Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?

Публикувано от Продавач 
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 07:58:58
а как ипотекираш парцела като е на обезщететние или мислиш собственика за балък дето ще то го прехвърли преди да си извадил акт 16
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 09:13:35
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Продавач
по принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок ..........

Не забравяй, че наскоро баннаха един с ник "Батко". Той имаше същите искания към конкретен имот и хвърляше ръкавицата на сите брокери, без доказан лев в джоба. Та самолетоносача може да е неговия приемникwinking smiley или двойник:]
Искаш да кажеш че нямам пари ли?Искаш ли бас?Заложи панелката и да се хванем на бас.Аз обещавам после да я даря на децата от Неделино или на някой клошар.Стиска ли ти?
Чакай много бързаш, това , че си Батко така ли е или не? Ако е така всеки клошар може да изтегли ипотечна сума от порядъка на 130 евра, особено ако е бивш строител. Така, че отговора ти ми е и за двата въпроса!:}:}:}
Ти всъщност си строител , а се правиш на купувач., няма такава схема - поздравления!!! Респект!:]
Явно този батко ти липсва.Ако имаш някакви проблеми решавай си ги сам.Аз предлагам бас че имам достатъчно пари да купя дори два апартамента в София и че тези пари не са от кредит.Ако ти стиска залагай панелата и чакам да определиш аз какво да заложа.Нали ти е ясно че ако не се съгласиш това означава че лаладжията си ти.И бъди умен недей на три шльокавици да вземаш финансови решения.Понеже си ми симпатичен може и да се смиля над теб и да подаря панелата на дъщеря ти щото детето не е виновно.
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Продавач
по принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок ..........

Не забравяй, че наскоро баннаха един с ник "Батко". Той имаше същите искания към конкретен имот и хвърляше ръкавицата на сите брокери, без доказан лев в джоба. Та самолетоносача може да е неговия приемникwinking smiley или двойник:]
Искаш да кажеш че нямам пари ли?Искаш ли бас?Заложи панелката и да се хванем на бас.Аз обещавам после да я даря на децата от Неделино или на някой клошар.Стиска ли ти?
Чакай много бързаш, това , че си Батко така ли е или не? Ако е така всеки клошар може да изтегли ипотечна сума от порядъка на 130 евра, особено ако е бивш строител. Така, че отговора ти ми е и за двата въпроса!:}:}:}
Ти всъщност си строител , а се правиш на купувач., няма такава схема - поздравления!!! Респект!:]
Явно този батко ти липсва.Ако имаш някакви проблеми решавай си ги сам.Аз предлагам бас че имам достатъчно пари да купя дори два апартамента в София и че тези пари не са от кредит.Ако ти стиска залагай панелата и чакам да определиш аз какво да заложа.Нали ти е ясно че ако не се съгласиш това означава че лаладжията си ти.И бъди умен недей на три шльокавици да вземаш финансови решения.Понеже си ми симпатичен може и да се смиля над теб и да подаря панелата на дъщеря ти щото детето не е виновно.
Не те познавам за да се хващам на бас с теб, просто помислих, че си Батко, щото той също имаше много кеш за даване, незнайно откъде и търсеше такива жилища дето ги няма никъде. Та затова се питах този типаж дори и да имате парите дали наистина желаете да купите жилище или просто си търсите извинение защо не желаете да купите такова. Това може да е по много причини- някакъв семеен натиск, делби и прочее, но да твърдиш, че на пазара не се намира това дето го търсиш е малко смехотворно. Че аз ако имах такива пари за които ти твърдиш- два големи апартамента в София, никога не бих се ограничил до тези два квартала и никога не бих гледал откъде минава метрото. Щях да се огледам в къщичките над околовръсното в близост до Царско село или Камбаните например. Много сте ми интересни някои участници- разполагате със стотици хиляди кеш, а гледате откъде минава градския транспорт и сте купили билетчета:]
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 11:13:46
Quote
Продавач
Quote
r_stoma
Така си и мислех - нищо не ми гарантираш. Гаранция значи, ако строителя фалира или е недобросъвестен да си получа 100% от парите. Всичко друго е неприемливо. Ти искаш хората да финансират строежа, да поемат риска, а някой друг наричаш "инвеститор" Какъв "инвеститор" е този дето ще строи с парите на хората. Да се бръкне в джоба, да тегли кредит от банка, да плаща лихви, пък тогава ми го наричай "инвеститор" . Много такива тарикати имаше по време на бума и много народ изтрещя, ама вече кой ще им се върже.

Ако това е никаква гаранция - ок значи нищо не гарантирам smiling smiley Времето на бума в строителството няма абсолютно нищо общо с настоящето, а още по-малко с бъдещето, а най-малко пък с мен, а още по-малко пък може да ме оприличаваш на "тарикат"...

По времето на бума имаше освен малкото къдърни строителни фирми и доста случайни играчи завъртяли и препрали пари незнайно от къде и техните проекти стоят сега непродадени именно, защото са тарикати или са се помислили за такива. Аз се занимавам с недвижими имоти от доста време и знам какво се търси от хората с пари и за това осбъждам с вас едни евентуални варианти. Нито съм тарикат, нито съм измамник, нито ако въобще се захвана със строителство ще строя тесни стаички и грозни блокчета с каквито е пълно из София. Този въпрос пред мен не стои.

Не ме разбирай погрешно - аз не искам "хората да финансират строежа" аз им давам възможност да си купят на половин цена и то не на всички. Достатъчни за само няколко апартамента да се платят на 50% за да съм сигурен в успешния завършек на проекта. Нямам намерение да продавам целия обект или половината от него на зелено. Ако "хората не финансират строежа" както казваш ще си го финансирам сам и ще калкулирам в цената всичко после.

И за да не стане грешка - аз не строя нищо в момента и вероятно и в следващите две години нищо няма да строя. Не бързайте да ми слагате бесилото и да ме наричате - "тарикат" и т.н.

Не се обиждай, не съм те нарекал тарикат, по-скоро онзи "инвеститор", който ми говори за гаранции, а дефакто такива няма - той ще ми похарчи 50% от парите за груб строеж и ще ми каже довиждане. За какво ми е този груб строеж? Как ще си ги върна. И не ми казвай, че даваш възможност да купим ефтино. Това още не се знае. Стойноста в момента е 300е/м2 включително печалбата на строителната фирма, без пазарлък. Единственото неизвестно е цената на земята, ама неказваш къде ще е строежа, та да си направим сметката. То по-добре желаещите да си направят ЖСК и да си наемат строител, на който да плащат на етапи. Поне ако стане нещо, могат да го сменят с друг. А по твоята схема, вложителите на се знаят кой са и ако стане нещо със строителя, немогат да се съберат и да си довършат строежа. Пък и правото за строеж ще е на чуждо име, оттам дела и глупости години наред. А не е и за пренебрегване факта, че губиш лихвите за 5 години. Ако сметката е вярана и тези 350, стават 535 за 5 години, вече не и ефтино. Тогава защо да поемат риск хората? Нещо хем има много неизвестни, хем не е толкова ефтино. И не се заяждам, просто разсъждавам като евентуален купувач, а ти разсъждаваш като евентуален продавач. Ако двата интереса не се сращнат - няма сделка, ти много добре го знаеш. нак пожелавам успех, но има доста какво да се дообмисля. Например да съкратите срока - 5 години е много. Може да финансирате поне проектите и разрешението за строеж. По-добре да построите грубия строеж и тогава да предлагате, като цените може да са по-високи ( зависи от локацията), но срока да е значително по-кратък. Риск за 5 години не се отразява добре на здраветоsmiling smiley
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 11:27:51
Exй, тука бъкано от бизнесмени-съветници, даже мъдрият архитект дава мнения.
А не се ли замисляте, че една тухла не сте построили и нямате никакво право да давате съвети?
А иначе самата бизнес идея да се продава на зелено на изплашени шушони за без пари е тъпа, ама тъпа донемайкъде.
Аз към 350-те евро цена на зелено бих изискал и по 50-60 трудодни от новодомците, така за петте години ще си вдигнат блокчето без проблем.
Quote
Imotko
Exй, тука бъкано от бизнесмени-съветници, даже мъдрият архитект дава мнения.
А не се ли замисляте, че една тухла не сте построили и нямате никакво право да давате съвети?
А иначе самата бизнес идея да се продава на зелено на изплашени шушони за без пари е тъпа, ама тъпа донемайкъде.
Аз към 350-те евро цена на зелено бих изискал и по 50-60 трудодни от новодомците, така за петте години ще си вдигнат блокчето без проблем.

+1*ok*
И като типични български шошони, му обясняват как няма да стане проекта!
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 12:58:15
Сахибата ти си умен мъж.Правилно прецени за баса.Иначе жените в къщи можеше да станат зли и да си изядеш боя.Симпатичен си ми но не си мисли че когато човек има пари задължително трябва да си купи нещо което не му харесва.Няма как да дам 130000 евро за нещо което няма изолация асансьор и вътре трябва да изкъртиш всичко дограма плочки до замазка и шпакловка.Аз не съм Дядо Коледа за да раздавам подаръци на разни мизерници които имат нещо на което викат апартамент.Ще отида да огледам на Линднер затворения комплекс и ако има каквото търся ще си купя.Не си мисли че като не искам да дам толкова пари ги нямам.Продавачите трябва да влязат в реалността и да проумеят че банките вече не отпускат кредити на идиоти.А хора като мен които са си изкарали парите с труд и са платили данъци и осигуровки не са склонни да ги подаряват на разни отворковци.Който иска да вземе пари ще трябва да се потруди нищо не пада от небето ей така.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 13:27:06
Quote
Продавач
Quote
iciltd
Quote
Продавач
Жилище на зелено в София в квартал с изградена инфрастуктура при цена 350 - 650 евро за кв.м. ако имате гаранция, че няма да изгорите с парите си? Жилищна сграда с РЗП около 5000кв.м. с подземни гаражи (не паркоместа), качествена дограма от доказан производител, перфектни разпределения без стаи под 14кв.м. полезна площ, без преходи, без скосявания, с асансьори, с френски прозорци и всичко направено по-различен начин от масовите кочини строени в столицата през последните години.

Локация на проекта - различна от най-скъпите места...

Примерна схема на плащане:

За жилище 100кв.м. тристаен:

При цена 350 евро за кв.м. - 100% авансово плащане на етап проект.

При цена 450 евро за кв.м. - 50% авансово плащане на етап проект, 25% при акт 14 и 25% при акт 16

При цена 550 евро за кв.м. - 25% авансово плащане на етап проект, 25% при акт 14 и 50% при акт 16

При цена 650 евро за кв.м. - 15% авансово плащане на етап проект, 35% при акт 14 и 50% при акт 16



Здравейте Продавач,

В казуса, който представяте има основна заблуда:

При сключването на договор на купувача "Х" с инвеститора НЕ СЕ ИЗВЪРШВА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ИМОТ, ПОРАДИ ФАКТА, ЧЕ ТАКЪВ НЕ СЪЩЕСТВУВА!!!

В тази връзка, мотива, че купувача, "ще спечели от по-ниска цева" направо е смехотворен...

winking smiley

Здравейте iciltd,

Като се сключи предварителен договор - извършва ли се покупко-продажба или това се случва на по-късен етап когато се сменя собствеността на имота? За пет години във форума нищо ли не научихте smiling smiley?


Здравейте Продавач,

Бихте ли обяснили на аудиторията във форума: какъв предварителен договор (за покупко-продажба на КАКВО) ще сключите с купувача "Х"?...

winking smiley
SM
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 13:42:37
Доста динамична тема, обаче... Има един, поне според мен, фундаментален пропуск. Дали такъв проект има бъдеще може да се разбере само ако се погледне - Защо хората купуват на зелено?
Продавача твърди, че е заради цената, но това е абсолютна заблуда. По времето на бума сме продавали на зелено и то съвсем не на ниски цени. Единствената причина, клиента да купи е защото знае, че ако не купи той, ще купи друг. Най-хубавите апартаментчета пък със сигурност се договарят първи, така че ако не капарираш на зелено, когато сградата е завършена, ще са останали хем кофти неща, хем на висока цена.
Сега, това е трудно, защото: - Клиента знае, че дори да напреднеш със строителството, вероятността да продадеш по-голямата част без да си пред или около завършване е нищожна. Защо да ти дава пари тогава? Дори проекта да е значително по-атрактивен отколкото клиента си е мислил, по-скоро той е склонен ежедневно да се мотае и да ти досажда, наблюдавайки хода на работата и ако усети, че интереса към проекта ти е голям и той може да изтърве момента, ще купи тогава, тоест ще даде пари в последния възможен момент.
Втора фундаментална грешка - Продавача смята /а другите до известна степен го подкрепихте/, че клиент тръгнал за жилище ще вземе да мисли, дали ти си способен да му гарантираш, че няма да си изгуби парите. Не, ти трябва да му гарантираш не парите, а жилището. И да му върнеш парите, дори с лихвите, него това не го грее, той има нужда от жилище и търси това. А в сегашната ситуация, ако имаш достатъчно за да строиш - ще строиш, а няма да хабиш време, нерви и пари за реклама, за да търсиш клиенти на зелено. С други думи, каквото и да предложиш - щом не строиш, значи не можеш да гарантираш, че жилището ще стане факт. Оттам нататък, дори и супер издържан проект и обещания за качествено строителство не струват нищо.
Трета фундаментална грешка - Когато хората купуваха на зелено, много добре знаеха, че се строи евтино и се продава скъпо, но нямаше проблем защото пазара беше такъв - ако не искаш не купувай. Сега ти ще продадеш на 350 Евро на първите си клиенти, което значи, че ще имаш пари да финансираш горе-долу това, което те са купили, като обекти в сградата. Оттам нататък - или още успешни продажби, или финасиране от банка, или печалба от тотото, но само с парите на първите няма да го докараш доникъде. Лошото е, че това не го знаем само аз и ти, а всички. Схемата изначално е прекалено "висяща" за да спечели доверие.
И все пак, на зелено може да се продава, но само определени неща, най-вече с абсолютно безкомпромисна локация и много пипната архитектура, но към момента такива неща са сигурно под 1% от пазара. Предпочитанията, търсенията и желанията се смениха много бързо, а предложенията на строителите не, но това е тема на друг разговор...
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
28-05-2012 - 15:23:10
а графиката и днес надолу
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход