Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата стават все по-достъпни*ok*

Публикувано от Geto 
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 16:34:16
Quote
nradev
перо не си в час в щатите се договаря чиста заплата осигуроовки и данък са за сметка на работодателя знам го защото сина работи за американска фирма.

Радев, да прощаваш, че така ти противореча, но ако сина ти работи вътре в америка за каквато и да било компания даначните задължения винаги са лични. Ти лично, а не фирмата вместо теб ти попълва даначната декларация. То работодателя след като получиш съответния документ за платен данък, като добър самарянин и по своя воля е свободен да ти плати онова което си платил като данък на държавата, но такъв филм дето описваш тук не се прожектира. Точно за това ако гледаш обява за работа обявената сума е брутна. И това е логично, защото при всяко семейство условията са индивидуални. Аз може да имам 5 деца, да плащам за обучение, а ти да си ерген, но с много сметки за лекарства и доктори.
В магазина обаче е точно обратно. Цената на хляба е, да речем с етикет 2 долара на стелажа, но когато го платиш на касовата бележка се натрупва съответното ДДС и плащаш да речем 3 долара.
Това е истината.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 16:58:24
Кредитите на стойност над 100 хиляди лв., които домакинствата дължат на банковата система на България:
1)
В края на 2011г.
- бяха 24,035 кредита
- стойността им беше 4,429,765 хил. лв.
2)
В края на септември 2012г.
- бяха 23,496 кредита
- стойността им беше 4,336,127 хил. лв.

Тоест за щастие за 9 месеца броят на тези кредити е спаднал с 539, а стойността им се понижи с над 93 милиона лв.


[www.bnb.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-22 17:03 от Inform.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 17:02:34
avatar
Quote
Inform
Кредитите на стойност над 100 хиляди лв., които домакинствата дължат на банковата система на България:
1)
В края на 2011г.
- бяха 24,035 кредита
- стойността им беше 4,429,765 хил. лв.
2)
В края на септември 2012г.
- бяха 23,496 кредита
- стойността им беше 4,336,127 хил. лв.

Тоест за щастие за 9 месеца броят на тези кредити е спаднал с 539, а стойността им с над 93 милиона лв.


[www.bnb.bg]
И за твое нещастие догодина като смъкнат лихвите на половина ще станат двойно повече:]
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 17:27:04
Geto тотално не си час в САЩ ддс нема. освен това данъка на заплатката го удържа работодателя и го внася а в декрарацията декрарираш ако има други доходи или съответно разходи( там лихвите по ипотека са разход на физическо лице)



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-12-22 17:33 от nradev.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 18:59:13
Quote
nradev
Иворад така е в България тъпако. в УСА е чистия


:}
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 19:42:14
ако 41К е брутния доход колко да е чистия . то там данъците и осигуровките дибели.излиза че едвам 2000$ на месец зема стредния американец



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-22 19:57 от nradev.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 19:51:24
avatar
Quote
nradev
ако 41К е брутния доход колко да е чистия . то там данъците и осигурожките дибели.излиза че едажм 2000$ на месец зема стредния американец
Ебаси мизерията! То и на мен дохода ми е подобен, при 3 пъти по-ниски цени с изключение на горивото. Тогава защо да си пращам детето в САЩ и да го целувам само по скайпа?eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-22 19:51 от САХИБ 31.
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 20:35:30
нрадев, не е истина колко си невеж, не съм виждал човек на възраст , който да не е написал нито едно изречение без правописна или стилистична грешка, в същото време с куп претенции. Нивото ти неграмотнико е толкова ниско, че няма дума, която да те определи. Това е показател за общата култура, ти си изключително ограничен индивид, ама да си жив и здрав, иначе как ще се откроявам аз ?! За имотите неграмотнико, аз съм написал стотици страници , дал съм десетки примери - цени, отстъпки, нагласи, от нещата които ежедневно се случват в имотите, а обидите , които понякога си позволявам винаги са предизвикани и винаги съдържат истини. Ето например ти - като ти казвам неграмотник , защо се обиждаш, нали сам го признаваш ? Като подчертавам, че весо пак се изложи, нима не е вярно , ти прочете ли поста му ? Не знаеш, че същия този е взривявал форума неведнъж може би ? Да не говорим за почти еднаквия ви изказ - хем неграмотен, хем често придружен с псувни, такива хора аз ги определям по начина, по който си прочел неведнъж от мен тук. Весели празници и отново ти благодаря, добре е, че те има, ако всички бяхме интелигентни, щеше да е скучно.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 20:42:08
не разбрах какво имаш да кажеш по темата Дичка.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
22-12-2012 - 22:18:57
nradev, айде спри да обясняваш неща, за които тотално не си в час. Гето ти го обясни вече, за което мерси, Ако твоя син не плаща данъци (ДОД на български) лично,или чрез упълномощено лице, това е криминално деяние и подлежи на затвор. Добре, че си анонимен, че има хора да дебнат в интернет точно такива като тебе. Айде отвори гугълчо, напиши FORM 1040, и се опитай да разбереш за какво е това. На стар краставичар краставици ще продаваш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход