Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?

Публикувано от Продавач 
1.9
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:05:59
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Продавач
по принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок ..........

Не забравяй, че наскоро баннаха един с ник "Батко". Той имаше същите искания към конкретен имот и хвърляше ръкавицата на сите брокери, без доказан лев в джоба. Та самолетоносача може да е неговия приемникwinking smiley или двойник:]

Е и???
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:07:23
Е как тази ескроу сметка ще ми защити вложението? Това не ми е ясно. Какви ще са тези специфични условия, които да ми гарантират, че нама да загубя парите си. Казваш ако има построено, парите отиват при инвеститора. Ами ако е построил само грубия строеж и вече е изхарчил парите на хората и си дигне чуковете? За какво им е на хората бетон и тухли?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:35:54
avatar
Quote
iciltd
Quote
Продавач
Жилище на зелено в София в квартал с изградена инфрастуктура при цена 350 - 650 евро за кв.м. ако имате гаранция, че няма да изгорите с парите си? Жилищна сграда с РЗП около 5000кв.м. с подземни гаражи (не паркоместа), качествена дограма от доказан производител, перфектни разпределения без стаи под 14кв.м. полезна площ, без преходи, без скосявания, с асансьори, с френски прозорци и всичко направено по-различен начин от масовите кочини строени в столицата през последните години.

Локация на проекта - различна от най-скъпите места...

Примерна схема на плащане:

За жилище 100кв.м. тристаен:

При цена 350 евро за кв.м. - 100% авансово плащане на етап проект.

При цена 450 евро за кв.м. - 50% авансово плащане на етап проект, 25% при акт 14 и 25% при акт 16

При цена 550 евро за кв.м. - 25% авансово плащане на етап проект, 25% при акт 14 и 50% при акт 16

При цена 650 евро за кв.м. - 15% авансово плащане на етап проект, 35% при акт 14 и 50% при акт 16



Здравейте Продавач,

В казуса, който представяте има основна заблуда:

При сключването на договор на купувача "Х" с инвеститора НЕ СЕ ИЗВЪРШВА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ИМОТ, ПОРАДИ ФАКТА, ЧЕ ТАКЪВ НЕ СЪЩЕСТВУВА!!!

В тази връзка, мотива, че купувача, "ще спечели от по-ниска цева" направо е смехотворен...

winking smiley

Здравейте iciltd,

Като се сключи предварителен договор - извършва ли се покупко-продажба или това се случва на по-късен етап когато се сменя собствеността на имота? За пет години във форума нищо ли не научихте smiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:44:04
avatar
Quote
r_stoma
Е как тази ескроу сметка ще ми защити вложението? Това не ми е ясно. Какви ще са тези специфични условия, които да ми гарантират, че нама да загубя парите си. Казваш ако има построено, парите отиват при инвеститора. Ами ако е построил само грубия строеж и вече е изхарчил парите на хората и си дигне чуковете? За какво им е на хората бетон и тухли?

При откриване на ескроу сметка или сметка със специално предназначение се сключва тристранен договор между две лица и банката като банката съблюдава и съответно държи парите по тази сметка докато не бъдат изпълнени упоменатите в договора условия... Сключваме с теб един договор в който пишем, че ти ми плащаш на груб строеж - 40% от сумата, а когато сградата получи разрешение за ползване и останалите 50% (10% на предварителен договор). И ако аз не построя сградата - банката не ми отпуска парите ти. Но и обратно ако ти се откажеш по някое време - ако аз си изпълнявам договора - парите отново идват при мен.

Все пак за тази цел са предварителните договори и ако аз си вдигна чукалата (ако съм строител и бизнесмен еднодневка) си нося отговорността. Тази схема на плащане гарантира изгодна покупка, а ако искате и изгодна покупка и качествена и само с разрешение за ползване - това няма как да стане smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:45:03
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Продавач
по принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок ..........

Не забравяй, че наскоро баннаха един с ник "Батко". Той имаше същите искания към конкретен имот и хвърляше ръкавицата на сите брокери, без доказан лев в джоба. Та самолетоносача може да е неговия приемникwinking smiley или двойник:]
Искаш да кажеш че нямам пари ли?Искаш ли бас?Заложи панелката и да се хванем на бас.Аз обещавам после да я даря на децата от Неделино или на някой клошар.Стиска ли ти?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:47:54
Quote
Продавач
Quote
r_stoma
Е как тази ескроу сметка ще ми защити вложението? Това не ми е ясно. Какви ще са тези специфични условия, които да ми гарантират, че нама да загубя парите си. Казваш ако има построено, парите отиват при инвеститора. Ами ако е построил само грубия строеж и вече е изхарчил парите на хората и си дигне чуковете? За какво им е на хората бетон и тухли?

При откриване на ескроу сметка или сметка със специално предназначение се сключва тристранен договор между две лица и банката като банката съблюдава и съответно държи парите по тази сметка докато не бъдат изпълнени упоменатите в договора условия... Сключваме с теб един договор в който пишем, че ти ми плащаш на груб строеж - 40% от сумата, а когато сградата получи разрешение за ползване и останалите 50% (10% на предварителен договор). И ако аз не построя сградата - банката не ми отпуска парите ти. Но и обратно ако ти се откажеш по някое време - ако аз си изпълнявам договора - парите отново идват при мен.

Все пак за тази цел са предварителните договори и ако аз си вдигна чукалата (ако съм строител и бизнесмен еднодневка) си нося отговорността. Тази схема на плащане гарантира изгодна покупка, а ако искате и изгодна покупка и качествена и само с разрешение за ползване - това няма как да стане smiling smiley
И би ли ми казал като вземеш 50% от сумата и духнеш как ще си върна парите?Само не ми споменавай за съдебната система.
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Продавач
по принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок ..........

Не забравяй, че наскоро баннаха един с ник "Батко". Той имаше същите искания към конкретен имот и хвърляше ръкавицата на сите брокери, без доказан лев в джоба. Та самолетоносача може да е неговия приемникwinking smiley или двойник:]
Искаш да кажеш че нямам пари ли?Искаш ли бас?Заложи панелката и да се хванем на бас.Аз обещавам после да я даря на децата от Неделино или на някой клошар.Стиска ли ти?
Чакай много бързаш, това , че си Батко така ли е или не? Ако е така всеки клошар може да изтегли ипотечна сума от порядъка на 130 евра, особено ако е бивш строител. Така, че отговора ти ми е и за двата въпроса!:}:}:}
Ти всъщност си строител , а се правиш на купувач., няма такава схема - поздравления!!! Респект!:]
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:52:40
avatar
Quote
aircraftcarrier
Quote
Продавач
Quote
r_stoma
Е как тази ескроу сметка ще ми защити вложението? Това не ми е ясно. Какви ще са тези специфични условия, които да ми гарантират, че нама да загубя парите си. Казваш ако има построено, парите отиват при инвеститора. Ами ако е построил само грубия строеж и вече е изхарчил парите на хората и си дигне чуковете? За какво им е на хората бетон и тухли?

При откриване на ескроу сметка или сметка със специално предназначение се сключва тристранен договор между две лица и банката като банката съблюдава и съответно държи парите по тази сметка докато не бъдат изпълнени упоменатите в договора условия... Сключваме с теб един договор в който пишем, че ти ми плащаш на груб строеж - 40% от сумата, а когато сградата получи разрешение за ползване и останалите 50% (10% на предварителен договор). И ако аз не построя сградата - банката не ми отпуска парите ти. Но и обратно ако ти се откажеш по някое време - ако аз си изпълнявам договора - парите отново идват при мен.

Все пак за тази цел са предварителните договори и ако аз си вдигна чукалата (ако съм строител и бизнесмен еднодневка) си нося отговорността. Тази схема на плащане гарантира изгодна покупка, а ако искате и изгодна покупка и качествена и само с разрешение за ползване - това няма как да стане smiling smiley
И би ли ми казал като вземеш 50% от сумата и духнеш как ще си върна парите?Само не ми споменавай за съдебната система.

Ама те 40-те процента са чак след грубия строеж...ако ще съм измамник защо въобще да харча за строеж? А и пак казвам тази схема е да спестиш поемайки съответните си страхове - ако те е страх да не духна не ми даваш нищо и си купуваш от мен на 700 евро или на повече след разрешение за ползване, а не на 350 евро.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 21:56:27
avatar
Ама вие - хем евтино да вземем, хем искаме всичко да ни е сигурно. Е няма 100% сигурно в такава схема най-малкото защото може да ни удари 9 по рихтер докато строя златното си блокче и колкото и да съм бил добронамерен...*pardon* Ето ви схема за купуване на себестойност, но вие не искате еее *pardon**pardon**pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
Ама вие - хем евтино да вземем, хем искаме всичко да ни е сигурно. Е няма 100% сигурно в такава схема най-малкото защото може да ни удари 9 по рихтер докато строя златното си блокче и колкото и да съм бил добронамерен...*pardon* Ето ви схема за купуване на себестойност, но вие не искате еее *pardon**pardon**pardon*
Виж ся Продавач! Въпроса е принципен. :] Те по принцип не искат, само лалят. Всички които сриват цените във форума не са купувачи, дори тези които се ловят на бас. Нито един не съм забелязал в раздел купувачи. Това не е случайно. Те са бедни , мизерни комплексарчета, които чакат цени по тяхната черга, А тя е много къса аркадаш!:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход