Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата стават все по-достъпни*ok*

Публикувано от Geto 
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
16-12-2012 - 16:36:38
avatar
Гето , аз на теб ли да вярвам, че щяли да се вдигат лихвите или на Хампарцумян и Искров които казаха, че ще падат?*xxx*
Ти си се готви за войни и други апокалипсиси, аз се готвя за ръст.*yes*
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
16-12-2012 - 17:34:40
Investors Face Big Risk Over Interest Rates: Blankfein
CNBC

Lloyd Blankfein is worried that investors think low interest rates will last forever.
"One of the big risks that's looming is complacency. People are once again complacent about the low level of interest rates," the Goldman Sachs CEO said at the New York Times DealBook conference Wednesday.


[www.cnbc.com]
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
16-12-2012 - 20:27:18
Quote
Geto
Няма лошо. Покупко-продажба, строителство ще има но тази истерия която беше вече е в миналото. Според мен балона надуха една шепа чужденци, а законодателната власт не си беше на мястото да регулира малко процеса. След така наречените "демократични" промени българина се намери неподготвен за хищният капитализам. Но като цяло българският народ е мъдър и както показват цифрите ти малцина са хапнали дървото. В С. Америка задлъжнялоста е свирепа и няма как иначе като философията е консумативна. Призива тук е не "За Бога братя НЕ купувайте", а "патриоти купувайте"!Много неща се промениха в последните няколко години и не само в България. Този безумен разтеж на който се радваше западният свят едва ли отново ще се повтори. Много анализатори смятат, че от тук нататак рецесията ще е постоянна. Скоро ще има и вдигане на лихвите а това ще доведе море от фалити в средната класа. А свърши ли чипса и хамбургерите този сладникав либерален модел ще се разпадне. И така ще започнат вътрешни вълнения, войни за и така... За "другата" америка никой не говори, но това е едно врящо гърне. Секне ли лоуфеара революцията ще е по всички новини. Разбира се ние и това ще преживеем, защото знаем как да оцелеем. Но все пак добре е всеки да е готов и за по-лошо. Скътайте малко златце, консервите да пълнят мазетата. И нещо мн. важно не изоставяйте селските си имоти, защото те пак ще ни изхранват. А, да не пропусна най-важното, спомнете си за Бог, че само той ще ни е утеха и надежда*angel*
Извинявам се за отклонението от темата за достъпните апартаменти, но и онова за което намеквам е важно.
Бравос.Това е което ни чака и който не го е проумял ще яде дръвцето.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 00:27:49
Сахиб, защо да вярвам сляпо на всеки банкер? И какви са икономическите предпоставки за падане на лихвата? Какъв би бил имтереса на банките да го направят? Всички знаем че БНБ няма инструменти които да използва. Аз смятам, че ако ще е за работа бива ама за потребителски кредити и ипотеки би било голяма грешка.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 07:06:11
avatar
Quote
Geto
Сахиб, защо да вярвам сляпо на всеки банкер? И какви са икономическите предпоставки за падане на лихвата? Какъв би бил имтереса на банките да го направят? Всички знаем че БНБ няма инструменти които да използва. Аз смятам, че ако ще е за работа бива ама за потребителски кредити и ипотеки би било голяма грешка.
Гето, банките имат нужда да кредитират клиенти, които намаляват или вече са зарибени. З първи път започнаха да намаляват и стари ипотекчни кредити. На мен ми намалиха лихвата по ипотеката от Пощенска". Вярно само с 0,2%, ама това вече си е тенденция. В креди акриколь и в алианц ми предлагата ипотеки с 10% по ниска вноска от сегашната ми, но аз не рефинансирам щото погасявам предсрочно. И Искров и Хампарцумян са в една лодка и щом са написали, че лихвите ще падат, едва ли лъжат. Разберете най-сетне, че банките се хранят от кредити, а могат да разчититат и на евтин ресурс заради фискалната стабилност на страната. Тръгне ли кредитната експанзия, нали се сещаш какво предстои с цените на имотитеsmiling smiley
Да не говорим, че ипотечния ни пазар въобще не е развит, само около 2,5% от населението в трудоспособна възраст има ипотека в западния свят, десетки пъти повече.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 08:31:02
Quote
САХИБ 31
Тръгне ли кредитната експанзия, нали се сещаш какво предстои с цените на имотитеsmiling smiley
Кога?.............
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 13:36:11
Дори и да дойде тази експанзия, при тази висока безработица и несигурност на трудовият пазар едва ли ще се намерят толко мн. лапнишаранковци, както преди 7-8 год.
"За Бога братя не взимайте кредити"*stop*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 18:11:35


Както се вижда от графиката в САЩ през 2010г.:
1)
- над 30% от домакинствата са имали жилищен заем, където главата на домакинството е на възраст под 35 години
2)
- над 50% от домакинствата са имали жилищен заем, където главата на домакинството е на възраст между 35 и 44 години
3)
- 60% от домакинствата са имали жилищен заем, където главата на домакинството е на възраст между 45 и 54 години
4)
- над 50% от домакинствата са имали жилищен заем, където главата на домакинството е на възраст между 55 и 64 години
5)
- 40% от домакинствата са имали жилищен заем, където главата на домакинството е на възраст между 65 и 74 години
6)
- над 20% от домакинствата са имали жилищен заем, където главата на домакинството е на възраст над 74 години


За съжаление в този форум някои мечтаят точно това - колкото може повече дори и пенсионери да теглят жилищни заеми за да се увеличават сделките с жилища...


[online.wsj.com]
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 20:28:05
За съжаление в този форум някои мечтаят точно това - колкото може повече дори и пенсионери да теглят жилищни заеми за да се увеличават сделките с жилища...
---------------
Тук мечтатели са само такива като теб - мечтаете за срив, апокалипсис, прогнозите ви са единствено и само в тази посока, ние останалите не мечтаем, живеем си живота такъв, какъвто сме си го направили. И не мрънкаме.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
17-12-2012 - 20:38:16
Да Inform в Aмерика това е начин на живот, а у нас е признак за безпаричие! У нас богатите не правят ипотеки, а взимат на заем от "роднини"!

Бг - мечтателите пропускат факта, че предходните пенсионери са си кътнали по-няколко имотчета за черни дни!

Днешните пенсионери наследиха освен манталитета и имотите!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход