напред стъпка по стъпка. Това на бащицата Димитров, че за 20 год. ще направим онова което др. за 100 г. си е утопия. Новите родни консуматори заразени от западните си събратя живеят с мисълта, че всико трябва да получат сега и веднага. Ха, ха бачкане здраво и търпение трябва инак вечно ще ревете и чакате 149 на паветата. И добре е, че ние българите сме се научили да се задоволяваме и с по-малко, защото за презадоволените и лигави чичковци от "запада" ще е скръб и скърцане със зъби. [www.trendsresearch.com]
Хайде със здраве. Не се дърляйте и горе главата!
*drink1*


Среден ефективен годишен лихвен процент в Германия за жилищни заеми в евро за срок от над 10 години:
1)
- през октомври 2008г. беше 5.12%
2)
- през октомври 2012г. беше 3.06%


Среден ефективен годишен лихвен процент в България за жилищни заеми за срок от над 10 години:
1)
В левове
- през октомври 2008г. беше 9.32%
- през октомври 2012г. беше 7.27%
2)
В евро
- през октомври 2008г. беше 8.25%
- през октомври 2012г. беше 7.98%


Както виждаш за 4 години има спад на средния ефективен годишен лихвен процент в България за жилищни заеми за срок от над 10 години.
Въпреки това обаче някои в България си въобразяват (както ти казваш само в канчето на богатите гледат), че лихвеният процент за тези заеми трябва да е дори под нивото в Германия?!?!?!?!

:] :] :] :]


[www.bundesbank.de]
[www.bnb.bg]
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
15-12-2012 - 19:03:50
Информ, доверявам се изцяло на изнесената информация от теб. Там е твоята сила*rose* Но, да ти призная аз лично съм против всякакви заеми, особено пък за жилище. Кредит, това е съвременното робство. Тъй че лихвените проценти не ме интересуват. И даже е добре да са високи защото възпират потребителското мислене. Всеки трябва да се научи да бачка здраво и пести инак ще има пак сълзи, разочарования и призиви държавата и трудолюбивите граждани да помагат. "Но пасаран"!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
15-12-2012 - 20:12:57
Quote
Geto
Информ, доверявам се изцяло на изнесената информация от теб. Там е твоята сила*rose* Но, да ти призная аз лично съм против всякакви заеми, особено пък за жилище. Кредит, това е съвременното робство. Тъй че лихвените проценти не ме интересуват. И даже е добре да са високи защото възпират потребителското мислене. Всеки трябва да се научи да бачка здраво и пести инак ще има пак сълзи, разочарования и призиви държавата и трудолюбивите граждани да помагат. "Но пасаран"!
Бравос
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
16-12-2012 - 00:46:33
Бравос, небравос това е. Всеки трябва да се простира според чергата си и да харчи само това което САМ е изработил. Живот като на кино е само в киното.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
16-12-2012 - 11:55:52
Quote
Geto
Информ, доверявам се изцяло на изнесената информация от теб. Там е твоята сила*rose* Но, да ти призная аз лично съм против всякакви заеми, особено пък за жилище. Кредит, това е съвременното робство. Тъй че лихвените проценти не ме интересуват. И даже е добре да са високи защото възпират потребителското мислене. Всеки трябва да се научи да бачка здраво и пести инак ще има пак сълзи, разочарования и призиви държавата и трудолюбивите граждани да помагат. "Но пасаран"!

Мечтата на някои в този форум е обаче над 50% от населението на възраст над 19 години в България да изтегли жилищен заем за да може да се увеличава цената на жилищата в България...и да има повече сделки за покупка на жилища.


В края на юни 2012г. жилищните заеми, които домакинствата в САЩ дължаха на банковата й система бяха:
- над 48 милиона или над 21% от населението на възраст над 19 години
[www.corelogic.com]


В края на септември 2012г. жилищните заеми, които домакинствата в България дължаха на банковата й система:
- 159,002 или по-малко от 3% от населението на възраст над 19 години
[www.unionbank.bg]
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
16-12-2012 - 15:00:30
Няма лошо. Покупко-продажба, строителство ще има но тази истерия която беше вече е в миналото. Според мен балона надуха една шепа чужденци, а законодателната власт не си беше на мястото да регулира малко процеса. След така наречените "демократични" промени българина се намери неподготвен за хищният капитализам. Но като цяло българският народ е мъдър и както показват цифрите ти малцина са хапнали дървото. В С. Америка задлъжнялоста е свирепа и няма как иначе като философията е консумативна. Призива тук е не "За Бога братя НЕ купувайте", а "патриоти купувайте"!Много неща се промениха в последните няколко години и не само в България. Този безумен разтеж на който се радваше западният свят едва ли отново ще се повтори. Много анализатори смятат, че от тук нататак рецесията ще е постоянна. Скоро ще има и вдигане на лихвите а това ще доведе море от фалити в средната класа. А свърши ли чипса и хамбургерите този сладникав либерален модел ще се разпадне. И така ще започнат вътрешни вълнения, войни за и така... За "другата" америка никой не говори, но това е едно врящо гърне. Секне ли лоуфеара революцията ще е по всички новини. Разбира се ние и това ще преживеем, защото знаем как да оцелеем. Но все пак добре е всеки да е готов и за по-лошо. Скътайте малко златце, консервите да пълнят мазетата. И нещо мн. важно не изоставяйте селските си имоти, защото те пак ще ни изхранват. А, да не пропусна най-важното, спомнете си за Бог, че само той ще ни е утеха и надежда*angel*
Извинявам се за отклонението от темата за достъпните апартаменти, но и онова за което намеквам е важно.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-16 15:03 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход