Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?

Публикувано от Продавач 
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:10:05
Така си и мислех - нищо не ми гарантираш. Гаранция значи, ако строителя фалира или е недобросъвестен да си получа 100% от парите. Всичко друго е неприемливо. Ти искаш хората да финансират строежа, да поемат риска, а някой друг наричаш "инвеститор" Какъв "инвеститор" е този дето ще строи с парите на хората. Да се бръкне в джоба, да тегли кредит от банка, да плаща лихви, пък тогава ми го наричай "инвеститор" . Много такива тарикати имаше по време на бума и много народ изтрещя, ама вече кой ще им се върже.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:19:44
avatar
Продавач, нещо ти куца схемата, приятелю...
В първия ти пост не виждам схема, в която да се плащат 10% на предварителен, 40% на груб и останалите накрая...
Има подобна, ама не е на цена 350 евра, а на 650 евра....
И друго да попитам....ти ескроу сметка виждал ли си ????
Да речем, че ти плащам 100% авансово за 100 кв.м.
Дай да видим как ще ми ги защитиш с ескроу сметката тези 35К евра...
В кой момент, каква сума от тези пари ще ти отпуска банката ???
Quote
mirandi
Продавач, нещо ти куца схемата, приятелю...
В първия ти пост не виждам схема, в която да се плащат 10% на предварителен, 40% на груб и останалите накрая...
Има подобна, ама не е на цена 350 евра, а на 650 евра....
И друго да попитам....ти ескроу сметка виждал ли си ????
Да речем, че ти плащам 100% авансово за 100 кв.м.
Дай да видим как ще ми ги защитиш с ескроу сметката тези 35К евра...
В кой момент, каква сума от тези пари ще ти отпуска банката ???
Ти не си човека който да зададе тез въпроси, предвид, че не можеш да смяташ за да си финансист, нямаш сделки за да си истински брокер, тоест ти си само един провинциален лаладжия!:}:}:}
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:29:13
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
mirandi
Продавач, нещо ти куца схемата, приятелю...
В първия ти пост не виждам схема, в която да се плащат 10% на предварителен, 40% на груб и останалите накрая...
Има подобна, ама не е на цена 350 евра, а на 650 евра....
И друго да попитам....ти ескроу сметка виждал ли си ????
Да речем, че ти плащам 100% авансово за 100 кв.м.
Дай да видим как ще ми ги защитиш с ескроу сметката тези 35К евра...
В кой момент, каква сума от тези пари ще ти отпуска банката ???
Ти не си човека който да зададе тез въпроси, предвид, че не можеш да смяташ за да си финансист, нямаш сделки за да си истински брокер, тоест ти си само един провинциален лаладжия!:}:}:}

Аз затова питам, защото не мога да смятам и не разбирам нищо от покупко-продажби...
Въпроса ми е към Продавач, ако нямаш какво да кажеш, поне не спами след 3-тата ракия и нещото, като шопска салата.....
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:30:25
Продавача пита как след 5 години ще си купя за 350 ама не е обърнал внимание че след 5 години те ще са 539. мислим да стигнат и да останат и то без рискове. аз 5 години да ми седят парите в ескроу сметка не давам защото там не се олихвяват
Quote
mirandi
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
mirandi
Продавач, нещо ти куца схемата, приятелю...
В първия ти пост не виждам схема, в която да се плащат 10% на предварителен, 40% на груб и останалите накрая...
Има подобна, ама не е на цена 350 евра, а на 650 евра....
И друго да попитам....ти ескроу сметка виждал ли си ????
Да речем, че ти плащам 100% авансово за 100 кв.м.
Дай да видим как ще ми ги защитиш с ескроу сметката тези 35К евра...
В кой момент, каква сума от тези пари ще ти отпуска банката ???
Ти не си човека който да зададе тез въпроси, предвид, че не можеш да смяташ за да си финансист, нямаш сделки за да си истински брокер, тоест ти си само един провинциален лаладжия!:}:}:}

Аз затова питам, защото не мога да смятам и не разбирам нищо от покупко-продажби...
Въпроса ми е към Продавач, ако нямаш какво да кажеш, поне не спами след 3-тата ракия и нещото, като шопска салата.....[/quote
Е, добре извинявай наборе, почваш да ми се струваш диалогичен човек, та давам ти шанс за комуникация различна от заяждане. Дай ми и ти такъв за да нормализираме пейзажа. Става ли?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:39:35
avatar
Не си извинен, наборе.....
Ти си никой, как така ще ми даваш шанс за каквото и да е било...
А и не ми е необходим де, от човек, който довчера щеше да ме посещава на адрес и да ми счупва тиквата...
Или не помниш след 3 ракии ????
Та не става, от мизерния ти кимизарник, пейзажа никога няма да ти се нормализира, наборе.....
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:44:02
avatar
Quote
r_stoma
Така си и мислех - нищо не ми гарантираш. Гаранция значи, ако строителя фалира или е недобросъвестен да си получа 100% от парите. Всичко друго е неприемливо. Ти искаш хората да финансират строежа, да поемат риска, а някой друг наричаш "инвеститор" Какъв "инвеститор" е този дето ще строи с парите на хората. Да се бръкне в джоба, да тегли кредит от банка, да плаща лихви, пък тогава ми го наричай "инвеститор" . Много такива тарикати имаше по време на бума и много народ изтрещя, ама вече кой ще им се върже.

Ако това е никаква гаранция - ок значи нищо не гарантирам smiling smiley Времето на бума в строителството няма абсолютно нищо общо с настоящето, а още по-малко с бъдещето, а най-малко пък с мен, а още по-малко пък може да ме оприличаваш на "тарикат"...

По времето на бума имаше освен малкото къдърни строителни фирми и доста случайни играчи завъртяли и препрали пари незнайно от къде и техните проекти стоят сега непродадени именно, защото са тарикати или са се помислили за такива. Аз се занимавам с недвижими имоти от доста време и знам какво се търси от хората с пари и за това осбъждам с вас едни евентуални варианти. Нито съм тарикат, нито съм измамник, нито ако въобще се захвана със строителство ще строя тесни стаички и грозни блокчета с каквито е пълно из София. Този въпрос пред мен не стои.

Не ме разбирай погрешно - аз не искам "хората да финансират строежа" аз им давам възможност да си купят на половин цена и то не на всички. Достатъчни за само няколко апартамента да се платят на 50% за да съм сигурен в успешния завършек на проекта. Нямам намерение да продавам целия обект или половината от него на зелено. Ако "хората не финансират строежа" както казваш ще си го финансирам сам и ще калкулирам в цената всичко после.

И за да не стане грешка - аз не строя нищо в момента и вероятно и в следващите две години нищо няма да строя. Не бързайте да ми слагате бесилото и да ме наричате - "тарикат" и т.н.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:46:59
avatar
Quote
mirandi
Продавач, нещо ти куца схемата, приятелю...
В първия ти пост не виждам схема, в която да се плащат 10% на предварителен, 40% на груб и останалите накрая...
Има подобна, ама не е на цена 350 евра, а на 650 евра....
И друго да попитам....ти ескроу сметка виждал ли си ????
Да речем, че ти плащам 100% авансово за 100 кв.м.
Дай да видим как ще ми ги защитиш с ескроу сметката тези 35К евра...
В кой момент, каква сума от тези пари ще ти отпуска банката ???

Колега...освен първия ми пост след него имам още 15-ина такива smiling smiley Да колега виждал съм ескроу сметка, а ти?
На последния ти въпрос отговора е много прост - така както се договорим и така както си подпишем договора. Банката е като гарант ако парите са постъпили по тази сметка. В Пловдив не сте ли правили сделки с ескроу сметка?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 22:48:29
avatar
Quote
nradev
Продавача пита как след 5 години ще си купя за 350 ама не е обърнал внимание че след 5 години те ще са 539. мислим да стигнат и да останат и то без рискове. аз 5 години да ми седят парите в ескроу сметка не давам защото там не се олихвяват

Съгласен съм - всички скапани имоти може и да са под тази цена. Ти от кои искаш да си купиш? winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход