Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?

Публикувано от Продавач 
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
26-05-2012 - 22:22:37
Не съм идиот за да си купувам на зелено.Пари за хвърляне на вятъра нямам.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 00:11:43
На мен друго не ми се връзва....какъв е тоя проект за санитарни възли във всяка стая? Такова нещо няма никъде в жилищното строителство...Такова чудо да вървят тръби и канали като паяжини из сградата ...оставете тая работа...То половината РЗП ще са мокри помещения.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 00:25:44
avatar
Предполагам, че е имано впредвид за всяка спалня да има баня, а не във всяка една спална - баня?
Нещо друго не разбрах - срок за изпълнение 5 години??!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 01:58:14
avatar
Quote
aircraftcarrier
Не съм идиот за да си купувам на зелено.Пари за хвърляне на вятъра нямам.

Дори и ако имаш гаранция, че няма да са на вятъра?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 02:02:24
avatar
Quote
salvador
На мен друго не ми се връзва....какъв е тоя проект за санитарни възли във всяка стая? Такова нещо няма никъде в жилищното строителство...Такова чудо да вървят тръби и канали като паяжини из сградата ...оставете тая работа...То половината РЗП ще са мокри помещения.

Не във всяка стая, а във всяка спалня! Тристаен апартамент състоящ се от всекидневна, самостоятелна кухня, (а не кухненски бокс към всекидневната), две спални като към всяка спалня има дрешник и баня с wc, коридор, баня с wc. Може да се направи така, че трите бани да са една до друга за да не "вървят тръби и канали като паяжини" из цялата сграда smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 02:08:45
avatar
Quote
valsodar
Предполагам, че е имано впредвид за всяка спалня да има баня, а не във всяка една спална - баня?
Нещо друго не разбрах - срок за изпълнение 5 години??!

Разрешението за строеж трае максимум пет години ако не се лъжа, но моите наблюдения са за София, тук не съм виждал много сгради, които получават разрешение за ползване за по-малко време от 3-4 години след започване на изкопа...

Между другото има няколко доказани строителни фирми, които могат да намерят клиенти за проектите си още на зелено само като занижат малко цените. Не са много тези фирми, но и купувачите трябва да са с кеш за да купят максимално евтино при 100% авансово плащане, защото банките кредит за на зелено не дават.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 02:18:02
avatar
Ок а при вариант:

10% на предварителен договор + 40% в специална ескроу сметка под формата на депозит за който получавате ежегодна лихва в размер на 5% до момента в който сградата не достигне груб строеж и чак тогава да се превеждат по сметката на инвеститора, а останалите 50% при разрешение за ползване, които можете да си набавите съответно и чрез ипотечен кредит.

Но при този вариант според мен няма как да се купи на 350 евро за кв.м. освен ако сградата не е в село на 15км от София smiling smiley При такъв начин на плащане може евентуално да се купува на цени около 450-500 евро за кв.м. като минимум. При условията посочени от мен по-горе, че проекта е хубав с големи стаи и френски прозорци с качествена дограма.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 06:55:37
Веднъж съм купувал на зелено, втори път няма да направя тази грешка и то не заради несигурността, а заради разминаванията между проект и изпълнение.
Качествена дограма -- един некадърен монтаж и дотук с "качествената". Гладки и прави стени, на които се появяват пукнатини на втората година и още много други неща.
Не съм специалист, но тази проект няма да е 15% общи части, а повече. Пусни плана на един етаж, да видим как ще стане това и как изглежда един тристаен апартамент с 95 кв. м. полезна площ.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 06:55:58
не излиза сметката на купувача колега. за 5 години за парите си с капитализация при 9% . (толкоз дава ктб ако са над 100 000 лв.) имам 54% доходност. ами 350х1,54=539 все едно по 539 ми излиза. ами след 5 години за тея пари ще мога да зема апартамент в южни раиони спокойно даже ще ми останат. а ако е държавна каранцията мога да се навия. ама гранции държавата за такива неща не дава. иначе разни договори не са гаранция.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-27 07:01 от nradev.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 07:50:59
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Не съм идиот за да си купувам на зелено.Пари за хвърляне на вятъра нямам.

Дори и ако имаш гаранция, че няма да са на вятъра?
Гаранция в България с тази съдебна система!!!!!!!!!!???????????Това виц ли е?На такива вярвам колкото на циганин че сега дава 10 кинта другите след седмица.Преди време имаше едни ако не се лъжа Уинслоу Гардънс.И те даваха гаранция........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход